Yeni Aldım Bu Pc Yi Nasıl

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Kasayı yükselttim ramı düşürdüm ekran kartını yükselttim hdd yi yükselttim, açıkcası arkadaşlar amd ye ısınamıyorum bir türlü son hali bu aksi gibi exa ya çekimi yaptırdım ama onayı verdirmedim ekleme çıkarma yapabiliyorum sadece, 

Ürün
    Birim Fiyat
    Sil
    Intel Core i5 760 2.80 GHz 8MB 1156p
    228,00 USD
    [x]
    Asus P7P55D-E / DDR3 2200 S+GL+1394+16X*2 1156p
    166,00 USD
    [x]
    Kingston 4 GB (2*2) 1333 MHz DDR3 Dual Kit CL9
    69,00 USD
    [x]
    Gigabyte Posedion 310 Atx Kasa Siyah (700W)
    180,00 USD
    [x]
    Palit GTX460 Sonic 1 GB 256Bit GDDR5 16X
    237,00 USD
    [x]

KDV
    234,43 TL

TOPLAM
    1.536,83 TL

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek
    1GB256bit GTS250'yi neden 1GB128bit ATI ile değiştiriyorsun? Bende ilk topladığın sistemin neredeyse aynısı var ve kötü diyen çıksın karşıma çok iddialıyım, alırsan güle güle kullan.

Metallica Rules
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

oldwolf bunu yazdı:
    -----------------------------
    1GB256bit GTS250'yi neden 1GB128bit ATI ile değiştiriyorsun? Bende ilk topladığın sistemin neredeyse aynısı var ve kötü diyen çıksın karşıma çok iddialıyım, alırsan güle güle kullan.

O kart eski kartmış üstadım kime sorduysam gdr5 al dediler nede olsa gdr3 ten yeni diyorlar, bende o yüzden bu kartı seçtim ayrıca birde microsoft şöyle bir açılmala yapmış,

http://www.exa.com.tr/sapphire/ekran_kartlari_kategorisinde/sapphire_hd5770-334-11013.html

Microsoft'un gelecekteki DirectX 11'ini tamamen destekleyen sadece ikinci ürün serisi, yeni HD 5700 serileri, HD 5800 serilerinin çoğu yapısal ve performans özelliklerini düşük bütçelerle kullanıcıya sunuyor. HD 5700 serisi, düşük güçte 40 nm teknolojisinde tümleşik AMD’nin ATI bölümünden yeni bir GPU’yu esas alıyor. Bu yeni seriler DirectCompute 11’in yeni komut seti için destek, donanım mozaiği, hızlandırılmış çoklu-işlem kapasitesi, ATI Akış desteği ve ATI Eyefinity ile üç monitöre kadar eş zamanlı olarak görüntüleme yeteneğini içerir.

gts250 için dalga geçenler bile oldu bu sisteme bu ekran kartı diye, :)))

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek
    Şimdi baktım birçok oyunda 3-5 fps fark var GTS250 ile 5770 arasında ve gördüğüm kadarıyla aradaki fiyat farkı da 35 TL falan. Pek değeceğini sanmıyorum. Ayrıca NVidia'nın driver ve kontrol paneli konusunda ATI'den kat kat daha iyi olduğunu da belirtmeme gerek yok sanırım. Ben hala GTS250 derim.

Metallica Rules
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zputnik
    zputnik's avatar
    Erkek

Robinson_Crusoe bunu yazdı:

İ5 ile i7 arasında bariz fiyat farkı vardı bu işlemci tr ye yeni girmiş ve kullananlarıo yorumları hep olumlu yönde idi

Aynı durum ekran kartı içinde geçerli hem gdr3 hemde 256 bit teknolojisini kullanıyor ayrıca üstadım gdr5 ler 256 bitleri fiyat olarak çok yüksek pek öyle oyunda oynayan birisi değilimdir,

Ayrıca evde 4 tane daha 1 tb diskim var,

Cpu ve ekran kartı konusunda midemi bulandırdın biraz bak :)))

ati hf 4850x2 vardı.. inanılmaz gürültülü bir cihazdı. enson zotac nvidia gtx465 aldım kafam rahat.. kesinlikle tavsiye ederim.

İpimle kuşağım..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

işlemci i5 alıcagina

amd 945 al daha iyi .

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

HoLyCat bunu yazdı:

işlemci i5 alıcagina

amd 945 al daha iyi .

Alışamadım gitti üstadım amd ye sevmiyorum bir türlü amd alırsam en az 250-300 $ daha ucuza geliyor sistem ama almadım sistemi topladım değişiklikler yaptım yine yarın sabatta çok büyük ihtimal bu siparişi geçicem,

Ürün
    Birim Fiyat
    Sil
    Intel Core i5 760 2.80 GHz 8MB 1156p
    228,00 USD
    [x]
    Asus P7P55D-E / DDR3 2200 S+GL+1394+16X*2 1156p
    166,00 USD
    [x]
    Kingston 4 GB (2*2) 1333 MHz DDR3 Dual Kit CL9
    69,00 USD
    [x]
    Gigabyte Posedion 310 Atx Kasa Siyah (700W)
    180,00 USD
    [x]
    Palit GTX460 Sonic 1 GB 256Bit GDDR5 16X
    237,00 USD
    [x]

KDV
    234,43 TL

TOPLAM
    1.536,83 TL

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

hayırlı olsun hocam bu amd nin 6 cekirdekli olanını cok med ediyorlar bi araştir istersen daha verimli olur .

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

ben başka bişeye dikkat çekicem.

İşletim sistemi içina ayrıca bir hdd kullanmanı tavsiye ederim.1tb lık hdd ye sistem kurdun mu tam performans alamıyorsun diye okudum.Tavsiye etmiyorlar.Paran varsa SSD leri bir düşün . En azından fazla oyun oynamadığın için SSD nin ufak boyutlusu ve ucuzu sana gider yani...

Sistem güzel para güzel.Bende alırım bütün maaşımı yatırırım kıyarım kendime :D

edit: kasa nie o kadar pahalı... PSU ayrıca alsana .Sanki bi kasa bi psu o kadar tutmaz gibi ama uzun zamandır fiyat araştırması yapmıyorum nasıl hesaplıysa araştır öle yap

İmzalamazsam ne olcak?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

power olarak

Ocz Fatality Serisi 550W Gamer Modüler Power Supply (OCZ550FTY-EU)

KDV Dahil : 161,33 TL

bunu aldım çok memnunum

AMD +ATI olarak kullanırsan çok iyi olur bence özellikle phenom serisi hiç sorun çıkartmıyor 

Phenom 2 x4 al  hem üste kalan para ile çok iyi bir ekran kartı alırsın 

2 TB WD harddisk  200 tl zaten direk 2TB al 

Toplam Hit: 4728 Toplam Mesaj: 42