folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows 7'Yi Windows 10 Olarak Göstermek ?

Windows 7'Yi Windows 10 Olarak Göstermek ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    AdemYakups bunu yazdı

Anlamadığım micropzortun desteği kesmesi bizi ilgilendirmez ki.Siz yine istedğiniz uygulamayı çalıştırır oynarsınız.

Ben hız ve stabilitesinden kaynaklı win8.1 kullnıyorum onunda desteği yok ama her uygulama çalışıyor her oyun ynanıyor.

Sadece yeni bir teknoloj çıkarsa ondan mahrum olursunuz misal usb 4.0 gibi.

Güncellemeye ihtiyacınız yok ben hiç yapmam tavsiyede etmem.

Bilmediğimiz konularda bir şey biliyormuş gibi yazıp birde tamamı kalın yazıp ahkam kesmesek güzel olacak.

Microsoft 2020'de desteği kesince sene sonuna kadar Google Chrome, Firefox, Steam gibi uygulamalarda desteği kesecek. Mesala şuan Windows Xp ve Vista'da Steam çalışmıyor.

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=1558-AFCM-4577&l=turkish

Bizim burada konuştuğumuz bu uygulamalara Windows 7'yi nasıl Windows 10 olarak tanıtırız.

Hocam o desteklerin kesilme durumu düşündüğün gibi if(product==Windows7) desteği kes amk şeklinde olmuyor.

Örneğin Steam frameworkten dolayı desteği kesti bildiğim kadarıyla. Chrome da aynı şekilde. 

İşletim sistemleri zannettiğiniz gibi yalnızca şekli değiştirilerek geliştirilmiyor. Yeni protokoller onlar bunlar pek çok değişiklik yapılıyor. Windows 10 ile sizin dediğiniz çizgiye geldi diyebiliriz.

Bu açıdan destek kesildikten sonra, uygulama olarak da kesilen desteklerin eski sürümler dışında kullanılma ihtimali kalmayacak

iyibu! yeniden..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdemYakups
    AdemYakups's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    AdemYakups bunu yazdı

Anlamadığım micropzortun desteği kesmesi bizi ilgilendirmez ki.Siz yine istedğiniz uygulamayı çalıştırır oynarsınız.

Ben hız ve stabilitesinden kaynaklı win8.1 kullnıyorum onunda desteği yok ama her uygulama çalışıyor her oyun ynanıyor.

Sadece yeni bir teknoloj çıkarsa ondan mahrum olursunuz misal usb 4.0 gibi.

Güncellemeye ihtiyacınız yok ben hiç yapmam tavsiyede etmem.

Bilmediğimiz konularda bir şey biliyormuş gibi yazıp birde tamamı kalın yazıp ahkam kesmesek güzel olacak.

Microsoft 2020'de desteği kesince sene sonuna kadar Google Chrome, Firefox, Steam gibi uygulamalarda desteği kesecek. Mesala şuan Windows Xp ve Vista'da Steam çalışmıyor.

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=1558-AFCM-4577&l=turkish

Bizim burada konuştuğumuz bu uygulamalara Windows 7'yi nasıl Windows 10 olarak tanıtırız.

Hocam o desteklerin kesilme durumu düşündüğün gibi if(product==Windows7) desteği kes amk şeklinde olmuyor.

Örneğin Steam frameworkten dolayı desteği kesti bildiğim kadarıyla. Chrome da aynı şekilde. 

İşletim sistemleri zannettiğiniz gibi yalnızca şekli değiştirilerek geliştirilmiyor. Yeni protokoller onlar bunlar pek çok değişiklik yapılıyor. Windows 10 ile sizin dediğiniz çizgiye geldi diyebiliriz.

Bu açıdan destek kesildikten sonra, uygulama olarak da kesilen desteklerin eski sürümler dışında kullanılma ihtimali kalmayacak

Çevrimiçi uygulamalarda çok iyi değilimdir.Çok fazla bilgim yok oyunlarla aram olmadığı için.

