folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Yaşamın Başlangıcı Hakkında (Prometheus)

Yaşamın Başlangıcı Hakkında (Prometheus)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Daha yeni izleyebildim filmi ve aslında uzun zamandır kafamda olan birşeyi bir adım daha ileriye götürdü.

Prometheus filminde (bilmeyenler için film gelecekte geçiyor ve hayatın başlangıcı ile ilgili bir araştırmayı konu alıyor)

yaratıcıyı (yada öyle sandıkları şeyleri ) bulduklarında yani bukadar basit insanı yaratmak için sadece bilim ve teknoloji yeterli diyordu.

Kadın bir haç takıyordu ve o zaman onları kim yarattı ? Diye gidiyordu bu döngü.

Benim varsayımıma göre hiç bir var oluş teorisi dine aykırı değildir , oyüzden onu tartışmak istemiyorum. Sonuçta Allahta böyle bir şekilde yaratmış olabilir. Ama dinde farklı yazılmış olabilir daha akla uygun bir şekilde.

Bilimin yapabildiği en mantıklı cevap göktaşı içinde canlılığın dünyaya düştüğü ve gerisi evrim ile geliştiği.

Şimdi 1. Bu göktaşını Yaratıcı (Allah , Tanrı) da göndermiş olabilir.

2. Çok gelişmiş bir ırk deney amaçlı bizi yarattı yani uygun atmosfer olan bir yere canlılığı başlatacak hücreyi gönderdi. (ama bu sefer de yine onları yaratacak birşey gerekiyor ) onlar kendi kendilerine vaar olmadılar ya.

3. sü ise hiç kimse birşey yollmadı tamamen ras gele bir şekilde o canlılığı taşıyan şey dünyaya düştü.

Filmin devamı 2015 de sanırım. Kadın bizi yaratanların geldiği yere doğru gidiyo. Tek beğenmediğim kısım o uzay gemisinin çarpışma sahnesi oldu. 1 gram zarar görmediği halde düşmüştü.

Bu arada neden göktaşı yada kuyruklı yıldız dersek , dışı ne kadar sıcak olursa olsun içinde buz kitlesi barındırabilir ve yeryüzüne inene kadar koruyabilir bir yapıda.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Valla O Filmi Bende Seyrettiydim, Hala Etkisindeyim, Şimdi İzleyesim Tuttu Yine.. Sayende Yine İzleyecem bu gece..  :)

Ha Konuyu Unuttum Yorumliyim Şunu... Şimdi Hocam, Dünyaya Bir Gök Taşından Canlılık Düşmüş Konusu İmkansız Yada İmkan Dışıdır Diyemeyiz, Ama Bununla Beraber Bu Şekilde Dünyadaki Tüm Canlı Türlerin Oluşamayacağını Söyleyebilirim...

Gök Taşı ile Kendi Bilimsel Bakış Açıma Göre En Fazlasından Mikro Organizmalar Dünyaya Gelir Diye Düşünüyorum... Sanmamki İnsan Yada İnsanıımsı Bir Canlı Gök Taşı İle Dünyaya Düşmüştür.. 

Ayrıca Düşme Olayı Çok Yıkıcı Bir Olay Olduğunuda Düşünürsek, Gök Taşında Olası İnsanımsı Canlının Sağ Kalabilitesi Yoktur. Evet Kesin Olarak Söylüyorum Sağ Kalamaz.

ShockMan tarafından 22/Eki/12 21:52 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zputnik
    zputnik's avatar
    Erkek

Orta okuldayken bir dersimizin konusuydu bu. "Prometheus conditions on earth" Dur ya ben de izlemeyelim. (:

İpimle kuşağım..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek

Kur'an'da topraktan yaratıldığımız söyleniyor. Evrimciler de aslında bunun aksini söylemiyor. H,O ve C atomlarının bileşik

oluşturup organikleşmesi ve ilk basit canlıyı oluşturmasını savunuyorlar. E bu atomları içeren maddeler zaten toprakta.

