YGS 2014 Açıklanmış!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

Çok samimiyim içimden şuan 'allah razı olsun abla' demek geldi cidden bak hocam.

Sürekli kendime söylediğim şeyler bunlar. Mevzu bilgisayar olunca 12 saat başında durup öğrenemeyince bebeler gibi ağlayıp zırlayıp eninde sonunda öğrenip mutlu olabiliyorum. Kendime inanıyordum ki önüm çok açık holyone gibi renegadealien gibi olurum diyordum.

Ama yordum ile kaldı 53 bini görünce.

Tekrar hatırlattığın için sağolasın abla :)

Rene muhteşem bir örnek sana. Adam Erciyes'ten, bi de 2.6 gibi rezil bi ortalamayla mezun olmuş bak :D bizim okulun 4.0larını yanına koy, eblek eblek bakarlar (: Yaptığı damar haritalama olayını biliyorsun, var mı ötesi? Sıkma canını ^^ şu an biraz zor olur görmek rahatlamak ama vallahi teselli etmek için falan söylemiyorum.

Cidden sağolasın doğru diyorsun yaşıma göre ben de az şey bilmiyorum bilgisayarda şunları şunları yaptım diyecek kadar moralim yerine geldi hatta çok daha fazlası :D

Ama lysyi bırakmayım da ben.

Benim üzüldüğüm nokta: Düşünsene renenin odtüden mezun olduğunu :)

Peki ozaman en can alıcı soruyu sorayım odtülü olarak sana abla:

ODTÜde bir mühendislik mi yoksa başka okulda bilgisayar mühendisliği mi sence?

Yani mesela 20-24 bin hacettepe bilgisayarı tutturuyorum diyelim. Aynı sıralamada ODTÜde herhangi bir mühendisliği tutturuyorum diyelim.

Ne yapmalıyım?

Bu son sorum gerçekten :)

iyibu! yeniden..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

önemli olan meslektir. ikinci planda üniversite gelir. herhangi bir büyükşehirde 3-5 yıllık olmayan bir üniversitede okusanız kafi. mühim olan isminizin altında ne yazacağıdır.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Çok samimiyim içimden şuan 'allah razı olsun abla' demek geldi cidden bak hocam.

Sürekli kendime söylediğim şeyler bunlar. Mevzu bilgisayar olunca 12 saat başında durup öğrenemeyince bebeler gibi ağlayıp zırlayıp eninde sonunda öğrenip mutlu olabiliyorum. Kendime inanıyordum ki önüm çok açık holyone gibi renegadealien gibi olurum diyordum.

rene'yi de bos ver, holy'e bak, adam bahcesehir terk resmen.

gözünün önüne onu getirip seri bir sekilde ibret alabilirsin. odtu'de okudugunda hocaların seni java master yapmayacak, götünle ios uygulaması gelistirir pozisyona gelmeyeceksin veya linux'a, hp-ux'a taklalar attırmayacaksın. sihirli degnek yok yani okulda.

bunların hepsi senin kendi calısmanla olacak seyler.

ama ülkemizde caka satmak genelde sevilir, "odtu bilgisayar" dediginde 10 kilo tasaga sahip olabilirsin ortamına göre veya hic siklenmeyebilirsin, dipnot etmek istedim.

Andrei tarafından 29/Mar/14 20:30 tarihinde düzenlenmiştir

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    by_Tet bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

Rene muhteşem bir örnek sana. Adam Erciyes'ten, bi de 2.6 gibi rezil bi ortalamayla mezun olmuş bak :D bizim okulun 4.0larını yanına koy, eblek eblek bakarlar (: Yaptığı damar haritalama olayını biliyorsun, var mı ötesi? Sıkma canını ^^ şu an biraz zor olur görmek rahatlamak ama vallahi teselli etmek için falan söylemiyorum.

Cidden sağolasın doğru diyorsun yaşıma göre ben de az şey bilmiyorum bilgisayarda şunları şunları yaptım diyecek kadar moralim yerine geldi hatta çok daha fazlası :D

Ama lysyi bırakmayım da ben.

Benim üzüldüğüm nokta: Düşünsene renenin odtüden mezun olduğunu :)

Peki ozaman en can alıcı soruyu sorayım odtülü olarak sana abla:

ODTÜde bir mühendislik mi yoksa başka okulda bilgisayar mühendisliği mi sence?

Yani mesela 20-24 bin hacettepe bilgisayarı tutturuyorum diyelim. Aynı sıralamada ODTÜde herhangi bir mühendisliği tutturuyorum diyelim.