Ama herşeyin bir ilacı olduğunuda bilirim.Editlediğim uygulamaları virtualboxta win7/8/10 üzerinde denerim yaparım.Bu şekilde oyun vs hepsine bakarsınız

Sizde bunu yapabilrisiniz hangisinde daha iyi çalışıyosa ona geçersiniz kullanırsınız.

Açıkcası bende birçok uygulamanın eskisini kullanıyorum çokda değişen bir durum olmuyor.

Bizi win10 zorluyorlar görebiliyorum ama bizim donanımımız belli ilk çıkan vista gibi herkeste 2 gb ram var zannettiler bizde 512 vardı gelde çalıştır.

Allah bunca nimeti yaratmış aklı vermiş bizde kendimize uygun olanı bulup ilacını cartını curtunu araştırıp kullanıcaz artık.

AdemYakups tarafından 13/Oca/20 20:22 tarihinde düzenlenmiştir

https://i.hizliresim.com/npo4v3i.PNG
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek
    AdemYakups bunu yazdı
    Açıkcası bende birçok uygulamanın eskisini kullanıyorum çokda değişen bir durum olmuyor.

Demekki yeterince eskisini kullanmıyorsun.mkyb nin dediği o.Örneğin ;

Şu an sadece firefox 52 kurabiliyorum.Üstü kurulmuyor.Eklentilerin alayı çalışmıyor.Flash yükleniyor ama twitter videoları açılmıyor.Aliexpresste ürün sayfasında fiyat gözükmüyor,öneriler gözükmüyor.Youtube da çoğu zaman sorun oluyor.Çoğu site yarım yamalak gözüküyor.Böyle birçok sorun var.Win7 gibi gösterilirse,gereken uygulamaları güncelleyip devam edilir.Ben de ne zamandır çare bulamadım bu soruna.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdemYakups
    AdemYakups's avatar
    Erkek
    obie bunu yazdı
    AdemYakups bunu yazdı

Şu an sadece firefox 52 kurabiliyorum.Üstü kurulmuyor.Eklentilerin alayı çalışmıyor.Flash yükleniyor ama twitter videoları açılmıyor.Aliexpresste ürün sayfasında fiyat gözükmüyor,öneriler gözükmüyor.Youtube da çoğu zaman sorun oluyor.Çoğu site yarım yamalak gözüküyor.Böyle birçok sorun var.Win7 gibi gösterilirse,gereken uygulamaları güncelleyip devam edilir.Ben de ne zamandır çare bulamadım bu soruna.

O arkadaşın dediğini çok anlayamadım.

Ama Win7 de firefox çalışıyor dostum yanlışın olmasın.

https://i.hizliresim.com/npo4v3i.PNG
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    obie bunu yazdı
    AdemYakups bunu yazdı

Firefox son sürümü daha dün kurdum Windows 7'ye hocam. Bir yanlışın olmasın?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Doğru,belirtmeyi unutmuşum.Ben xp için örnek vermiştim.Şöyle; xp kurulu bir pc ancak müzik dinlemeye ve film izlemeye yarıyor artık.Yakında win7 için de aynısı olacak.Ve bunun çözümünü şimdiden aramaya başladık,yanlış anlamadıysam.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    obie bunu yazdı

Doğru,belirtmeyi unutmuşum.Ben xp için örnek vermiştim.Şöyle; xp kurulu bir pc ancak müzik dinlemeye ve film izlemeye yarıyor artık.Yakında win7 için de aynısı olacak.Ve bunun çözümünü şimdiden aramaya başladık,yanlış anlamadıysam.

Tamamdır şimdi anlaşıldı. Biz konu Windows 7 olduğundan ona odaklandık.

