folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Vahşet Mardin"De Düğünde Katliam 44 Ölü

Vahşet Mardin"De Düğünde Katliam 44 Ölü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

konu açıldıysa özür dilerim silebilirsiniz. Beni sokmayan yılan bin yaşasın dersen o yılan bir gün senide sokar derlerya teröristlerin işi diye düşünüyorum sizce ?

Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge Köyü'nde yapılan bir düğün akşam saatlerinde kana bulandı.

Mardin'in Mazıdağı İlçesi'ne bağlı Bilge Köyü'nde dün akşam nişan yapılan eve baskın düzenleyen maskeli ve silahlı kişiler katliam yaptı. İçişleri Bakanı Beşir Atalay, silahlı saldırıda 6'sı çocuk 44 kişinin öldüğünü, 3 kişinin yaralandığını bildirdi.

Mardin'e 40 kilometre uzaklıktaki 300 nüfuslu Bilge Köyü'ndeki saldırı saat 21.30 sıralarında 4 koldan başladı ve yarım saat sürdü. Maskeli saldırganlar eski köy muhtarı Cemil Çelebi'nin kızının nişanının yapıldığı evde toplanan çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu kalabalığı otomatik silahlarla taradı. Çevrede duyulan silah sesleri köyde nişan olduğu bilindiği için normal karşılandı.

Saldırıda çok sayıda kişinin de yaralandığı bildirildi. Yaralılar Mardin ve çevre ilçelerdeki hastanelere ambulans ve otomobillerle taşındı.Mardin Devlet Hastanesi'nde görevli tüm doktorlar acil olarak hastaneye çağrılırken, çok sayıda kişi de kan vermek için hastaneye geldi.Durumu ağır olan yaralılar Diyarbakır'daki hastanelere götürüldü.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarHead
    WarHead's avatar
    Erkek
    sabahleyin Tv de izlemiştim haberlerde dedim ne oluyor :) filim gibi

Emekli
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

valla hocam bende sabah gördüm resmen katliam bu 30 dk taramışlar köyü kişisel sorunlar diyorlar fakat verirsen teröristin eline silahı kişiselde kullanır kütleselde.

bakalım altından ne çıkacak.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighNitro
    HighNitro's avatar
    Erkek
    eğitim şart.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    bizim enişteye uyku yok desenize

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Yanlış bilgilendirme yapıp kimsenin günahını almayalım hocam, köy korucu köyü imiş, yani o insanlar zaten pkk ile şavaşan insanlar. Daha önce pkk denen it sürüsü köye saldırmış zaten. Olay töre cinayetiymiş. O değilde bu infazı gerçekleştirenleri beslemek yok mu içim gidiyor ya. Alt yazıda 44 ölüyü görünce cinlerim çıkıyor, gönüllü celladı olurum o köpeklerin ama elden birşey gelmiyor.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek
    hay sizin töreniz kan davanız batsın...

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Cehalet abicim iste ,asiret , agalik sistemi.Ataturk'un toprak reformu ile dagitmak istedigi sistem.Dersim olaylarini savunan zihniyetin neyi savundugunu gormesi icin bir kanit oldu iste.Toprak reformuda gerceklesmeden doguya istediginiz kadar egitim goturun , istediginiz kadar hizmet goturun bi bok olmaz.Devlet asiret liderini millet vekili olarak meclise sokuyorsa sapkasini onune koyup dusunmesi gerekir.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek
    Köyün tamamının korucu olması ve korucuların hepsinin operasyonda olması ilginç.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

terör olayı değil gibi görünüyor. çünkü ateş açan kişilerden 8 tanesi silahlarıyla birlikte yakalanmış.  Soyadları da düğündeki öldürülen kişilerle tutuyor. ailevi bir mesele büyük ihtimalle.Bunlar hep tabi cehaletten ileri geliyor. Hep eğitim eksikliği. Ya anlamıyorum namaz kılan insana mermi sıkılırmı ? insan imansız olsa bile böyle bişey yapamaz. bir insanın gözü bu kadar mı döner ?

Bu tip  hadiseler genelde hep abd meksika gibi yerlerde olurdu. Şimdi bizde de olmaya başladı. Utanç verici bir durum bizim için.

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Cehalet abicim iste ,asiret , agalik sistemi.Ataturk'un toprak reformu ile dagitmak istedigi sistem.Dersim olaylarini savunan zihniyetin neyi savundugunu gormesi icin bir kanit oldu iste.Toprak reformuda gerceklesmeden doguya istediginiz kadar egitim goturun , istediginiz kadar hizmet goturun bi bok olmaz.Devlet asiret liderini millet vekili olarak meclise sokuyorsa sapkasini onune koyup dusunmesi gerekir.

Compu ye katilmamak elde degil.Zamaninda Japonya zulmunden cikisi Mao nun elinde isaret ederek gosterdigi kitaba ve kitap devrimine borclu Cin bugun dunyanin en saglam ekonomisi olduysa bunu egitim ve kitapta buldu.her ne olursa olsun temelinde altyapisinda egitim teori pratik gereksinimi sarttir.Bu bu dunyanin degismezidir.hangi etnik unsura aitsiniz onemli degil uygulanabilir istikrar yoksa herhangi bir basari devrim yada caba mutlak ve daim olamaz.Su gun turkiyem den beklenmeyecek gorulmeyecek haber gelisme enteresanlık vs ne ararsanız gorulur duyulur.lokal bolge zaten sorunlu.Bu ulke olupta 150 milletten olusmuyo.az biraz kafamizi kirarak sorunlar cozulur.ama zaman lazim.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 8171 Toplam Mesaj: 65