folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Uzun Yolda Hız Sınırını Çok Anlamıyorum

Uzun Yolda Hız Sınırını Çok Anlamıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Ana yola tümsek koyanin, otobanda gişe giriş çıkışlarını hesaplamayi akil edenin, tuzak radar kuran firmaların, belediyelerin anasını avradını suriyeliler *iksin. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    metalati
    metalati's avatar
    Erkek

son 15 yada 20 yıl sonra araçlar kendi aralardında ileşim halinde olucak yani araçlar kendi kendine gidicek diğer köpek at vs insan gibi  yola atlayan canlılar olayınada radar tarzı bir çözüm bulunursa

bence en yüksek hız 200km gibi bir şey olur otobanlarda

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Aşırı hız yapan birileri sevdiklerinin veya kendi canına kast ederse anlarsın bence.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Hız sınırı kavşakta 90dan 50ye düşüyorsa sikinin keyfine düşürmüyo adamlar. Senin gibi hızlı gitmek isteyen başka bir herif sağına soluna bakmadan önüne çıkarsa durabilesin diye hızını düşürmen gerektiğini söylüyorlar. Kaza olduğu zaman can kaybı veya yaralanma yine devlete giriyor haliyle yine bana ve sana giriyor.

Şafak 1152!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Hız sınırı da kazalara sebebiyet veriyor. Almanya da bir çok yerde hız sınırı yok, onların otoban dediği bizim şehirler arası çift şeritli otoyollarda bildiğin sınırsız. Bizim üç şeritli devasa otobanlarda 120(132)🤷‍♂️

Daha 1 ay olmadı 128le 200 lira ceza yemişim. Ulan şerefsizler tebrik etmeniz lazım, biz o yolda 90 kmh hız sınırını güvenli ve uygun görmüştük oysa siz 128 ile hiçbir sıkıntıya mahal vermeden geçip gitmişsiniz, artık size %10 değil %25 esneklik diye...

Ama bizim ülkede eğitim sikindirik olduğundan trafik eğitimi de nasibini almış. Amk çocukları sol şeritten 90la, orta şeritten 60la tıngır tıngır gidiyor ve malesef en boş ve hızlı şeritler sağ şeritler. Onu kullanmak da tehlikeli tabi.

Uzun lafın kısası Türkiyede yollar daha yüksek hızlara çok çok uygun, bazı arabalar değil. Vergilendirme sisteminin ve hız limitlerinin acilen elden geçirilmesi lazım. Vergi zor da limitleri yakında ellerler diye düşünüyorum pek iyimser olamasam da. Aslında bi kampanya mı başlatsak?

Onun dışında aaacilen orospuların ve çocuklarının trafikten men edilmesi lazım. Yolu işgal eden şerrrefsize iki sellektör yapıyorsun camdan silah gösteriyor, takip etmeye başlıyor.

Araç kamerası şart.

He araç kamerasıyla kaydettiğim o.ç.larını emniyet whatsapp ihbar hattına şikayet edeceğim diye çok seviniyordum. Mallar güzelim şikayet uygulamasını kaldırmışlar. Şimdi videolu falan şikayet etsen de bi polisin orda olup görüp ceza yazması falan gerekiyormu. Videoya inanmıyor mallar. Neyse trafik Türkiye'nin yarayan kanası malesef. Hepinize güvenli sürüşler...

Bak o kadar yazdım motosikletlere terör yapanlara değinemedim bile, nedir aynaya bakmadan kapıyı açmak nedirrr

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Ana yola tümsek koyanin, otobanda gişe giriş çıkışlarını hesaplamayi akil edenin, tuzak radar kuran firmaların, belediyelerin anasını avradını suriyeliler *iksin. 

Doğru bi de o dediklerin var, şimdi şehirlerarası 90-110luk yollara zebra yaya geçidi koymaya başladılar her yerde var ve Allah'tan yaya geçidinden 5 metre(!) önce tabela koyup uyarıyorlar anlam veremiyorum koduklarıma

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    CaniSokucu bunu yazdı

Hız sınırı kavşakta 90dan 50ye düşüyorsa sikinin keyfine düşürmüyo adamlar. Senin gibi hızlı gitmek isteyen başka bir herif sağına soluna bakmadan önüne çıkarsa durabilesin diye hızını düşürmen gerektiğini söylüyorlar. Kaza olduğu zaman can kaybı veya yaralanma yine devlete giriyor haliyle yine bana ve sana giriyor.

