folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yavru Vatan Elden Çıkıyor ! Kıbrısta Tek Devlete Doğru...

Yavru Vatan Elden Çıkıyor ! Kıbrısta Tek Devlete Doğru...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek
    çokta pipimde banane kıbrıstan.

bassinyourface
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

kıbrıslıların tercihi..

bunu istemeseler talat ı seçmezlerdi.

denktaş ı seçerlerdi..

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    kıbrısı ayrı bi ülke yerine türkiyenin bi şehri yapacaklardı aq bak ozama bakalım sorun oluyomuydu. sıkıyosa türkiyeyi tanımasınlar amk.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek
    halk böyle istiyorsa bize laf düşmez zaten. ne de olsa orası ayrı bir devlet ve özgürler sonuçta

We can be more, we can be much more.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cimbomlu_15
    cimbomlu_15's avatar
    Erkek

amele_2 bunu yazdı:
    -----------------------------

kıbrıslıların tercihi..

bunu istemeseler talat ı seçmezlerdi.

denktaş ı seçerlerdi..

Alkışlıyorum en kaliteli cevap bu..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek

kıbrıs zaten ingiliz sermayesiyle yönetilen bir ada..

neyin niye kavgası yapılıyor ki (:

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    boyfromsmyrna
    boyfromsmyrna's avatar
    Erkek

alacakaranlik bunu yazdı:
    HeadBanger bunu yazdı:
    35 bin şehidin vebalini almak pek hayırlara vesile olmaz :((((((
    onlar geçmişte kaldı önemli olan suşi yeyip sokaklarda sevişmek ve rahatça alkol alabilmek :) kiöm takar dediğini

Ya hemen beni Türk düşmanı böyle şehitleri hiç  takmayan küçük gören biriymişim davranın... adam akıllı okudun mu yazımı da byle saçma sapan yazıyorsun??? ben başka bişi mi söylüyorum sadece bişilerin yapılması gerketiğini vurguladım atılacak adımların dikkatli atılmasını yoksa zararlı olacağını söylemeye çalıştım (35000 şehitin vebali dahil)

bu gün biri bana 67. yorumumu yapçak.... :p çok klasik adamım.. kalsın böle.. en az bi yıldır bu deişmedi:).. yapıver sende şu yorumu:p..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Kıbrıs kıbrslı asimile gerizekalılara bırakılamayacak kadar önemli.
    Atamızın da sözü vardır Türkiyenin savunması akdenizde kıbrıstan başlar.Kıbrıs askeri açıdan çok önemli bir bölge,çevre ülkelerle olan iletişim  konusundaki önemi,bulunduğu nokta,ticaretin orta noktasında olması vs vs.
    talatın da ak .
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    Kıbrıs kıbrslı asimile gerizekalılara bırakılamayacak kadar önemli.
    Atamızın da sözü vardır Türkiyenin savunması akdenizde kıbrıstan başlar.Kıbrıs askeri açıdan çok önemli bir bölge,çevre ülkelerle olan iletişim  konusundaki önemi,bulunduğu nokta,ticaretin orta noktasında olması vs vs.
    talatın da ak .

abicim aynen öyle. 1. satır da özetlemişsin zate olayı

dediğim gibikıbrısı n başta tr nin bir şehri yapacaklardı ozaman sorun kalmayacaktı. nie hep diğer devletler tanımak zorunda kalacaktı ( mecburen tr yi tanımak zorundalar ) hem oradaki insanlar asilime olmayacaktı.( tr nin bir şehri olduğunda daha çok insan gidip gelecekti. ) hemde ticareti canlanacaktı.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

Kıbrıs okadar kolay vazgeçilecek bir dava değildir. Kim ne derse desin, istediğini söylesin, isterlerse 10 kez birlerşsinler ayrılsınlar Türkiye buradaki haklarından asla vazgeçmez. Ama öyle ama böyle adada söz sahibi olmaya devamda edecektir asker bulundurmayada... Kuzey kıbrıstaki türk askerine işgalci diyen rumların güneyde kayıtsız rahat 20.000 yunan askerini barındırdıklarıda bir gerçek. Bu askerler göz göre göre getirimesede yolcu gemileriyle turist şeklinde birşekilde adaya getiriliyorlar. Bunların hepsi biliniyor.

Talata gelince evet CTP hükümeti olarak seçim dönemi çok attıçok tuttu. Yok artık iki devlet olmalı adada,başkası değil fal filan. Seçildiği gün Ankaraya çağırıldı. Sadece yarım saat sonra başbakanlığın kapısından çıkarken verdiği demeçi hatırlıyorum:
    "Türkiye anavatanımızdir..."  Yani şu bir gerçek " okadar kolay değil, yedirmezler! Türkiye açısından durum böyle

Kıbrıs açısından bakacak olursak: Arkadaşlar her sene yekten 400-500 milyon dolar para akıyor adaya. Adadaki öğrenci sayısı 34.000'in üzerinde. Asker desen hakeza öyle. Hiçbirşey üretmeye imkanı olmayan, suyun benzinden daha pahalı olduğu bir yerde dönen para.. Kimse bu rantı kaybetmek istemez. Taksileri bile düşününki mercedes. Gayrisafi milli hasılası kişi başı 17.000 dolar. Peki ya Türkiyeninki?

30 senedir böyle gelmiş, böylede gider. Değişen tek şey isimler ve tabelalar olur okadar.

mescarine- Girne /KIBIRS

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
Toplam Hit: 7404 Toplam Mesaj: 70