Yüksek Lisans Tezi Yazma Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Bende yüksek lisans tezini yeni bitirdim. Yarın da gidip hocaya vereceğim. Okuması için bir arkadaşa verdim. Bazen çok basit hataları gözden kaçırmışım. Şimdi onları düzelttim. Bakalım hoca başka bulacak mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    yazipcikacak bunu yazdı

Bende yüksek lisans tezini yeni bitirdim. Yarın da gidip hocaya vereceğim. Okuması için bir arkadaşa verdim. Bazen çok basit hataları gözden kaçırmışım. Şimdi onları düzelttim. Bakalım hoca başka bulacak mı?

hayırlı olsun hocam o zaman ama hocalar bulur :)

ben proje tarafını tamamen bitirdim. Ama pratiklik anlamında ek bi şey istedi hoca,ama yapmak zorunda değilm bakalım zaten çok zaman alacak bi şey değil.

Yazım için de birlikte bir index hazırladık genel manada, - bunu doldur yolla bize ve ondan sonra altlarını doldur dedi. Normalde ayın 19 u son günmüş ama 2. dönem harcını ödediğim için nisanda da bitirsen sorun olmaz dedi bana. 

Benden erken başlayan bir rus çocuk vardı, ios privacy ile ilgili tezini bitirmiş, 80 sayfa yazmış eleman toplamda, baktım yazı karakterleri baya büyük, resimler de baya büyüktü :) ben de bu indexle birlikte iyi doldurabilirim gibi geliyor. Ama acayip yavaş yazıyorum, geçen gece 1 sayfadan az bir yazısıyı 4 saatte yazabildim :) çünkü aklıma çok bir şey gelmiyor :) Benzer şeylere bakıyorum nasıl yaparım diye de, zor iş cidden..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Dostum 1 sayfadan az bir yaziyi 4 saatte bitirmen anormal degil. Tabi ki oyle uzun surecek. Ben birkac gun once bir kitap chapteri bitirdim. Her gece sabaha kadar 2 ay boyunca ugrastim. Toplamda 30 sayfalik bir bolum ama senin hesapla 120 saatte, yani 5 gunde, bilemedin 10 gunde bitmesi lazimdi.

yazmak kolay degil hocam. Keep typing hard..

All I need is a possibility.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

Dostum 1 sayfadan az bir yaziyi 4 saatte bitirmen anormal degil. Tabi ki oyle uzun surecek. Ben birkac gun once bir kitap chapteri bitirdim. Her gece sabaha kadar 2 ay boyunca ugrastim. Toplamda 30 sayfalik bir bolum ama senin hesapla 120 saatte, yani 5 gunde, bilemedin 10 gunde bitmesi lazimdi.

yazmak kolay degil hocam. Keep typing hard..

Cümle oturmadı mı sil baştan yaz. 

Farklı bir kaynaktan daha güzel bilgi mi buldun sil ,onu tekrardan yaz. Benim 153 sayfalık tez hemen hemen iki senemi aldı. Burada teze girdim diye konu açmıştım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

o kadar uzatmak istemiyorum, hocaya dedim 1 haftada bitirebilirm sanırım :) bana dediki bu lisans tezi değil, master tezi, o yüzden daha özen göstermelisin ve her şey iyi açıklanmış olabilmeli dedi :) tamam dedim.. 

sanırım dediğiniz gibi iş uzayacak. Bilgim var ama o bilgiyi bazı insanlar gibi sayfalarca yazacak yeteneğim yok.  :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 2650 Toplam Mesaj: 36
yüksek lisans tezi