folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Yerçekimi Ve Suyun Kaldırma Kuvveti

Yerçekimi Ve Suyun Kaldırma Kuvveti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Aslında free energy konusu değil. Biz sadece dönüştürüp işimize yaradığı gibi kullanıyoruz. Aslında free veya yoktan var etme durumu yok.

Syntax error..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

ulan nasıl insanlarsınız ya ^^`

-0- 

@ShockMan gel-git'lerden elektrik üretebilmek gibi birşeyin peşindeydi. 

Bende şunu merak ettim; tatlı tuzlu su birikintilerinde(ve boğazlarda) mevsimlere bağlı sıcaklık değişimlerinde döngüsel Su akımları oluyor, bundan rüzgar gülleri gibi Su içinde elektrik üretilemez mi? tabi bakım ve verim ne olur bilmeyrum.  ^^D`

Onun peşinde felan değilim hocam..  Hem zaten yapmış adamlar. Fıstık gibide elektrik üretiliyor. :)

https://www.youtube.com/watch?v=Ntmt3eE-_nk 

Bu ara kafayı ağır silindirlere taktım, sonsuz enerji değil ama verimli enerji üretimine yolu açtığını düşünüyorum, daha az kuvvet daha çok iş elde etmek..

https://www.youtube.com/watch?v=hBqYl84yHjM 

ShockMan tarafından 10/Eki/19 19:55 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

kaçak elektrik üretiyor diye ceza yemeyin aman dikkat :)

Hocam yasası çıktı onun, elektrik üretenden devlet ücretini ödeyerek elektrik bile alıyor, üretebildiğini kullanmak kaçaktan sayılmıyor. Korkarım ironi yaptın demi. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

ulan nasıl insanlarsınız ya ^^`

-0- 

@ShockMan gel-git'lerden elektrik üretebilmek gibi birşeyin peşindeydi. 

Bende şunu merak ettim; tatlı tuzlu su birikintilerinde(ve boğazlarda) mevsimlere bağlı sıcaklık değişimlerinde döngüsel Su akımları oluyor, bundan rüzgar gülleri gibi Su içinde elektrik üretilemez mi? tabi bakım ve verim ne olur bilmeyrum.  ^^D`

Onun peşinde felan değilim hocam..  Hem zaten yapmış adamlar. Fıstık gibide elektrik üretiliyor. :)

https://www.youtube.com/watch?v=Ntmt3eE-_nk 

Bu ara kafayı ağır silindirlere taktım, sonsuz enerji değil ama verimli enerji üretimine yolu açtığını düşünüyorum, daha az kuvvet daha çok iş elde etmek..

https://www.youtube.com/watch?v=hBqYl84yHjM 

Hocam bende aynı elektrik gibi depolanabilen başka enerjilerin de var olabileceğini düşünmeye başladım. Mesela insandaki enerji canlılardaki enerji. Reiki den yoga dan tutun da çakralara varana kadar hepsini inceledim. Ama gel gör ki elle tutulur bir şeye ulaşamadım. Konu başlığından uzak ama benimde bugünlerde taktığım konulardan birisi bu. Birbirlerine enerji aktarımı yaptıkları çakraları açtıklarını temizlediklerini söyleyen bir sürü insan var ama ben niye birşey hissetmiyorum? Bir enerji olduğu kesin ama gidilecek yol bu değil buna eminim.

watervay tarafından 11/Eki/19 00:11 tarihinde düzenlenmiştir

Syntax error..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

Hocam bende aynı elektrik gibi depolanabilen başka enerjilerin de var olabileceğini düşünmeye başladım. Mesela insandaki enerji canlılardaki enerji. Reiki den yoga dan tutun da çakralara varana kadar hepsini inceledim. Ama gel gör ki elle tutulur bir şeye ulaşamadım. Konu başlığından uzak ama benimde bugünlerde taktığım konulardan birisi bu. Birbirlerine enerji aktarımı yaptıkları çakraları açtıklarını temizlediklerini söyleyen bir sürü insan var ama ben niye birşey hissetmiyorum? Bir enerji olduğu kesin ama gidilecek yol bu değil buna eminim.

