folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Xiaomi Redmi Telefonlardaki Düşük Malzeme Kalitesi Ve Kötü İşçilik

Xiaomi Redmi Telefonlardaki Düşük Malzeme Kalitesi Ve Kötü İşçilik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı

Mi5 ile tanıştım, sonra mi6 ya geçtim. Şu an mi9t kullanıyorum üçü de taş gibi telefon. Dün google kamera ile astrofotoğraf çektim çok iyi çekiyor namussuz :D

On kamera kizagi nasil hocam ? Benimdw gozum bunda ama zamanla bozulur diye korkuyorum.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı

Mi5 ile tanıştım, sonra mi6 ya geçtim. Şu an mi9t kullanıyorum üçü de taş gibi telefon. Dün google kamera ile astrofotoğraf çektim çok iyi çekiyor namussuz :D

On kamera kizagi nasil hocam ? Benimdw gozum bunda ama zamanla bozulur diye korkuyorum.

astro foto cekmeyı bılmıyorum ama

kamera olayı fena degıl 

yanlız benım telefon sıgara ıcdıgım ıcın ıcıne tutn parcaları kacıyor:)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı

Mi10t al bence. Mi9t zaten şuan piyasada bulunmuyor. Elinde olanlarda altın muamelesi yapıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=F8xzBbU7SLo

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

Bende de rn7 var hocam hatta almadan önce seninle de konuşmuştuk telefonu parkenin üzerinde çocuk araba gibi 10 cm kadar sürttü telefon ekranın köşeleri çizik içinde şaşırmıştım nasıl gorilla glass bu diye

Xiaomi'nin belli bir kalite standartı yok diyorken kastım buydu. Birinin memnun olduğu model diğer kişide Allah belasını versin dedirtebiliyor. Xiaomi'nin bir serisinde düzgün çıkan telefon diğer seride aşırı kalitesiz çıkabiliyor. Sebebi ise Xiaomi telefonların parçalarını farklı tedarikçilerden alıyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı

Bende de rn7 var hocam hatta almadan önce seninle de konuşmuştuk telefonu parkenin üzerinde çocuk araba gibi 10 cm kadar sürttü telefon ekranın köşeleri çizik içinde şaşırmıştım nasıl gorilla glass bu diye

Xiaomi'nin belli bir kalite standartı yok diyorken kastım buydu. Birinin memnun olduğu model diğer kişide Allah belasını versin dedirtebiliyor. Xiaomi'nin bir serisinde düzgün çıkan telefon diğer seride aşırı kalitesiz çıkabiliyor. Sebebi ise Xiaomi telefonların parçalarını farklı tedarikçilerden alıyor. 

Zamaninda migrostan aldığım mi8 lite duvara çarptım 6 ay kadar önce. İlk başta umudu kestim düştüğü yerden hiç almadım. Baktım arayan var.dedim devamke.Şuan tel kavisli ama hala taş gibi kırık çıkık çizik yok. Sanırım senin dediğin gibi olay.

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı

Mi10t al bence. Mi9t zaten şuan piyasada bulunmuyor. Elinde olanlarda altın muamelesi yapıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=F8xzBbU7SLo

Derdim ekran icindeki kamera hocam. Kendimi biliyorum surekli gozum oraya takilacak deli edecek beni ama yeni nesil telefonlarin hepsinde ayni olay var. Bi kac alternatif vardir illa ama onlarda f/p urun degil gibi.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

hatırladım hocam konuşmuştuk. hocam ben alır almaz şeffaf kaplattım. öne de jelatin çektim. hem incecik hem hiç bir sorun yaşamadım. kenarlarında eziklik var biraz. ama ön arka cam noktasız. 

tek sorunum ahize sesi acayip az. dışarda kesinlikle duyamıyorum. garantiye gönderdim bakalım 2 3 güne alırım. düzelir inşallah yoksa çiçek gibi telefondan soğucam.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı

hatırladım hocam konuşmuştuk. hocam ben alır almaz şeffaf kaplattım. öne de jelatin çektim. hem incecik hem hiç bir sorun yaşamadım. kenarlarında eziklik var biraz. ama ön arka cam noktasız. 

tek sorunum ahize sesi acayip az. dışarda kesinlikle duyamıyorum. garantiye gönderdim bakalım 2 3 güne alırım. düzelir inşallah yoksa çiçek gibi telefondan soğucam.

