folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yurt Dışı İçin En İyi Tur Öneriliriz?

Yurt Dışı İçin En İyi Tur Öneriliriz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    suhatuna bunu yazdı

Balta olmasın da Pasaport - Vize vss bu kadar kolay mı al da çık demıssınız adama :D

Baya kolaylaştı hocam bu işler 1 ayda herşeyini halledebilirsin 

طדṮ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı
    suhatuna bunu yazdı

Balta olmasın da Pasaport - Vize vss bu kadar kolay mı al da çık demıssınız adama :D

hocam 1 ay mı ?

pasaport başvurusunu yaptıktan sonra 2-3 güne pasaport eline o ara vize için gerekli belgeler toplanır. schengen vizeleri ortalama 5 iş gününde verilir 1 haftada o. toplam 10 gün :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

kendini kanıtlamış 2 tane var

http://www.etstur.com

http://www.anitur.com.tr

diğerlerinden cacık olmaz

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    Cesnist bunu yazdı
    suhatuna bunu yazdı

hocam 1 ay mı ?

pasaport başvurusunu yaptıktan sonra 2-3 güne pasaport eline o ara vize için gerekli belgeler toplanır. schengen vizeleri ortalama 5 iş gününde verilir 1 haftada o. toplam 10 gün :)

1 ay dedim hocam hani arkadaslar ayarlanır kalacak yer vs komple yani :D

طדṮ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek

tura falan hiç gerek yok hocam. ben haziran sonu için hollanda,çek cumhuriyeti,macaristan ve sırbistan a gideceğim. Herşeyi kendim ayarladım uçak,tren,hotel,vize falan hepsi gayet basit işlemler hiç tur falan kullanmana gerek yok 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

Saglam bildiginiz turlar hangıler hocalar ? Nette bırsuru var ama guvenılırmı degılmı bılmıyoruz. Hollanda turlarını adam gıbı yapan sırketler hangılerı ? 

abi napcan turu ya al pasaportunu vizeni çık git gez tura gerek var mı

ilkten bi turla gideyim diye dusunuyorum kalıcak yerı felan o yuzden sordum :) Hollanda turist vızesı almak kolaymı varmı bılgın

hocam kalıcak yeri tur ayarlıyo diye o kadar para verme.. her türlü iteliyolar bi yolunu bulup.. en basitinden müzeye girileceği zaman sen para veriyon, otobüs turuna gidiliyo sen para veriyon, bazılarında akşam yemeğini sen veriyon :) veriyonda veriyon derken bi 500 daha gidiyo.. ya da işte bilmem ne otobüsüyle şehir turu diyo, katılım zorunlu değild iyo ama katılmayanlarıda öyle sikko bi yere bırakıyolar ki millet turdan dönene kadar ayrılamıyosun vs vs vs.. 

azcık ingilizcen varsa (azıcık yeter cidden "how can i go to sultanahmet" düzeyinde olsa yeter) , opsiyonel olarak kafa dengi bi arkadaşın varsa onuda alın binin gidin :) turların avantajı bazen uçak parasından oluyo, baya önceden anlaştıkları için hava yollarıyla ucuza kapatabiliyolar, ama sende pegasus u takip edersen 80-90 euro ya amsterdam vs oluyo bazen.. gir internettende bi hostel den yer ayırt.. otel - hotel felan değil, hostel :) genelde içinde kahvaltı olur ücretin. öğlen-akşam yemeğini dışarda yersin, ki zaten dışarda ye :) öğlen - akşam otelde olcaksan niye gidiyon ta hollandalara :) gider bi patates kızartmalarınıda yersin işte :) 

gitmeden google da gezilebilecek yerleri ara, çıkar hepsini listele.. sonra al eline bi harta kaba taslak ropta yap kendine (birden çok şehir gezeceksen), 
    gittiğin şehirde de turist danışma yerleri var git ordan bi tane şehir haritası al (taş çatlasa 1 euro dur, en pahalı 2 euro ya almıştık biz, bazı yerlerde de beleş), daha önceden gezilecek yerler diye çıkarttığın listedeki yerleri bul işaretle şehir içinde de kendine bi rota çıkart.. yarım saatini alır en fazla rota işi.. oldu bitti gitti :) tura gidip tanımadığın 30-40 kişiyle gezmektense kendi başına ya da 1 kafa arkadaşınla gezmek çok daha iyidir.. 

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    suhatuna bunu yazdı

erasmus hede hödö gibi geçerli bi sebebin varsa 2 güne veriyolar valla :) pazartesi verip çarşamba aldığımı bilirim almanyadan vize :)
    ispanyadanda 1 hafta da almıştım.. hatta bankada 500 lira eksik diye mail attılardı 2 gün sonra yatırdım tekrar verdim belgeleri vs , bu 1 haftanın içinde hepsi :) adam hollanda demiş bide, hollanda vizeyi daha kolay veriyo almanya ispanya gibi ülkelere nazaran.. 

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

en iyi tur sırt çantası ve rynairle yapılan turdur

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

gidilmesi gereken yerler, yaklaşık fiyatlar deneyimlerinizi yazsanıza. gidenler. düşünenlere yol göstermiş olursunuz. birde ingilizce 

çooook az olsa da oluyo mu :)

///______________
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

interrail

[22817//kaanabak]
Toplam Hit: 2532 Toplam Mesaj: 24