Mobilden alıntı yapılan mesaj kopyalanmadığı için mecbur yeni mesaj olarak atıyorum bunları

Hocam 50nin hız olmadığını biliyorsun değil mi? Çoğu yerde öyle saçma limitler var ki, tabela 50 gösterirken oraya koydukları radar bile  90dan aşağı ceza kesmiyor, hani kendileri de farkında üç beş baba kavşak hariç hiç bi yerde 70in altına inmek gerekmiyor, yol beş derece sağa sola dönecek diye 10 metrede bir 90 80 70 60 50  diye düşürüyorlar hızları, kesin tabela ihalesini kazanan firmadan daha fazla alışveriş yapabilmek için...

Madem ben de bi soru sorayım limit 110iken 90 tabelası görüyorsunuz tahmini 30-40 metre önden görebildiniz diyelim tabeladan 5 metre sonra da sabit kameralı radar var kaçla ceza yazmaya başlar?

Tabelayı görür görmez freni köklemek mi gerekiyor yoksa limitin başlaması için esneklik var mı, gazdan çeksek kendi kendine yavaşlaması kafi mi?

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    GodKlaus bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

İki kere otobuse bindim

ilk bindigim ne kadar hizda bilmiyorum otobüsün orta koltuklarindaydim millet uyuyamadı. Otobüs havalandi resmen  öyle hızlıydı. ( Metro) 

Daha binmem demistim tren candir dedim ama mecbur kaldim. Bu hafta soforun tam arkasiydim hiza bakarak geldim 80 di hep cok nadir 85 oldu gibi. Adama dua ettim inerkende tebrik ettim :) ( kamil koc)

Ve en ideal hiz anladim ki 80. Macera aramayın.

Bu kadar calistin emek verdin.  pisi pisine ölüp gitme dünya büyük yaşa sende.

Ya abla altında var 2.0lirtelik canavar. Daha gaza basarken 120 yapıyor ben nasıl gideyim 90la 80le kağnı gibi :D Hep eniştem yüzünden. 1900 lira ceza ödemişliğim var ama akıllanmıyor insan :( :(  

Hızı sevmen suç değil. Ralli de yeteneğini yarıştır.:)

Heyecan istiyorsan bungee jumping, zipline, hız treni yap :)

Korkarim ki otobüs sürüyorsun. Senin zevkin o diye ben niye öleyim. Benim ailem niye yok olsun.  Tek başına ölmek isteyene lafım yok. 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Konuyla ilgili olarak bende bisey sorayim

Bolunmus sehirlerarasi yolda hicbir radar hiz kontrol tabelasi isareti koymadan tuzak aracla ceza yazdilar (427 tl)  buna nasil itiraz ederiz ya da edebilir miyiz .)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Doğru bi de o dediklerin var, şimdi şehirlerarası 90-110luk yollara zebra yaya geçidi koymaya başladılar her yerde var ve Allah'tan yaya geçidinden 5 metre(!) önce tabela koyup uyarıyorlar anlam veremiyorum koduklarıma

Bizim evin yakınlarında yan yol var, akşamları boş oluyor ve genelde 70-80 gidiyor millet. Bir yokuşun üstüne tümsek koymuşlar, birkaç metre önce fark edebiliyorsun, tümsek tabelası da zaten yokuşun üstünde. Dün oraya tümsek yaptıklarını bildiğim için yavaşladım biraz, arkadaki orada tümsek olduğunu bilmediği için bana vuracakti, sağıma geçip bastı uçtu adamcagiz.

Imes sanayinin orada bir tünel var, o hiz sınırina göre yavaslarsan arkadan bicerler seni. 

Toplam Hit: 6028 Toplam Mesaj: 67
hız sınırı