Hahaha aynı şeyden muzdarip dim hocam geçen elime aldım siriga iğnesini kurcalarken öndeki o ince delikli kişinin sağdan 4 mm kadar kırıldı o kadar güzel ki ses gümbür gümbür

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı

çin markalarının alayının tek amacı amerikan markalarının pazar hakimiyetini devirmek başka birşey değil.

bu yüzden de zibil gibi marka modelde telefon bilgisayar çıkarıyorlar ve hiçbirinin kalitesi yok.

kocaman yazıyorlar 64 mp kamera diye, ulan 64 mp lens falan değil yazılımsal olarak, koyuyorlar sikko bi lens bi cam yazılımla 64 mp yok yapay zekalı bilmem ne sikimsonikli.

iphone 11 pro 12 mp, anasının şeyi gibi fotoğraf çekiyor. sonra apple niye pahalı bundan pahalı aq. android tarafında bi htc bi sony güzeldi ikisini de harcadılar. samsung bilmem kaç cigolaytlı bilmem neyli telefon çıkarıyo, içine kendi sikko uygulamalarını zorla yüklüyo telefonu kullanamıyorsun.

iphone 4ten beri bir fiil iphone kullandım, batarya dışında sıkıntı yaşadığımı bilmem. ama amk androidinde samsungtan xioamisi huaweisi hepsi leş. çift sim iphone alınca kurtuldum artık bu beladan.

bilgisayar donanımları da aynı şekilde, tr'de ki piyasada da özellikle ekran kartlarının fiyatları arttı diye sikko sikko markalar geldi piyasaya, nvidia amd'nin yanından geçemeyecek işçiliğe kaliteye sahipler. 3 gün çalışıyo 4. gün boka sarıyor. ya lehimi dandik ya yongası dandik vs vs. piyasada da bunları fırsat ürünü fırsat oyuncu bilgisayarı diye satıyorlar.

bu söylediklerinin bir kısmı doğru bir kısmı ise çok yanlış örnek vermek gerekirse

dxomark puan listesine baktığın zaman en iyi fotoğraf ve video çeken 10 cihaz içerisinde Apple yok ilk 15 cihaz içerisinde ise iphone 11 var 14. sırada

ilk 15 cihazın

1 tanesi amerikan Apple

3 tanesi kore samsun

kalan 11 cihaz ise çin (oppo xiaomi huawei honor)

xiaomi son dönemlerde üst segmentte 108mp ve 64mp lensleri Samsung dan almaya başladı ve bu lensler 2.kalite felan değil direk samsun un kendi amiral gemilerinde kullandığı lensler

Huawei desen leica ile yaptığı iş birliği ile mobildeki en iyi kameralı cihazı üretiyor

oppo ve honor ise ne kadar para o kadar köfte modele göre iy kötü orta diye gidiyor.

amd nvidia demişsin o çok saçma çünkü iki firma da oem parça üreticisi yani nvidia amd intel Samsung bunlar parça üretir laptop firmaları toplama bilgisayar yapar

yine Lenovo ki Çinli bir markadır şuan son 6 7 yıldır dünyada en çok laptop satan firmadır.

çinlilerde her türlü mal bulunur

en ucuzuda var en pahalısıda var

bugün piyasadaki en ucuz telefonda bir çin markasıdır

en pahalı telefonda yine Huawei mate x2 bir çin markasıdır

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Redmi 9 ve Redmi Note 9'lar son güncellemeyi yapınca imei uçuyormuş. Eğer günceleme gelirse güncellemeyin.

Toplam Hit: 4187 Toplam Mesaj: 35
xiaomi