folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Uzun Yolda Hız Sınırını Çok Anlamıyorum

Uzun Yolda Hız Sınırını Çok Anlamıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Beyler selam,

Uzun yolda hız sınırını anlayabilmiş değilim. 

Karadeniz sahil yolunda tabelaların neredeyse hepsinde 82 yazıyor. 3 şerit yolda %10 farkla 90 la gitmek mi gerekiyor yani?

Tünellerin girişleri 80 veya 60 kmh yazıyor. Bazen 90 la girdiğim oldu. Her tünelin giriş çıkışında kamera var buradan ceza geliyor mu ?

Karadeniz sahil yolunda herhangi bir kavşağa gelirken hız sınırı pat diye 50 ye düşüyor 90 dan 50 ye mi düşeceğiz?

İstanbul - Giresun yolunda 110-120 ile gidilecek yol yok mu?

Bu işin adabı nedir? 130-140 gidilecek yer yok mu? Radarsız yolları veya yolların hız sınırını gösteren bir navigasyon gibi şeylerin Bilgisini verebilir misiniz?

Teşekkürler.

zeybekustasi tarafından 10/Eyl/17 06:07 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Orduda dikkat et hemen kitliyorlar.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

Hocam benim evim uzun s e n e l e r "ana yol"a yakın civarda idi. Daha doğrusu camdan bakınca, balkona çıkınca vızır vızır geçen otomobilleri görürdük.
    Öyle kazalar oluyor ki: "Keşke 125 değil de 115 ile gitse idi" denecek.
    Evet tabela +10'dur genelde. Ancak sen usta şoför de olsan diğer şoförlerin senin kadar usta olduğu ne malum? 125 ile giderken önüne bir köpek, kedi, (hatta at), veya insan çıkmayacağı ne malum.
    Çok kazalar gördük, kazaların birçoğu da -meraktan değil- fotoğraflandı. Aşırı Hız ii bir şey değil

Ki zaten aracınla hız test edebileceğin, trafiğe kapalı veya çok az trafik olan y o l l a r var, hızı oralarda icra etmeni tavsie ederim

Cem Yılmaz bir gösterisinde dio: "Noldu şimdi? Hız şenin düşmanın oldu." diye. O durumlara düşmemek lazım

Cevdet tarafından 10/Eyl/17 08:40 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

İki kere otobuse bindim

ilk bindigim ne kadar hizda bilmiyorum otobüsün orta koltuklarindaydim millet uyuyamadı. Otobüs havalandi resmen  öyle hızlıydı. ( Metro) 

Daha binmem demistim tren candir dedim ama mecbur kaldim. Bu hafta soforun tam arkasiydim hiza bakarak geldim 80 di hep cok nadir 85 oldu gibi. Adama dua ettim inerkende tebrik ettim :) ( kamil koc)

Ve en ideal hiz anladim ki 80. Macera aramayın.

Bu kadar calistin emek verdin.  pisi pisine ölüp gitme dünya büyük yaşa sende.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Hep söylüyorum  bu oç anlamak istiyorsanız para olarak düşünün . 

O yolda hız sınırını ne kadar düşürür lerse o kadar kar elde ederler .

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

İki kere otobuse bindim

ilk bindigim ne kadar hizda bilmiyorum otobüsün orta koltuklarindaydim millet uyuyamadı. Otobüs havalandi resmen  öyle hızlıydı. ( Metro) 

Daha binmem demistim tren candir dedim ama mecbur kaldim. Bu hafta soforun tam arkasiydim hiza bakarak geldim 80 di hep cok nadir 85 oldu gibi. Adama dua ettim inerkende tebrik ettim :) ( kamil koc)

Ve en ideal hiz anladim ki 80. Macera aramayın.

Bu kadar calistin emek verdin.  pisi pisine ölüp gitme dünya büyük yaşa sende.

Ya abla altında var 2.0lirtelik canavar. Daha gaza basarken 120 yapıyor ben nasıl gideyim 90la 80le kağnı gibi :D Hep eniştem yüzünden. 1900 lira ceza ödemişliğim var ama akıllanmıyor insan :( :(  

zeybekustasi bunu yazdı

Beyler selam,

Uzun yolda hız sınırını anlayabilmiş değilim. 