Ne yapmalıyım?

Bu son sorum gerçekten :)

Yok istediğin kadar sor elimden geldiğince yazmaya çalışırım ^^

Sorduğun soru senin ne istediğinle ilgili aslında. Yani "Ben kesinlikle bilgisayar mühendisliği istiyorum" diyordun da puan beklediğin gibi gelmediği için mi bu fikre kapıldın yoksa "Aslında bütün mühendislikler iyi gibi, bilgisayara daha yakınım ama herhangi biri de olabilir" gibi misin? Ben kendim çok spesifik bir bölüm istiyordum ve alternatifi yoktu. Ama sen elektronik okuyup telekom/bilgisayara da yönlenebilirsin mesela. Ama yine de bilgisayar istiyorum diyen adama bi maden mühendisliği, bi petrol gitmez gibi sanki..

Bence okul seçilmez, bölüm seçilir. Çünkü okulda 4 sene takılıp gideceksin ve o etiket senin işine kısıtlı bir süre yarayacak ama o mesleği hayat boyu yapacaksın.

Gerçi mesleğini yapmayabilirsin de, mesela bizim metalurjiden mezun 6 arkadaşım var, hepsi iş geliştirmeci oldular. Biraz karışık şeyler aslında.. Ama bence yine de okuldan önce bölüm seçmek daha mantıklı.

Başka hangi bölümler olabilir diyorsun, var mı aklında bir şey? Sırf odtü olsun diye aşırı alakasız gıda falan gibi şeyler yazmaya kalkma bence. İstersen gel aklındaki bölümlerin ders programlarına falan da bi bakalım inceleyelim beraber?

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Yok istediğin kadar sor elimden geldiğince yazmaya çalışırım ^^

Sorduğun soru senin ne istediğinle ilgili aslında. Yani "Ben kesinlikle bilgisayar mühendisliği istiyorum" diyordun da puan beklediğin gibi gelmediği için mi bu fikre kapıldın yoksa "Aslında bütün mühendislikler iyi gibi, bilgisayara daha yakınım ama herhangi biri de olabilir" gibi misin? Ben kendim çok spesifik bir bölüm istiyordum ve alternatifi yoktu. Ama sen elektronik okuyup telekom/bilgisayara da yönlenebilirsin mesela. Ama yine de bilgisayar istiyorum diyen adama bi maden mühendisliği, bi petrol gitmez gibi sanki..

Bence okul seçilmez, bölüm seçilir. Çünkü okulda 4 sene takılıp gideceksin ve o etiket senin işine kısıtlı bir süre yarayacak ama o mesleği hayat boyu yapacaksın.

Gerçi mesleğini yapmayabilirsin de, mesela bizim metalurjiden mezun 6 arkadaşım var, hepsi iş geliştirmeci oldular. Biraz karışık şeyler aslında.. Ama bence yine de okuldan önce bölüm seçmek daha mantıklı.

Başka hangi bölümler olabilir diyorsun, var mı aklında bir şey? Sırf odtü olsun diye aşırı alakasız gıda falan gibi şeyler yazmaya kalkma bence. İstersen gel aklındaki bölümlerin ders programlarına falan da bi bakalım inceleyelim beraber?

Ya işte şöyle programlama web veya masaüstü farketmez hemen hepsine aşığım nekadar zor olursa olsun gıkım çıkmaz.

veya mezuniyet projemde bilgisayar kontrollü uzaktan kumandalı araba yapmıştım pic programlama falan filan. hayatım boyunca bukadar zevk aldığımı hatırlamıyorum gerçekten.

mühendislik olarak böyle. yani bilgisayar veya sanırsam makina elektrik elektronik oluyor.

onun yanında bir de siyaset var çok alakasız olacak evet hatta forumda siyasete ilk karşı çıkan bendim ama :D

Mesela çok düzgün aksanım var karşımdaki insanı kolayca benim gibi düşündürebiliyorum etkileyebiliyorum falan insanlarla ilişkim iyi. Bu yönde de bir düşünce topluluğunda olmak isterdim.

Ama şöyle bakınca birşeyler üretip ürettiklerinle birlikte gurur duymak daha ağır basıyor hep. Yani mühendislik.

Ama mesela gdo lu besin üretip millet daha çok doysun istemedim hiç mesela. ya da milleti iyi edecek bir ilaç buluyum ameliyat yapıyım da istemiyorum.

