folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yeniyıla Zamlarla Merhaba Diyecez

Yeniyıla Zamlarla Merhaba Diyecez

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zefyhr
    zefyhr's avatar
    Erkek

ya bu felaket tellalları kafalarını neyle yıkıyo anlamış değilim?

hııvfffffffff.... fhüüüüüüüüüüüüü.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:
    -----------------------------

SeRDaR bunu yazdı:

hoca hükümetin Amma goygoyculuğunu yaptın hee :) neyi ispatlamaya çalışıyorsun anlamadım ki

2 yıldır üst üste zamn gelmemesi büyük başarımıdır olması gereken midir ?
    Allah aşkına onu geçtik doğalgaz %15 elektriğe 2010 girmeden zaten yüklü bir miktar zam gelmeişti sessiz sedasız

sigaraya ve trafik cezasına gelen zammı destekliyorum ama

Asgari ücrete yapılan 15 tl lik zamla bu zamları oranlasınlar bakalım hangisi daha fazla geçin gözünüzü seveyim bunları yaa

Yahu yok bende hükümeti eleştiririm. Hatta bunun için arkadaşlardan fırça yediğim olmuştur :D

Ama çok abartıyoruz. Doğalgaz olayını bilirsin. İran-Rusya'nın tutumu. Doğalgaz'a gelen zaman bütün avrupa ülkelerinde geçerli aslında.

hocam o konuda haklı olabilrisin eşit olabilir benim derdim avrupayla bizim ekonomik durumuz arasındaki fark  işte o admalar yapılan %15 lik zamnda sesleri çıkmaması doğal koymaz onlara ama bizim bu ekonomimizle bize o ufak görünen oranlar çok büyük geliyor işte olay bu avrupanın hangi ülkesinde 561 tl lik asgari ücret var ?

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Hocam iflas bayrağı çeken avrupa ülkeleri vardı krizde. Bırak asgari ücreti maaş alamadı adamlar. Mesela Romanya avrupa birliği ülkesi olmasına rağmen asgari ücret orada çok komik bir rakam. Letonya mıydı Finlandiya mıydı tam hatırlamıyorum resmen iflas bayrağı çekti adamlar.

İspanya gibi bir ülke de bile boykotlar oldu.

Ama kastettiğin İngiltere, Almanya, İtalya gibi ülkelerse tabii ki bunlarla kendimizi kıyaslamamız mantıksız. Hem böyle de düşünülebilir. Bu ülkeler bu kadar zenginse neden gaz yağına zam yapsınlar ki?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

zefyhr bunu yazdı:

Konuşma lan felaket tellalıymış ağzımı bozdurcaksın benim canımı sıkma karnınız tok sırtınız pek a.k nereden ne şekil nemalanıyorsanız artık milletin karnı aç haksızlık karşısında sesi çıkınca felaket telalıymış 

Paran yoksa da hala konuşuyorsan fakirlik çok hoşuna gidiyor heralde sen fakir kal ben mamnun değilim sen samanyolu izle allahına şükür etmeyi öğren dur belki zam yapar sana özel

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

Razorback bunu yazdı:

TBT olarak sigarayı bırakmak için fikirlerimizi tavsiyelerimiz paylaşalım.Yoksa kuruduk bittik.

tütün sarıcaz başka yolu yok

o değil de biraz daha devam ederlerse sigarayla ot aynı fiyata endekslenicek millet aynı fiyat deyip ot sarıcak :S

zefyhr bunu yazdı:

dove şampuan

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

Hocam iflas bayrağı çeken avrupa ülkeleri vardı krizde. Bırak asgari ücreti maaş alamadı adamlar. Mesela Romanya avrupa birliği ülkesi olmasına rağmen asgari ücret orada çok komik bir rakam. Letonya mıydı Finlandiya mıydı tam hatırlamıyorum resmen iflas bayrağı çekti adamlar.

İspanya gibi bir ülke de bile boykotlar oldu.

Ama kastettiğin İngiltere, Almanya, İtalya gibi ülkelerse tabii ki bunlarla kendimizi kıyaslamamız mantıksız. Hem böyle de düşünülebilir. Bu ülkeler bu kadar zenginse neden gaz yağına zam yapsınlar ki?

