folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Yerçekimi Ve Suyun Kaldırma Kuvveti

Yerçekimi Ve Suyun Kaldırma Kuvveti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Arkadaşlar yerçekimi aşağıya doğru çekme eğiliminde, suyun kaldırma kuvveti ise yukarıya doğru. Tamamen birbirine zıt yönde kuvvetler. Bu durumdan faydalanılarak çalışan bir motor tasarımı yapılabilir mi?

Syntax error..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Hayır

arbeit macht frei
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

bildiğim kadarı ile aslında suyun kaldırma kuvveti diye birşey yok. su monekülleri birbirine yapışmaya çalışıyor sürekli olarak. yani bir arada kalmaya çalışıyor. o nedenle moneküllerin arasına birşey girmeye çalıştığında onları itiyor.

bu itme kuvveti çok düşük. o nedenle herhangi bir motor yapmak çok mantıklı olmaz sanırım.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

masanın kaldırma kuvveti daha fazla hocam, masayla yap motoru

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam bu 2 kuvvet ile değilde benim daha fantastik bir projem var.

dünya hem güneşin etrafında hemde kendi etrafında dönüyor , dünya yı dinamo olarak kullanabilirsek yani o kadar büyük mıknarıslarla çevirirsek sınırsız enerji bizi bekler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

ulan nasıl insanlarsınız ya ^^`

-0- 

@ShockMan gel-git'lerden elektrik üretebilmek gibi birşeyin peşindeydi. 

Bende şunu merak ettim; tatlı tuzlu su birikintilerinde(ve boğazlarda) mevsimlere bağlı sıcaklık değişimlerinde döngüsel Su akımları oluyor, bundan rüzgar gülleri gibi Su içinde elektrik üretilemez mi? tabi bakım ve verim ne olur bilmeyrum.  ^^D`

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

masanın kaldırma kuvveti daha fazla hocam, masayla yap motoru

:D

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

Arkadaşlar yerçekimi aşağıya doğru çekme eğiliminde, suyun kaldırma kuvveti ise yukarıya doğru. Tamamen birbirine zıt yönde kuvvetler. Bu durumdan faydalanılarak çalışan bir motor tasarımı yapılabilir mi?

hocam buraları biraz kurcala 

https://www.wikizeroo.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvSGlkcm9zdGF0aWs

https://www.wikizeroo.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvQXLFn2ltZXRfcHJlbnNpYmk

PanxeR bunu yazdı

hocam bu 2 kuvvet ile değilde benim daha fantastik bir projem var.

dünya hem güneşin etrafında hemde kendi etrafında dönüyor , dünya yı dinamo olarak kullanabilirsek yani o kadar büyük mıknarıslarla çevirirsek sınırsız enerji bizi bekler.

hocam dünyadaki güneş enerji potansiyeli, okyanus ve deniz dalgaları potansiyeli, nehir akarsu ve rüzgar potansiyeli ile zaten daha fazlasını karşılayabiliriz aslında seninki fantastıkle beraber çok maliyetli gibi :)

RitmFarbRacourci bunu yazdı

ulan nasıl insanlarsınız ya ^^`

-0- 

@ShockMan gel-git'lerden elektrik üretebilmek gibi birşeyin peşindeydi. 

Bende şunu merak ettim; tatlı tuzlu su birikintilerinde(ve boğazlarda) mevsimlere bağlı sıcaklık değişimlerinde döngüsel Su akımları oluyor, bundan rüzgar gülleri gibi Su içinde elektrik üretilemez mi? tabi bakım ve verim ne olur bilmeyrum.  ^^D`

hocam dalgalardan elektrik üretiliyor 

https://www.youtube.com/watch?v=7ZN5CthZhvg

senin söylediğine en yakın selim kotil'in projesi vardı boğaz akıntısını kullanarak 1 yılda üretilen enerji ile 4 keban barajına eş değer enerji olduğunu hesaplamış adam. 

https://www.youtube.com/watch?v=RqpLCSWO4Gs

akarsularımız için de şu projeyi çok sevmiştim ben, ne güzel sistemler var aslında ya..

https://www.youtube.com/watch?v=JHwjxVJN7Uw

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

kaçak elektrik üretiyor diye ceza yemeyin aman dikkat :)

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Daha önce de söylemiştim.. Kömür, petrol, hidro elektrik, rüzgar dahil kullandığımız enerji kaynaklarının tamamı güneş enerjisidir..

Petrol ve kömür bitki- canlı kaynaklı lakin onlar da fotosentez yoluyla moleküllere enerji yüklemişlerdir..

rüzgar hidro elektrik dersen onlar da dünyayının güneş tarafından ısıtılıp soğumasıyla..  v.s. iş enerji çevrimi devam eder.. Güneşten gelen enerji biterse hepsi biter

ve bitmektedir de... 3-  4 milyar yıl sonra....

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

Dünyadaki atmosferik olaylar tam da bu şekilde bir motor olarak çalışıyor ..

Biz türbin pervane kurarark enerji alıyoruz zaten..

Denizden buharlaşan su yağmur olup nehirlerde akıyor

ısınan hava yükseliyor, soğuyunca aşağı inip rüzgar estiriyor

Toplam Hit: 3062 Toplam Mesaj: 28
yerçekimi suyun kaldırma kuvveti