folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows 2008 Server Otomatik Kendini Kapatiyor

Windows 2008 Server Otomatik Kendini Kapatiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

windows 2008 bi bilgisayarimiz var ve bir hafta hersey normal calisti simdi kendisi 1 saat calistiktan sonra kendisini otomatik kapatiyor daha sonra tekrar bastigimda normal calisiyor 1 saat daha ve tekrar restart atiyor sebebi ne olur nasil anlariz? 

delimiyim ben?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Yeniden başlıyor mu, kapanıyor mu? Donanımsal sorun olabileceğini düşündün mü? Powersupply vs. Virüs yoksa donanımsaldır bence.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

haci pc normal bi sekilde shutdown yapio ve tekrar dugmeye basinca normal sekilde calisio 1 saat (takribi 1 saat) daha kullaniosun kendini geri kapatiyor

delimiyim ben?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

Güç ayarlarıyla ilgili bir olay olmasın? işlem yapılmazsa şu kadar saat sonra kapa gibi. Ya da yapılandırılmış bir görev de olabilir.

:|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

gorev yapilandiracak kimse yok dun degil onceki gun normal calisiodu simdi 1 saat sonra kapanio guc ayarlarinida sifirladim ama yinede sonuc yok

delimiyim ben?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

şimdi ben biraz eskide kaldığım için ilkel bi yöntem dene diyecem (:

güvenli kipte aç bilgisayarı. donanımsal bi arızaysa güvenli kiptede kapatır. değilse çalışmaya devam eder. o zaman sorunun yazılımsal. muhtemelen bi ayarı vardır. server sistemlerinden anlayanlar halleder.

bide son 1 haftada ekstra bi program yükledinmi bilgisayara. yada kurcalayan oldu mu. sorunun çözümü için ipucu verir.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuRaT55
    MuRaT55's avatar
    Erkek

hocam servislerde bir degisiklik yaptinmi?

mesela atiyorum, spooler kapaninca servislerde ayar yapiyorsun, kapanirsa bu servis bidaha calistir, yine kapanirsa bu scripti calistir, sonra bidaha olmazsa restart at gibi özellikler mevcut, oynadinmi o ayarlar ile?

donanimsalmi yoksa software mi diye en iyi yöntem ( kendi deyimi ile ilkelde olsa) denemekte yarar var..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KodlayanAdam
    KodlayanAdam's avatar
    Erkek

sıcaklık değerlerini kontrol edin. soğutmayla ilgili bir problem olabilir.

edit: bu arada

sistem normal şekilde mi kapatılıyor.

yoksa elektrik gider gibi çat diye mi kapanıyor.

ikinci durumda sorun %99 donanımsaldır.

Hiç savaş görmemiş çocuklarla, hiç barış görüşmemiş çocuklar için adalet farklı anlamlar taşır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

son durum anakarti sifirladim sicaklik degerlerim 33-36 derece arasi islemci guc kontrollerini yaptim anakarttan kayip yok ajan soledigini deneyecegim yarin birde kernel yapiyo olabilirmi bu attigim crack yaparmi acaba? suresi doldu cunku 2 gun once dun bakmadim servera bugun gittim pc kapaliydi.

kodlayadam pc kendisini normal bi sekilde kapatiyo hani kapat komutu vermissin gibi

murat haci bu pcye dokunan olmuo ayarlarini degistirebilecek bi adam daha yok ama dusuncem sanirim bi crack yapio bi tekrar crackleyip deneyecegim eger duzelirse duzelir server 2008 de serial eger patlarsa bu tarz durumlar cikariomu? cunku ben remowat i attim acaba sebebi bumuki?

delimiyim ben?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

normal kapanma bile olsa donanımdanda ola bilir yazılımdanda.

UPS varmı? eğer varsa onun yazılımında öyle ayarlar oluyor.

sanmıyorum virusden olduğunu ama yinede tara antivirusla.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By-alper
    By-alper's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hacım bide şunu dene Aynı şey bemnimde başımdaydı.

Başlat -Çalıştır sonra cmd yaz.

cmd açıldıktan sonrada hemen bilgşisayar kapanıyorsa. ozaman

görev yöneticiyi çalıştır işlemler mensünde Explorasi diye bir işlem varsa aşağıdakileri uygula Explorer değil EXPLORASI.bunlar varsada yoksa da sen yinede aşağıdakileri yap.

Symantec Endpoint Protection Kur PC ye iyi bir tarat sorun ortadan kalkar sorunu düzelttikten sonra tekrar antivirüsü kaldır.Neden diyeceksen Symantec Firewall ı kendi kontrolü altına alıyor ve bütün giren ve çıkan portları kapatır.Açmak için antivirüsün Network kısmından port açabilirsin yani işletim sisteminin frewalıyla alakası kalmıyor.

Sorun düzelirse tekrar cevap yazarsan sevinirim.

Hiç Hata yapmamış bir insan, Yeni bir şey denememiş demektir.
Toplam Hit: 4041 Toplam Mesaj: 27