Yani çeşitli koşullarda toprakta bulunan maddeler, organikleşmiş ve ilk canlıyı oluşturmuş, diğer gelişmiş türler de bu ana

canlıdan türemiş olabilirler. Senin de dediğin gibi dine aykırı birşey göremiyorum ben bunda.

not: filmi izlemedim.

moi tarafından 22/Eki/12 21:53 tarihinde düzenlenmiştir

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Valla O Filmi Bende Seyrettiydim, Hala Etkisindeyim, Şimdi İzleyesim Tuttu Yine.. Sayende Yine İzleyecem bu gece..  :)

Ha Konuyu Unuttum Yorumliyim Şunu... Şimdi Hocam, Dünyaya Bir Gök Taşından Canlılık Düşmüş Konusu İmkansız Yada İmkan Dışıdır Diyemeyiz, Ama Bununla Beraber Bu Şekilde Dünyadaki Tüm Canlı Türlerin Oluşamayacağını Söyleyebilirim...

Gök Taşı ile Kendi Bilimsel Bakış Açıma Göre En Fazlasından Mikro Organizmalar Dünyaya Gelir Diye Düşünüyorum... Sanmamki İnsan Yada İnsanıımsı Bir Canlı Gök Taşı İle Dünyaya Düşmüştür.. 

Ayrıca Düşme Olayı Çok Yıkıcı Bir Olay Olduğunuda Düşünürsek, Gök Taşında Olası İnsanımsı Canlının Sağ Kalabilitesi Yoktur. Evet Kesin Olarak Söylüyorum Sağ Kalamaz.

Hocam zaten ben direk insanın düştüğünü değil. Yani evrime sonuna kadar inanıyorum ki o olmasa bütün insanlar neredeyse aynı olurdu. 

Ama gördüğün gibi evrim hala devam ediyor sadece çok uzun bir süreç olduğu için kayıt altına almak zor ve oyüzden hala teori :) ha discovery national geo veya diğer bilim kanalları teori demez evrimi direk kabul eder o ayrı.

Bana göre de mikro organizmalar geldi o düşen her ne ise suya düştü. :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Şu an dünyada hiç bir canlı emaresi kalmayacak şekilde nükleer reaksiyon meydana getirsek bile bir süre sonra kendi kendine canlılar oluşacaktır, oluşuyor zaten nylon 1930da bulunmasına rağmen dünyada sadece ve sadece nylon la beslenebilen bir bakteri bulundu, dünya canlı oluşumu için gerekli meteryalleri barındırıyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Hocam ateistlerin tek sorunu, görünmeyeni bilimsel olarak dahada görünmeyen yapmaya çalışmalarıdır, ama rasyonelliği göre gider.

Bizim dinimizde rasyonellik yoktur, çünkü imân ve ikân vardır. Akla dayalı gitseydi her şey, o zaman herkes ALLAH'a inanırdı mesela biri kur'an'ı yaktı, eğer mevlâ onu direk orda kül etse dünyada 1 tane ateist kalırmıydı baktın dine aykırı bir şey yaptığında uçuyorsun herkes inanırdı o zaman, ama mevlâ bunu böyle yapmadığı için işte tüm olay burda yani gayb'da o yüzden alânen göremediğimiz için ve hayatın akışına kapıldığımız için gaflet ve delâlet gurûhlarından kopamadığımız için pek içten içe bağlanamıyoruz yinede.

Müslümanların çoğu şimdi gaflet içinde, olan olaylara bak, var olmak zincirleme bir olaydır, ve sonucunda bir ilaha gitmeye mahkumdur eğer biz insan olarak var olmasaydıkta bu böyle olacaktı, sen var oldu yaratıldın, o yaratıldı bu yaratıldı bu cümle o zaman haşâ mevlâyı kim yaratıldıya kadar götürdüğünde orda duraklamak lazım çünkü ( vacibu'l vücut sıfatı devreye girdiği için )

Mevlâ bunu böyle buyuruyor inanıp inanmamak tabi insanlara kalmış ama çok çok iyi bir gözlemci olursanız rasyonelliktende kopup mevlâyı çok rahat bulursunuz, ALLAH'a şükür rabbim nasip etti bize bir çok manevi şey gösterdi, tabi bunu şöyle düşünmeyin banada gösterseydi bende öyle olurdu hesabına bunu siz isterseniz ALLAH'u teÂLA ile aranızı yaparsanız, bu size nakş edilir yoksa haybeye değil yani tabi ben burdan kendime evliyâyi bir mertedebede olduğumu asla söyleyemem sadece bazı duâlarımın çok değişik hatta belki imkansız olacak şeylerin duâ sonucu bana gark olduğunu gördüm, bu durumlar hasıl olunca imân yönünden iyidir.