Evet hocam yoktan bir şey varetmek imkansız, ama var olanı en uzun süre dayanacak şekilde verimli bir biçimde kullanmak mümkün.. Buna kafa yorulması hatırı sayılır enerji tasarrufu ve iş getirisi sağlayacaktır diye düşünüyorum.

O reiki tarzı yoga tarzı çalışmaları yanlış anlamışsınız zannımca.. Onlar ruhsal, yani varlık bilişseli ile ilgili kısımda veri giriş çıkışları ile ilgili mevzuları kapsayan olayları kapsar, para psikoloji gibi yani.. O yolla iş gücüne verilecek enerji üretilmesi tamamen imkansızdır.  Ve ama daha varlığından bile haberdar olmadığımız enerji biçimleri var.. Mu kıtası zamanında kristallerle devasa enerji üretimi yapıldığına dair eskiye dair doğruluğu henüz somut olarak kanıtlanamamış veriler iddialar var.

ShockMan tarafından 11/Eki/19 00:48 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

Hocam yasası çıktı onun, elektrik üretenden devlet ücretini ödeyerek elektrik bile alıyor, üretebildiğini kullanmak kaçaktan sayılmıyor. Korkarım ironi yaptın demi. :)

Bu ülkede Üretmek,Düşünmek ve Sorgulamak yasaktır. Bedavaya elektrik üretip tüketmek yok. Üstüne bi de devlet para verecek hahahahahaha. İnanmayın böyle peri masallarına.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    italyan bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

Bu ülkede Üretmek,Düşünmek ve Sorgulamak yasaktır. Bedavaya elektrik üretip tüketmek yok. Üstüne bi de devlet para verecek hahahahahaha. İnanmayın böyle peri masallarına.

https://www.sabah.com.tr/egeli/2019/08/26/cifliginde-elektrik-uretti-borclu-cikti

(:

sigara değil, balık olan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    italyan bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

https://www.sabah.com.tr/egeli/2019/08/26/cifliginde-elektrik-uretti-borclu-cikti

(:

Bu linkteki örnekte geçen şirket, sözleşmeyi kaybettiğini ifade ediyor, bu şekilde kendisine yeterli gücü sağlayacak kurulu sistemi olan bir yere fetura kesemeyeceği mahkemede zaten aydınlanacaktır, ve o şirkete bu hain hatası oldukça pahalıya malolacaktır diye düşünüyorum.

@italyan hocam haklısınız, maalesef haklısınız, sistemimiz çalışana üretene engel teşkil edecek şekilde işliyor, hiç bir başarı cezasız kalmıyor maalesef..!

ShockMan tarafından 11/Eki/19 08:37 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

masanın kaldırma kuvveti daha fazla hocam, masayla yap motoru

+1

@yolbulucu hocam dalga geçer gibi görünsede bilimsel olarak haklı. tahtanın yoğunluğu sudan daha fazla olduğu için doğru ve yerinde bir tespit.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fly_on_the_shit
    fly_on_the_shit's avatar
    Erkek

ne kadar cahil var konuda amq. akiskanlarin kaldirma kuvveti olur katilarin olmaz.

@watervay, karsim top zaten suyun dibindeyse serbest biraktiginda yukari cikar ama tekrar ayni yere batirman icin esit kuvvet harcaman lazim, yani net bir kazanc yok.

diyelim ki yercekimini kullanmak istiyorsun, bir kuyu kazdin topu birakiyon o derinlige kendinden iniyor, bu durumda da o topu o derinlikteki suya sokmak icin yine esit enerji harcaman lazim.

cunku 1 m derinlikteki suyun dibine topu iteleyip sokmakla 100 m derinlikteki suya sokmak ayni degil, 100 m de cok daha fazla basinc var, yani totalde hicbir kazancin olmaz.

Copyright (c) 2012
Toplam Hit: 3089 Toplam Mesaj: 28
yerçekimi suyun kaldırma kuvveti