Firefox'a şunu kurup bir dener misin hocam yine sitelerde sorun çıkıyor mu ?

https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/uaswitcher/

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

win 8 i öneren arkadaş ne kadar bilgili bilmiyorum ama win 7 nin daha kararlı bir sistem olduğunu düşünüyorum.

win 7 den sonra win 8 pek tutulmadı, o yüzden win 8.1 gibi güncellenmiş ara bi sürüm geliştirdiler.

baktılar bu da olmuyor win 10 çıkardılar.

gördüğüm kadarıyla windows tarihinde en stabil çalışan sürüm win 7 idi.

yeni teknolojileri desteklemek adına güncelleme kaçınılmaz tabi ki, ama yine de kullanıcılar düzgün bir sürümü sonuna kadar kullanmak ister her zaman.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

win 8 i öneren arkadaş ne kadar bilgili bilmiyorum ama win 7 nin daha kararlı bir sistem olduğunu düşünüyorum.

win 7 den sonra win 8 pek tutulmadı, o yüzden win 8.1 gibi güncellenmiş ara bi sürüm geliştirdiler.

baktılar bu da olmuyor win 10 çıkardılar.

gördüğüm kadarıyla windows tarihinde en stabil çalışan sürüm win 7 idi.

yeni teknolojileri desteklemek adına güncelleme kaçınılmaz tabi ki, ama yine de kullanıcılar düzgün bir sürümü sonuna kadar kullanmak ister her zaman.

Windows 8'i aslında dokunmatik ekranlar için tasarlardılar. O yüzden masaüstü yerine kutulu banyo fayansına benzeyen bir arayüzle çıkardılar. Hatta o dönem iyi hatırlıyorum PC'ler dokunmatik ekranlı çıkıyordu.

Ancak atladıkları nokta eski PC kullananlar yıllardır alıştıkları başlat menüsü ve masaüstünü arıyordu. Sonrasında başlat menüsü falan yükleme çıktı. Microsoft baktı gidişat kötü 8.1 çıkardı ama oda pek tutulmadı. 8.1, Vista ile aynı kaderi paylaştı.

İstatistiklere göre Windows 7, 8 ve 8.1'den daha fazla kullanılıyor şuan :

https://gs.statcounter.com/os-version-market-share/windows/desktop/worldwide

Bu arada asıl şaşırtan hala XP kullananlar varmış. Hemde Vista kullananlardan fazlalar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Windows 10'da (pro) ne sıkıntılar yaşadığımızı bilseniz aklınız hayaliniz durur. LTSC sürümü daha garip, eğer yüklenirse kullanıyorsun. Yüklenmezse yok.

Cuma mesai bitiminde normal kapattığınız iş istasyonu pazartesi saçmalıyorsa, saçınız başınız yolunur. İnternette gezip tek elle alkış tuttuğunuz bilgisayarın üzerinde ne olduğu o kadar önemli değil. Biraz da kurumsal düşünmek lazım.

O XP olayı da gerçek. Sistem xp home üzerine kurulmuş, iis üzerinde çalışan bir arayüz ve arkada bir web servis var. Bunun yanında bir de kontrol kartı. Bozulan disk sonucu yeni disk takıp sistemi yeniden kurmaya çalışmışlar fakat mümkünatı yok. Allahtan ghost imajı varmış da 3 sene önceki yedekten kullanmaya devam ettik.

Üzerinde özel bir video i/o olan bir sistem var elimizde. Sadece Vista'da çalışıyor. Ne güncelleme, ne de başka bir şey yapabiliyorsunuz. Yazılımı ve donanım sürücüleri başka bir sürüm ile uyumlu değil. Mecburen vista.

Üzerinde Windows 10 olan yeni bir sistem edindik (yine video i/o kartı içeriyor). O tcp tunningten ne çektik.

Windows 8 ile birlikte UWP ortaya çıktı. MS, mobilden çekilince o sürümler de öldü. Yine UWP var fakat bu sefer farklı.

YeniHarman tarafından 14/Oca/20 00:37 tarihinde düzenlenmiştir

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 4393 Toplam Mesaj: 40
windows