Karadeniz sahil yolunda tabelaların neredeyse hepsinde 82 yazıyor. 3 şerit yolda %10 farkla 90 la gitmek mi gerekiyor yani?

Tünellerin girişleri 80 veya 60 kmh yazıyor. Bazen 90 la girdiğim oldu. Her tünelin giriş çıkışında kamera var buradan ceza geliyor mu ?

Karadeniz sahil yolunda herhangi bir kavşağa gelirken hız sınırı pat diye 50 ye düşüyor 90 dan 50 ye mi düşeceğiz?

İstanbul - Giresun yolunda 110-120 ile gidilecek yol yok mu?

Bu işin adabı nedir? 130-140 gidilecek yer yok mu? Radarsız yolları veya yolların hız sınırını gösteren bir navigasyon gibi şeylerin Bilgisini verebilir misiniz?

Teşekkürler.

Hocam hız yapacağın yolu söylüyorum. Saray - Ahmetbey ( Tekirdağ ) arasında gidiş-gelişli yol var ve yaklaşık 2.5 km kadar düz yol. 190-200 arası gitmeyeni dövüyorlar :D Yolda bırak radarı insan yok. Geç sol şeride bas gaza 1 tane araba gelmiyor :D

GodKlaus tarafından 10/Eyl/17 10:23 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

Bende çok yoğun bir yola yakın oturuyorum. 20 yıldır haftada ortalama 2 defa kaza oluyordu. Sabah ambulans sesleri, akşam ambulans sesleri. 3 günde bir mutlaka kaza oluyordu, saatlerce yol kilitleniyordu. En ufak abartma yok.

Şimdi yolun başına yavaşlamadan geçersen aracı felç edecek şekilde her iki tarafa da sarı hız kesicilerin uzunlarından koydular, bu defa oraya giriş bölgesi yoğun olsa da kaza olayı sıfıra indi. Bak azaldı falan demiyorum, bildiğin sıfıra indi. Araçlar 20-30 km/h düşmeden geçemiyor oradan. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

sırf bu kameralar güzünden istanbuldan karamana afyon üzerinden gidiyorum, kamera yok radar varsa da yandexe uyarı atıyorlar, basa basa geliyorum ölürsem de kendime arkadaş çekemem ben 9 saat yol.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Yol hız demişken daha yeni başakşehirden çıktım 2. köprü den sabiha gökçen tarafına geldim. 18 tl geçirdiler yol parası. Yakıtın pahalı olması yetmiyor bir de yola haraç kesiyorlar.

Hız mız, yakıt, yol... Her türlü bize giriyor. 

Not late for nothing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Tabii ki hocam. Veya sen özel bir JET al, 900 KM/S altına düşmezsin :)

O zaman da şöyle konu açarsın sanırım:
    Konu başlığı: "Tarifeli uçaklardan gına geldi, hızımı kesiyor"
    Mesaj: "Arkadaşlar ne zaman JETimle 900 KM/S ulaşsam bir yolcu uçağı yüzünden hız kesmek zorunda kalıyorum, yok mu 900 km/h ile akabileceğimiz bir y r"

Cevdet tarafından 10/Eyl/17 14:02 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Dün tın tın geliyorum, hız yapmayı pek sevmem ve önümde birden yolu ortalamis 3 tekerlekli bir bisiklet çıktı. Ne bir lamba ne bir yansıtıcı hiçbirsey yok ve yolun ortasından gidiyor. 60la gitmeme rağmen zor kurtardım ve ana avrat sövdüm pezevenk evladına.

Trafikte istediğin kadar dikkatli ol ama illa ki beyinsizler organizmalar seni hataya sokmaya çalışacaktır. İstediğin kadar iyi şoför ol onların mallığı seni etkiler.

Dediğinde haklısın düz yolda 40 kere hız sınırı değişiyor yok burada 70 ile git yok şurada 50'ye düş gibi ancak senin istediğin olan yüksek hızları ben tavsiye etmiyorum. Ben dün gece hızlı olsaydım o adama arkadan gitmiştim ve şu an başım dertteydi.

Yavas gidin geç gidin. Başınız gelecekte ağrır bu dediğimi keşke ile başlayan bir cümlede hatırlamaya çalışırsınız.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
Toplam Hit: 6020 Toplam Mesaj: 67
hız sınırı