folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Xiaomi Redmi Telefonlardaki Düşük Malzeme Kalitesi Ve Kötü İşçilik

Xiaomi Redmi Telefonlardaki Düşük Malzeme Kalitesi Ve Kötü İşçilik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Note 8'de tozlanma sorunu vardı ama Note 9 Pro ile sorun iyice gün yüzüne çıkmış. Telefonları fabrikada montajlayan işçiler telefonların kamera camını kasaya tam sabitlemiyor. Buda zamanla toz almasına neden oluyor.

Toz alan kamera merceği bulanık fotoğraflar, netleyememe, flaşlı çekimlerde ışık patlaması gibi sorunlar ortaya çıkarıyor. 

Sorunun çözümü ise telefonun arka kapağının açılıp tozların temizlenip kamera camının tekrardan güzelce oturtulmasıyla oluyor. Kamera camını silerken sakın elinizi sürmeyin elinizin yağı geçerse sikseniz düzelmez. Gözlük silme beziyle bastırmadan silin.

https://www.youtube.com/watch?v=yOEIhTunLrs

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Telefona o kadar kalın kılıf takınca ısıyı dışarı atamayıp içeride hapis kalması normal. O telefonu tasarlayan mühendis içeride oluşan ısının dışarı atılmasını hesaplayıp tasarlıyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek

Evde htc de var Xiaomi de var HTC çok daha iyi internete bağlanıyor aynı operatör.

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Realseyler bunu yazdı

Evde htc de var Xiaomi de var HTC çok daha iyi internete bağlanıyor aynı operatör.

İşlemciye, kasaya ve koyulan antene göre değişen bir kavram çekim gücü.

Mesala Huawei kendi telefonlarında fazladan wifi ve operatör anteni koyuyor. Diğer telefonların sıfır çektiği yerde Huaweiler tek dişte olsa çeker o yüzden. Köy gibi kırsal yerlerde yaşayanlara hep Huawei'yi öneriyorum o yüzden.

Samsung çekim gücü konusunda en kötü marka. Sar değeri az olsun diye çekim gücünü düşük tutuyorlar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

Ee ben redmi not 8 pro alacaktım almim mi? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Ben bu aptal markayı seviyorum nedense? Yoksa tüm ürünleri eften püften gibi hele şu son çıkardıkları sadece cep tel için demiyorum genel yani tüm skala.

Redmi 4a almıştım anneye çok önceleri kullansın diye bir onu sevdim sağlam bir şrfsz telefondu. Onunla başladı zaten sevgim sanırsam bir türlü vazgeçemedikte :D

Kurtlar tasma takmaz....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Mi5 ile tanıştım, sonra mi6 ya geçtim. Şu an mi9t kullanıyorum üçü de taş gibi telefon. Dün google kamera ile astrofotoğraf çektim çok iyi çekiyor namussuz :D

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı

Mi5 ile tanıştım, sonra mi6 ya geçtim. Şu an mi9t kullanıyorum üçü de taş gibi telefon. Dün google kamera ile astrofotoğraf çektim çok iyi çekiyor namussuz :D

Redmi ilk çıktığında Samsung Galaxy gibi bir şeydi. Xiaomi sonradan Redmi'yi düşük malzeme kalitesindeki ucuz modellerine vermeye başladı. Kaliteli olanlar Mi markasıyla üretiliyor.

Bu arada Mi 5 nasıl taş gibi telefon ? Mi 4 desen anlarımda Mi 5 çubuk kraker gibi kırılıyordu.

https://www.youtube.com/watch?v=d2jav7UdQtE

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

xiaomi'nin elektronik taharet musluğu bile var. bu kadar ürün hacmini düzgün yönetmesi imkansız. almadan önce iyi araştırmak lazım.

genel olarak kalitesi orta-düşük ve ucuz. çok bir şey beklememek lazım. günlük kullanımda işini görür.

He is finding himself.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı

xiaomi'nin elektronik taharet musluğu bile var. bu kadar ürün hacmini düzgün yönetmesi imkansız. almadan önce iyi araştırmak lazım.

genel olarak kalitesi orta-düşük ve ucuz. çok bir şey beklememek lazım. günlük kullanımda işini görür.

Onları zaten kendi üretmiyor ki. Başka firmalara ürettirip üstüne kendi markasını basıyor. Fason üretim yani. 

Toplam Hit: 4191 Toplam Mesaj: 35
xiaomi