ODTÜyü istememin tek sebebi: teknokent gibi pekçok ortamının bulunması. mesela bilgisayar mühendisliği bölümündeki herkesin birşeyler yazdığı o bilgisayarı çok aşırı derecede geliştirebilirim rüyalarıma giriyordu birara. orada çiftler karşılıklı sims atarken karşı masadaki iki asosyal tipin böyle console'da birşeyler yazması çok etkilemişti beni. çiftler demişken :D ders anlatılırken bir köşede öpüşen çiftlere de kimse birşey demiyordu mesela. 

Peki sen neden odtüyü seçtin ki?

iyibu! yeniden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

adalet yazıyorum amk.

280 :|

bu ne amk, gecen senede yakındı :/

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    by_Tet bunu yazdı

Ya işte şöyle programlama web veya masaüstü farketmez hemen hepsine aşığım nekadar zor olursa olsun gıkım çıkmaz.

veya mezuniyet projemde bilgisayar kontrollü uzaktan kumandalı araba yapmıştım pic programlama falan filan. hayatım boyunca bukadar zevk aldığımı hatırlamıyorum gerçekten.

mühendislik olarak böyle. yani bilgisayar veya sanırsam makina elektrik elektronik oluyor.

Aynen, şu sıralamayla: bilgisayar, elektronik, makina. Özellikle bizim okulun programından bildiğim kadarıyla bilgisayarla elektronik bence sana çok iyi gider.

Mekatronik düşündün mü? Bizde yok ama İTÜ'de vardı sanırım. Bence bi bak.

onun yanında bir de siyaset var çok alakasız olacak evet hatta forumda siyasete ilk karşı çıkan bendim ama :D

Mesela çok düzgün aksanım var karşımdaki insanı kolayca benim gibi düşündürebiliyorum etkileyebiliyorum falan insanlarla ilişkim iyi. Bu yönde de bir düşünce topluluğunda olmak isterdim.

Şimdi iyi konuşuyorum diye bölüm seçilmez :D ama bize gelirsen münazara topluluğuna şiddetle beklerim (((:

ODTÜyü istememin tek sebebi: teknokent gibi pekçok ortamının bulunması. mesela bilgisayar mühendisliği bölümündeki herkesin birşeyler yazdığı o bilgisayarı çok aşırı derecede geliştirebilirim rüyalarıma giriyordu birara. orada çiftler karşılıklı sims atarken karşı masadaki iki asosyal tipin böyle console'da birşeyler yazması çok etkilemişti beni. çiftler demişken :D ders anlatılırken bir köşede öpüşen çiftlere de kimse birşey demiyordu mesela. 

Ya teknokent falan biraz yalan o iş :D ama isteğim var dersler beni öldürmez enerjim kalır gider deşer karıştırırım part time çalışmak için kendimi yırtarım parçalarımı yoldan toplarlar falan diyebiliyorsan ayrı konu. Onun dışında teknokentte takılabilmek için burdan olman şart değil, yine gider istediğin zaman başvurursun konuşursun. Ortam iyidir genel anlamda (:

Peki sen neden odtüyü seçtin ki?

Puanım iyiydi, şahane okul şahane eğitim en yüksek puan burdayken sakın gidip istanbul yazma ovv auvvv diye kandırdılar (: İTÜ/Boğaziçi yazsaymışım iyiymiş.

izzmarit tarafından 29/Mar/14 21:26 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Inferius
    Inferius's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    Şimdi iyi konuşuyorum diye bölüm seçilmez :D ama bize gelirsen münazara topluluğuna şiddetle beklerim (((:

Aktif olarak münazara yapıyor musun ? :) Turnuvalara geliyorsan tanışıyor olabiliriz. Selçuk'un kaptanlığını yaptım ben 2013'te. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    Inferius bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Aktif olarak münazara yapıyor musun ? :) Turnuvalara geliyorsan tanışıyor olabiliriz. Selçuk'un kaptanlığını yaptım ben 2013'te. 

Umut'u biliyorsundur o zaman? O ruh hastası yüzünden gitmeyi kestim, baktım hayatım yamuluyor.. :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Inferius
    Inferius's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    Inferius bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Umut'u biliyorsundur o zaman? O ruh hastası yüzünden gitmeyi kestim, baktım hayatım yamuluyor.. :D

Münazara öyle bir şey ki ister istemez hayatın merkezine koyuyorsun :) 6 yıldır yapıyorum hala  keyifli. Evet Umut'u tanırım ben başladığımda eskilerdendi hala sistemde :) 

Toplam Hit: 9176 Toplam Mesaj: 88