Hocam asgari ücret oranını örnek verdim işsizlik oranını söylemek dahi istemiyorum ayrıca o ülkelerin fakir olması onlar bile fakir deyip halimize l şükretmek de bana çok mantıklı gelmiyor açıkçası bu devlet vatandaşına çok daha fazla istihdam sağlayacak ve ücret verecek kapasitede türkiye gerçekten varlıklı bir ülke ama işte vatandaşına varlıklı değil madem teğet geçti bu teğet bu mu?

krizden önce durumumuz çok mu iyi di ? krizin teğet geçmesi bize olumlu yönde bir şey katmadı işsiz adam yine işsiz istihdam sıfır ezilen insan yine ezilyor bu memlekette hiç bir zaman asgari ücrette geçinecek duruma gelmedi ki

emekçinin güvencesi sendika ortadan kalkmıştır 1978 de 40 milyon insana rağmen 7 milyon sendikalı vatandaş vardı gümüzde 7 milyon insanımız var sendikalı sayısı 1 milyonu bulmuyor bu reva mıdır bir savaşçının kalkanını aldığından o savaşçı çok çabuk ölür işçide böyle

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

zefyhr bunu yazdı:

Televizyonunu kapat, son 600 yılı anlatan tarih kitaplarını aç, daha sonra, son 100 yılı anlatan tarih kitaplarını aç, bittikten sonra son on yılın gazetelere yansımış olaylarını (sadece belgeli olanları) gözden geçir, son olarak insanları söyledikleriyle değil imzaları ve imzaladıkları belgeler sonucunda gerçekleşen olaylarla değerlendirmeye başla...

Sözler sistir! insanlara milyonlarca vaadde bulunabilir bunlar gerçekleşmediğinde suçu kolaylıkla başkasına atabilirsin sözlere güvenme, gerçekler sisi dağıtır, gerçekler yükümlülüktür, kağıt ve kalem gerçek yapar imzanın bulunduğu her şey seni yükümlü yapar, bu günlük tutmak gibidir, sadece yapılanlara ve imzalara bak bu insana yüreğine bakmayı öğretir sözler anlamsızlaşır sessiz bir farkındalığa bürünürsün, dünya daha küçük bir hâl alır, bütün insanların temelde aynı olduğunu kavrarsın, küçük şeylerle mutlu olmayı öğrenirsin, gülen bir bebeği uzaktan sevmeyi öğrenirsin, duygusal tepkileri bırakır mantıksal tepkiler verirsin. İnsan herşeyden önce kendi yüreğine bakmalı çünkü dışarıya baktıkça önce kendini sonra seni seven insanları ve nihayetinde tüm dünyayı kaybedersin, farkında olmadan yaşamak insanları pavlovun köpeklerine dönüştürür.

Televizyon en büyük kitle yönetim aracıdır, milyarlarca insanı koşullandırmak için kullanılır, aynı reklamın binlerce kez gösterilmesinin sebebi koşullandırma-dır. Reklamlar = Haberler şekline dönüştürüldüğünde ortaya çıkan sonuç koşullandırılmış insan sürüleridir. Radyo ve gazeteleri de unutmamak gerekir...

Beynimizi gerçeklerle yıkıyoruz.

bazı şahsı sıkıntılı üyeler sebebiyle uzun bir süre herhangi bir konuda ki buna kimya ve elektronik de dahil pm, mail, whatsapp üzerinden destek ve yardımda bulunmama kararı aldım. bu üyeleri ortalıkta gördüğüm sürece foruma da yazmayı düşünmüyorum. kalın sağlıcakla.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Afyon
    Afyon's avatar
    Erkek

Söwmenın adi Günah Diyorlar nasıl söwme Para para yok iş iş yok  kendi yandaşlari zengin olurken Garip Halk Yok olup  biraz kömür biraz fasulye atip oy Toplayanlara Sitemim  ... Nihat Genc bazen dogrulari söluor a.q

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PoKe_iMaM
    PoKe_iMaM's avatar
    Erkek

kendi düşen ağlamaz ne yaparsa millet yapar kendine..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Onr07J
    Onr07J's avatar
    Erkek

şaşirmadım hersene aynı şey zaten zamlarda olmasa yeni yıla girdiğimizden haberimiz olmıcak..

Side J. Öz. EğT. Mrkz. Klığı / $:122 89-1 KraL Devre! ( 27 aralık 2009 ) //Lan Torun Neredesin Gel Artık...
Toplam Hit: 2519 Toplam Mesaj: 34