folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Yerçekimi Ve Suyun Kaldırma Kuvveti

Yerçekimi Ve Suyun Kaldırma Kuvveti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
    fly_on_the_shit bunu yazdı

ne kadar cahil var konuda amq. akiskanlarin kaldirma kuvveti olur katilarin olmaz.

kataıların kaldırma kuvvetinin olmadığını (daha doğrusu halk arasında bilinen ismi kaldırma kuvveti) formulize etsene. Lise fiziğiyle insanlara cahil demek kolay.

Dryrock tarafından 11/Eki/19 17:02 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

Arkadaşlar yerçekimi aşağıya doğru çekme eğiliminde, suyun kaldırma kuvveti ise yukarıya doğru. Tamamen birbirine zıt yönde kuvvetler. Bu durumdan faydalanılarak çalışan bir motor tasarımı yapılabilir mi?

aklıma gelen su oldu benım ,

300 metre yükseliğinde  ray sistemi ; bu ray sistemine bağlı bir tank devamlı dibe ini yukarı kalkacak . Bu yüksekliği daha derin yerlerde yapmak gerekir. (çevresel faktörler , fırtına , yüksek dalgalar vs gel git saymıyorum dışında bırakıyorum  .sistem stabil çalıştığını farzedelim).

ray sistemine bağlı türbin var 2 taraftada . 

tank su seviyesindeyken su alımına başlayacak ve dibe bu hızlı inecek ; dipte de bu ivmelenmele ile gelip aynı hızda Yaya çarpma etkisi ile (fizikteki dalga yansıması gibi ) su yüzeyine çıkmaya çalışacak ; 

ve bu sırada içerisindeki suyu tahliye edecek pompa devreye girecek fakat pompanın mantıken bu ray sistemi ile tank içerisine entegre çalışabilen bir valf sistemine sahip olması gerekir. 

Bu durumdaki çarpma anlarında  kuvvet ters etkilenerek kullanılacak

ya da çarpma anlarına yakın olarak  belilrli yüksekliklerde ters işleme( dibe cıkma yuzeye cıkma durumuna göre ) başlayacak . Bu sekılde sistem ivmelenmesi azaltılabılır. 

Yapılmaz degıl buradaki en önemli etken suyun tank içerisinden tahliye edilmesi işlemi su altındayken. Enerji ürettiğinden çok harcıyor ya da belli bir çarpanı vardır onun , ona göre yapılıp yapılmayacgı ekstra yapılıs maaliyetleri de önemli 

mühendis değilim anadolu lisesi fiziğinden hatırladıklarımla yazdım

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Kainattaki potansiyelin toplamı  sabittir

Bu gün atomlardan, uranyumdan toryumdan güneşten kömürden petrolden rüzgardan akıntıdan nehirlerden sağlayabileceğiniz iş ve enerji sonsuza kadar sürmeycek

Kabaca sürtünme dediğimiz illeten dolayı potansiyelden açığa çıkan enerjive işin sadece bir kısmı tekrar potansiyele dönüşecektir , yani bir kısmından bir daha asla yararlanamyacaksınızdır ve yararlanaılamıyor (antropinin artması )

Atomu parçalayınca aldığınız enrji onda saklı , yüklenmiş olan olan enerjiyi almaktır

free enerji diye bir şey yoktur

@waterway strirling motorları dıştan yanmalı motorlar da zaten benzer bir şekilde çalışır.. yerçekiminden dolayı havada basınç vardır piston silindir düzeneğini soğutursan hava basıncı piston  silindir düzeneğinin hacmini küçültür
    ısıtırsan büyütür

yeterin....

masanın da kaldırma kuvveti vardır ayrıca

ltcelik tarafından 11/Eki/19 23:56 tarihinde düzenlenmiştir

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

öyle demeyin sürtünme olmasaydı seksten zevk almazdık.

Suyun kaldırması kuvvettir,

Yer çekimininki ivmedir.

F=m.a

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=jk3xBhqcjqY

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=5Iqy2GbOdIY 

Bana da bunlar mantılı geliyor. Jeotermalin olmadığı yerlerde bile yeterli derinliğe inildiğinde (suyu ısıtacak kadar) yerkürenin ısısından yararlanılabiliyor.

bloodmage tarafından 12/Eki/19 12:12 tarihinde düzenlenmiştir

İndia İndia !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek
    bloodmage bunu yazdı

https://www.youtube.com/watch?v=5Iqy2GbOdIY 

Bana da bunlar mantılı geliyor. Jeotermalin olmadığı yerlerde bile yeterli derinliğe inildiğinde (suyu ısıtacak kadar) yerkürenin ısısından yararlanılabiliyor.

Harika hocam, türkiyede doğal olarak bile olan çok yer var bizde afyon tarafında bi kaç jeotermal santral var galiba, geçen sene balıkesirde bi yere gitmiştim sındırgı tarafları sanırım orada da her yerden çıkıyor etraf doğal buhar odası gibiydi fakat bizim bildiğimiz şey hemen bir termal otel veya gayrimenkul yapıp birilerine ötelemek. 

Toplam Hit: 3093 Toplam Mesaj: 28
yerçekimi suyun kaldırma kuvveti