Whatsapp Kullanıma Yasaklandı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    Realseyler bunu yazdı

Sonra biz de gidip redmi 9 nokia 3310 imeilini atarsak kilitlenir tabi :)

:D

Aganta Burina Burinata
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    Realseyler bunu yazdı

Birde üstünde oynanmiş whatsap apk sini dene belki onlarda çalisir.

Var mı, bildiğin bir apk, battı balık misali onu da deneyelim, ama telefon numara ban yediği için yine kabul edeceğini sanmıyorum.

Haftaya adli işlemleri başlatıyorum. Avukat aracılığı ile detayları ve gelişmeleri buradan yazacağım. 

Aganta Burina Burinata
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek
    Nomm bunu yazdı
    Realseyler bunu yazdı

Var mı, bildiğin bir apk, battı balık misali onu da deneyelim, ama telefon numara ban yediği için yine kabul edeceğini sanmıyorum.

Haftaya adli işlemleri başlatıyorum. Avukat aracılığı ile detayları ve gelişmeleri buradan yazacağım. 

Goguldan baktim şöyle bir şey var. 

https://indirgeek.com/whatsapp-aero/

Tabi biraz bak oyle kur. Ne kadar güvenli bilemem.

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hukukta elindeki kanıtlara bakarlar. Şikayetçi şikayetini ispatlamak zorunda. Takipsizlik çıkar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hukukta elindeki kanıtlara bakarlar. Şikayetçi şikayetini ispatlamak zorunda. Takipsizlik çıkar.

Önce WhatsApp ve Facebook a dilekçe yazılacak, dilekçeye verilen cevaba göre adli işlem başlatılacak, neden kapatıldığına dair içerik sadece adli işlemle ortaya çıkıyormuş

Aganta Burina Burinata
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şu şahıs seni şikayet etti o yüzden kapattık diye yazmazlar. Bir şey çıkmaz oradan. Kaldı ki tek bir şikayetle olmuyor banlanma. Çok sayıda şikayet lazım. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek
    Nomm bunu yazdı
    Realseyler bunu yazdı

Şimdi doğru mu anladım yoksa whatsapp ı dava mı edeceksin beni neden bnladınız diye :)

Hatasız Kod Olmaz... :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

WhatsApp Nasıl Kapatılır?

Öncelikle hedef kişinin hesabını kapatabilmeniz için sadece telefon modeli ve numarasını bilmeniz gerekiyor.

Metot

Bir Gmail hesabı açıyoruz ve support@whatsapp.com adresine mail atıyoruz.

Mail içeriği;

Dün gece telefonum çalındı WhatsApp mesajlarımın başkası tarafından okunmasını istemiyorum. Hesabımın dondurulmasını talep ediyorum.

Bunu gönderdikten sonra size bir mail gelecek telefon numaranız ve telefon modelinizi söylemenizi isteyecekler ve ALAN KODU ile (+90 +1 +380) numarayı yazıyoruz +905555555555 olarak
    ve 2 gün içerisinde mail alacaksınız hesap donduruldu!

Peki bu hesap geri nasıl açılacak?

30 Gün içerisinde telefonumu geri aldim hesabımı açmanızı istiyorum diye support@whatsapp.com adresine mail atacaksınız. 

Şunu bi dene bakalım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

WhatsApp Nasıl Kapatılır?

Öncelikle hedef kişinin hesabını kapatabilmeniz için sadece telefon modeli ve numarasını bilmeniz gerekiyor.

Metot

Bir Gmail hesabı açıyoruz ve support@whatsapp.com adresine mail atıyoruz.

Mail içeriği;

Dün gece telefonum çalındı WhatsApp mesajlarımın başkası tarafından okunmasını istemiyorum. Hesabımın dondurulmasını talep ediyorum.

Bunu gönderdikten sonra size bir mail gelecek telefon numaranız ve telefon modelinizi söylemenizi isteyecekler ve ALAN KODU ile (+90 +1 +380) numarayı yazıyoruz +905555555555 olarak
    ve 2 gün içerisinde mail alacaksınız hesap donduruldu!

Peki bu hesap geri nasıl açılacak?

30 Gün içerisinde telefonumu geri aldim hesabımı açmanızı istiyorum diye support@whatsapp.com adresine mail atacaksınız. 

Şunu bi dene bakalım.

Avukatıma verdim, kendi alanı sosyal medya davalarında iyi birisi, pazartesi Whatsapp ve Facebook a dilekçe yazacak ilk KVK yolu üzerinden, kişisel verilerin korunması kapsamında, eğer dönüş sağlanmazsa kişinin hak ve hürriyetini kısıtlamaktan bir üst yargıya gidilecek, bu bölümde para cezası oluyor, karşı taraftan yüklü meblağlar talep edilebiliniyor, para cezasına döndüğü vakit, işin içine türkiye cumhuriyeti girdiğinden whatsapp ve facebook u tekrar kullanıma açılması ve log kayıtlarını paylaşılması sağlanıyormuş,

Facebook ve Whatsapp bunun gibi uygulamalara, yakın zamanda bizimkiler vergi almak adına Türkiye de ofis açmalarını şart koşmuştu hatırlarsanız. Bundan dolayı maddi davalar devletin işine geldiğinden, whatsapp ve facebook uğraşmamak adına tekrar hesabı aktive edip log paylaşımında bulunuyormuş. Bunu sana bana vermiyor :) siber suçlara yansıyormuş oradan da isteğe bağlı olarak bu işin arkasında olanlara maddi manevi tazminat davası açılabiliniyormuş

**Bugün de mesela Instagramda "Selfie Videosu Çek" diye bir olay gerçekleşti, hesabın bana ait olup olmadığını kontrol amaçlı gönderilmiş, yine bu tip istekler şikayet üzerine gerçekleşiyormuş, ciddi anlamda birileri benimle uğraşıyor.

***Selfie Video İçerik olarakta " Başını farklı yönlere çevirdiğin kısa bir videoya ihtiyacımız var. Bu, gerçek bir kişi olup olmadığını kontrol etmemize ve kimliğini onaylamamıza yardımcı olur " yazıyordu.

İşlemi gerçekleştirdim, instagram sayfam tekrardan açıldı... 

Bu işin peşini bırakmayacağım bakalım olay nereye kadar gidecek...

@mkyb Yine de teşekkür ederim,

İş artık avukatın elinde olduğundan daha fazla benim mail atmamın bir anlamı olmayacağını düşünüyorum.

Ben gelişme oldukça buradan sizlerle paylaşacağım, davam da haklı çıkarsam bu da emsal niteliğinde burada kayda geçer.

Aganta Burina Burinata
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

1000 farklı hesaptan hesabın şikayet edilmiş olabilir. Şikayet eden hesaplar bulunsa bile takipsizlik çıkar muhtemelen. 

Toplam Hit: 9356 Toplam Mesaj: 52
sorun whatsapp yasak whatsapp ban whatsapp bağlantı