folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Vergi Ve SGK Prim Borçlarına Yapılandırma Geldi (Yapılandırma Sayfası Açıldı)

Vergi Ve SGK Prim Borçlarına Yapılandırma Geldi (Yapılandırma Sayfası Açıldı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

HGS cezasını bilen var mı genjler? İş yerinde arkadaşa sağlam geçirmişler HGS den, 2 gündür arayıp duruyor karayolları gelir idaresine bilgi mi vermedi ne yaptıysa HGS için vergi affı bir türlü çıkmadı. Bilen var mı HGS lanetini?

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diplomali-issiz
    diplomali-issiz's avatar
    Erkek

bu yazıyı gördükten sonra eşimin yapılandırma başvurusunu yaptım. ardından nisan da yediğim 3150 TL sözde karantina cezası yansımış mı bakayım dedim. en son 10 gün önce bakmıştım yoktu. malesefa yansımış. 3150 TL ne demek yaw.. evlat acısı gibi soktu nasıl ödeyecem bilmiyorum :s tebliğatta gelmicekmiş imza attığım gün tebligatmış o mesele.. indirimli de ödeyemiyormuşum. kafayı yiyecem tek kelimeyle dünden beri uyuyamadım. bu ülkede ne gelirse fakirlerin başına geliyor. sonunda bende sahtekarlıklara başvuracam yoksa aç kalırız bu ülkede..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    diplomali-issiz bunu yazdı

bu yazıyı gördükten sonra eşimin yapılandırma başvurusunu yaptım. ardından nisan da yediğim 3150 TL sözde karantina cezası yansımış mı bakayım dedim. en son 10 gün önce bakmıştım yoktu. malesefa yansımış. 3150 TL ne demek yaw.. evlat acısı gibi soktu nasıl ödeyecem bilmiyorum :s tebliğatta gelmicekmiş imza attığım gün tebligatmış o mesele.. indirimli de ödeyemiyormuşum. kafayı yiyecem tek kelimeyle dünden beri uyuyamadım. bu ülkede ne gelirse fakirlerin başına geliyor. sonunda bende sahtekarlıklara başvuracam yoksa aç kalırız bu ülkede..

Sen hala legal olarak hayatta kalabileceğini mi düşünüyorsun? Sabancı koç devirlerini geçtik hoca iş artık temiz illegal 😁

Ignorance is bliss.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ne0n12
    ne0n12's avatar
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı
    Queltos bunu yazdı

Kyk için durum nedir, bilgisi olan var mı? Yapılandırabiliyor muyuz?

bende bunu merak ediyorum up up

bir up benden olsun nereden nasıl yapılır bulamadım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    ne0n12 bunu yazdı
    DarkFall bunu yazdı
    Queltos bunu yazdı

Kyk için durum nedir, bilgisi olan var mı? Yapılandırabiliyor muyuz?

bende bunu merak ediyorum up up

bir up benden olsun nereden nasıl yapılır bulamadım

interaktif vergi dairesi ben yaptım başvuruyu

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek

Hocalar kyk yapılandırması yapacağım fakat başvuru formunda bi bölüme takıldım, daha doğrusu hagi seçeneği işaretleyeceğimi bilemedim. Şöyle diyor:

"Bu Kanunun yayımlandığı tarih itibarıyla yargı kararı ile kesinleştiği halde tarafıma tebligatı yapılmayan veya bu Kanunun yayımlandığı tarihten başvuru süresinin son gününe kadar tarafıma tebligatı yapılan Vergi Mahkemesi/Bölge İdare Mahkemesi/Danıştay Kararına Göre Vergi/Ceza İhbarnamesine konu borçlarımın vade tarihinin bu Kanunun yayım tarihi olacağını kabul ediyorum."

Evet mi demeliyim hayır mı ? Burada şair ne demek istiyor ? :) 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek
    Queltos bunu yazdı

Hocalar kyk yapılandırması yapacağım fakat başvuru formunda bi bölüme takıldım, daha doğrusu hagi seçeneği işaretleyeceğimi bilemedim. Şöyle diyor:

"Bu Kanunun yayımlandığı tarih itibarıyla yargı kararı ile kesinleştiği halde tarafıma tebligatı yapılmayan veya bu Kanunun yayımlandığı tarihten başvuru süresinin son gününe kadar tarafıma tebligatı yapılan Vergi Mahkemesi/Bölge İdare Mahkemesi/Danıştay Kararına Göre Vergi/Ceza İhbarnamesine konu borçlarımın vade tarihinin bu Kanunun yayım tarihi olacağını kabul ediyorum."

Ek olarak bu ödeme tiplerinde peşin ile taksitli ödeyince birşey değişiyor mu? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı
    Queltos bunu yazdı

Ek olarak bu ödeme tiplerinde peşin ile taksitli ödeyince birşey değişiyor mu? 

ilk 2 taksitte(1. ocak ve 2.mart) peşin olarak ödersen faizin %90'ı silinir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek
    Queltos bunu yazdı

Benim sorumada cevap verebilecek biri var mı?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek
    Queltos bunu yazdı
    Queltos bunu yazdı

Benim sorumada cevap verebilecek biri var mı?

Diyor ki kesinleşmiş ama borç bildirim ihbarnamesi eline henüz geçmemiş olan borçların için haberinin olduğunu ve ödeme tarihi olarak normalde ihbarnameyi aldığın tarih ile 7 gün içinde ödemen gereken borçlarını da bu yapılandırma ile gördüğünü ve bu borcu kabul ettiğini onayla

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
Toplam Hit: 24874 Toplam Mesaj: 121
vergi