folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Xiaomi Redmi Telefonlardaki Düşük Malzeme Kalitesi Ve Kötü İşçilik

Xiaomi Redmi Telefonlardaki Düşük Malzeme Kalitesi Ve Kötü İşçilik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı

Mi5 ile tanıştım, sonra mi6 ya geçtim. Şu an mi9t kullanıyorum üçü de taş gibi telefon. Dün google kamera ile astrofotoğraf çektim çok iyi çekiyor namussuz :D

Redmi ilk çıktığında Samsung Galaxy gibi bir şeydi. Xiaomi sonradan Redmi'yi düşük malzeme kalitesindeki ucuz modellerine vermeye başladı. Kaliteli olanlar Mi markasıyla üretiliyor.

Bu arada Mi 5 nasıl taş gibi telefon ? Mi 4 desen anlarımda Mi 5 çubuk kraker gibi kırılıyordu.

https://www.youtube.com/watch?v=d2jav7UdQtE

Mi5'i çok defalar yere düşürdüm aliminyum kenarları eğildi başka birşey olmadı sağlam telefon. Ortasından bastırıp ikiye bölmeye çalışmadım hiç :D

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı

Mi5 ile tanıştım, sonra mi6 ya geçtim. Şu an mi9t kullanıyorum üçü de taş gibi telefon. Dün google kamera ile astrofotoğraf çektim çok iyi çekiyor namussuz :D

atsana hocam cektigin fotoyu merak ettim

black implies white, self implies other, life implies death.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek

Mi 10 pro da 100× zoom var astronomi fotolar çekilebilir de sadece ay çekilir😊 ben de bugün abime önerdim kaçağı 4 civarı olmali.

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    DadasAdam bunu yazdı

mi lerin malzemesi daha iyi, redmi'ler sikko

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paparozzi
    paparozzi's avatar
    Erkek

Kaçak yollardan note 6 pro getirmiştim epey ucuza. Şuana kadar bi sıkıntısını görmedim. Belki bazi modellerde bu sorun vardır

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=flbuewTZvn0

Kamera camını resmen tükürükleyip yapıştırmışlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

çin markalarının alayının tek amacı amerikan markalarının pazar hakimiyetini devirmek başka birşey değil.

bu yüzden de zibil gibi marka modelde telefon bilgisayar çıkarıyorlar ve hiçbirinin kalitesi yok.

kocaman yazıyorlar 64 mp kamera diye, ulan 64 mp lens falan değil yazılımsal olarak, koyuyorlar sikko bi lens bi cam yazılımla 64 mp yok yapay zekalı bilmem ne sikimsonikli.

iphone 11 pro 12 mp, anasının şeyi gibi fotoğraf çekiyor. sonra apple niye pahalı bundan pahalı aq. android tarafında bi htc bi sony güzeldi ikisini de harcadılar. samsung bilmem kaç cigolaytlı bilmem neyli telefon çıkarıyo, içine kendi sikko uygulamalarını zorla yüklüyo telefonu kullanamıyorsun.

iphone 4ten beri bir fiil iphone kullandım, batarya dışında sıkıntı yaşadığımı bilmem. ama amk androidinde samsungtan xioamisi huaweisi hepsi leş. çift sim iphone alınca kurtuldum artık bu beladan.

bilgisayar donanımları da aynı şekilde, tr'de ki piyasada da özellikle ekran kartlarının fiyatları arttı diye sikko sikko markalar geldi piyasaya, nvidia amd'nin yanından geçemeyecek işçiliğe kaliteye sahipler. 3 gün çalışıyo 4. gün boka sarıyor. ya lehimi dandik ya yongası dandik vs vs. piyasada da bunları fırsat ürünü fırsat oyuncu bilgisayarı diye satıyorlar.

imza.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı

çin markalarının alayının tek amacı amerikan markalarının pazar hakimiyetini devirmek başka birşey değil.

bu yüzden de zibil gibi marka modelde telefon bilgisayar çıkarıyorlar ve hiçbirinin kalitesi yok.

kocaman yazıyorlar 64 mp kamera diye, ulan 64 mp lens falan değil yazılımsal olarak, koyuyorlar sikko bi lens bi cam yazılımla 64 mp yok yapay zekalı bilmem ne sikimsonikli.

Çin markalarının öyle bir amacı yok. Kaldı ki Xiaomi'yi iPhone ile kıyaslamak saçma zaten. Xiaomi Türkiye, Rusya, Hindistan, Endonezya gibi fakir ülkelerde kullanılıyor. Avrupa ve Amerikada Xiaomi telefon kullanan sayısı çok az.

Huawei ve Oppo kamera konusunda en iyi telefonları üreten Çinli markalar. 

https://www.youtube.com/watch?v=24iPkrIbVwQ

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

2003ten beri çok farklı marka model ve amaçla telefon kullandım.

şu ana kadar kullandığım en sağlam telefon redmi note 7.

redminin ilk baba telefonudur bence. Mİ yeni marka çıkarınca heralde sağlam bişi yapalım dedi. ilk modelleri çok sağlam bence.

ön arka gorilla glass 5. en z 50 60 kere 1 1.5 metreden beton tahta mermer fayans taş vs her yüzeye düşürdüm çiziği bile yok. yanlar plastik olduğu için biraz aşındı ama maşallah camları kaliteli.

tabi note 7den sonra bozdu. çok model çıkaran her telefonun kalitesi düşüyor bence.

iphone 5 5s zamanını düşünün. tek model çıkarıyordu adam gibi çıkarıyordu. ya da samsung bi note bi s çıkarıyordu. arada da orta model. ama şimdi neredeyse her ay bi modeli çıkıyor.

akabinde ne malzeme kaliteli oluyor ne de güncellemesi düzenli.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

2003ten beri çok farklı marka model ve amaçla telefon kullandım.

şu ana kadar kullandığım en sağlam telefon redmi note 7.

redminin ilk baba telefonudur bence. Mİ yeni marka çıkarınca heralde sağlam bişi yapalım dedi. ilk modelleri çok sağlam bence.

ön arka gorilla glass 5. en z 50 60 kere 1 1.5 metreden beton tahta mermer fayans taş vs her yüzeye düşürdüm çiziği bile yok. yanlar plastik olduğu için biraz aşındı ama maşallah camları kaliteli.

tabi note 7den sonra bozdu. çok model çıkaran her telefonun kalitesi düşüyor bence.

iphone 5 5s zamanını düşünün. tek model çıkarıyordu adam gibi çıkarıyordu. ya da samsung bi note bi s çıkarıyordu. arada da orta model. ama şimdi neredeyse her ay bi modeli çıkıyor.

akabinde ne malzeme kaliteli oluyor ne de güncellemesi düzenli.

Bende de rn7 var hocam hatta almadan önce seninle de konuşmuştuk telefonu parkenin üzerinde çocuk araba gibi 10 cm kadar sürttü telefon ekranın köşeleri çizik içinde şaşırmıştım nasıl gorilla glass bu diye

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
Toplam Hit: 4171 Toplam Mesaj: 35
xiaomi