En basit, bakınız mevlâ görünmüyor ki rüyalarda şekil olmaksızın ( ki gerçektede şekilden münezzehtir ) yada daha değişik şekillerde berzâhta görülebilir ammâ tabiki ona nasip olacak adam internette bu yorumuda okurmu siz düşünün, sürekli ibadet taat vs peşinde koşanlara.

Bazı ateist bilimciler, bir süre zarfında ruhunda aslında bir elektro güç olduğunu iddâ etmişlerdi hatta ruh yok demişlerdi, ki ruh bile görülmeyen bir şey ama adamlar yok diyor pat ruh çıkınca beden cansız kalıyor bu nasıl olacak ?

Hadi ruh yok diyorsun, diyelim trafik kazasında öldü parçalandı, ruh olmadan parçalandığı için öldü diyelim böyle bir mantık üstünden gidelim olaya, durup dururken ölenler neyin nesi ?

Hiç hastalığı yokken ölenler var bir ton onlara ne diyecekler ? adam uyurken ölüyor ya takır takır sağlam adam uyurken uyanamıyor ? Hadi ruh yoksa ortada parçalanma vs ölümcül bir hastalıkta yoksa bu adam nasıl öldü otopsi yapıyorsun hiç bir ize rastlanmıyor neden öldü bu adam ? E yani.

Kaldıki mevlâ hemen hemen hepsine sebeb koymuş ki insanlar doğruyu yanlışı görebilisin diye onun hengamesine kapılıyorlar anlamıyorlar sebeplere takılıyorlar. Burda o mertebeyi geçen anlar işin ne olduğunu.

Biraz uzun yazdım ama okumanızda çok büyük faide görüyorum.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Hocalar zaten din topraktan yaratildigimizi soyluyor da, oyle lök diye ortaya ciktigimizi soylemiyor elbette ki akla uygun bir surec gecti

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Hocam zaten ben direk insanın düştüğünü değil. Yani evrime sonuna kadar inanıyorum ki o olmasa bütün insanlar neredeyse aynı olurdu. 

Ama gördüğün gibi evrim hala devam ediyor sadece çok uzun bir süreç olduğu için kayıt altına almak zor ve oyüzden hala teori :) ha discovery national geo veya diğer bilim kanalları teori demez evrimi direk kabul eder o ayrı.

Bana göre de mikro organizmalar geldi o düşen her ne ise suya düştü. :)

Heee Şansa Bak. :) 

Öyle Olmuşsa Yer Yüzünde Hayat Runtime Error Vermemiş. :)  Tabiki Elimizdeki En Geçerli Teorilerden Sadece Biri Bu.

ShockMan tarafından 22/Eki/12 22:02 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

ben bu konuya yaratılışla ilgili sözde yaratıcıyla ilgili birşeyler yazsam gene tartışma çıkar sürekli evrim ve din üzerine tartışmaktan yoruldum ama şu filmi izleyem yav güzele benziyor , haa ateizm bir süreçtir hocam bir insan ateistse eğer inan düşünen bir insandır (birşeyler ispatlama derdindeki bir ergen değilse) ve bu düşünen insan eğer yaratıcı varsa ve tek bir işaret görürse emin olun inanır ateist dediğiniz insanlar çok memnun değil hallerinden emin olabilirsin , ben bir allahın olmadığı fikrini düşünürken gecelerce uyuyamadım beynim patlama seviyelerine geldi ölümden sonra bir yaşamın olmadığına dair işaretler olması ne kadar zordur biliyor musunuz siz , burada görenler vardır illa sürekli dini savunan arkadaşlarla tartışıyorum ama kendimle konuşurken inanın umarım bir tanrı vardır deyip rahatlamaya çalışıyorum , ateizm zordur vesselam keşke allah vardır deyip kestirip atmamayı öğrense insan , her neyse akşam akşam kafam bulandı , dini tartışmaya dönmesin gene konu ne ara yazdım bu kadar şeyi anlamadım bende neyse hayırlı geceler efenim

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morf1n
    morf1n's avatar
    Erkek

varsın olmasın kendi yarattığı dünyanın müritleri tarafından yakalancak bir tanrı

Toplam Hit: 3643 Toplam Mesaj: 39