folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Yurt Dışı Mı, Polislik Mi ?

Yurt Dışı Mı, Polislik Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

Evet abiler ablalar başlıkta belirttiğim gibi hangisi daha mantıklı

Yurt dışı : Saraybosna da hizmetin üniversitesi diye duydum 1500 euro harç,  aylık 110 euro da yurt masrafı bide kendi masrafı işte. İstediğin bölümü seçebiliyorsun. İş garantisi var yok arasında bişi diye düşünüyorum

Polislik : Malum zaten iki yıl okuyon polis oluyorsun en az 2600 lira maaşla başlıyorsun. 12-24 çalışıyorsun. Devletin çatısı altındasın

Polislik demek bi sene daha hazırlanmam demek bu esnada sınav stresi aile baskısı para sıkıntısı bende  mevcut olacaktır.. Yurt dışına gidersem rahat olacağımı düşünüyorum ama sadece orda rahat olacağımı düşünüyorum döndüğüm de ne yapacağım belli değil.

Şimdi ikisinde çok çelişiyorum yardımcı olun ya çıldıracam bu iki gün içinde karar vermem lazım

Black: Gereksiz mesajları temizledim konu dışına çıkmayın siyasete biber gazına falan filan getirmeyin konuyu kimse banlanmasın mutlu mesut yaşayalım

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Yunus munus olursan 2600TL alıyosun, yanlış mıyım? 

ne diyon?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı

Yunus munus olursan 2600TL alıyosun, yanlış mıyım? 

normal düz bir memur o kadar para alıyor son zamdan sonra ama yunus eksta para demek 3000 i bulur yani

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

yurt dısına cıkıp memlekete dönünce benim burda ne isim var amk diyorsun.

git gelme.

[22817//kaanabak]
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hoca tabiki yurt dışı. Sorulurmu bu?

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

saraybosnada eğitimi hiç duymadım.Bizden gelişmemiş ülkelerin eğitimleride çok iyi olmuyor.Bence sen ne polis ol nede saraybosnaya git.Tekrar sınava hazırlan düzgün bir şekilde burda tutturup özelde gitmeyi düşün derim.Eğer illa yurtdışına gideceksen en azından birazcık daha düzelt maddiyatını daha iyi bir ülkeye git derim (Polonya,Avusturya,Rusya vs )

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam çık yurtdışına, 1 yıl orada idare et, aslında ücret çok pahalı geldi. bu 1500 euro dönemlik ise daha iyi bir yere bakabilirsin çünkü çok daha uygun yerler var. En basitinden bir dil kursuna gidebilirsin. Benim bir arkadaşım avusturyada bir üniversiteye dil kurusna yazıldı, geçen yıl ücretsizmiş ama bu yıl ücretli olmuş, 400 euro verdi sonraki sene de almanca olarak computer science da y. lisans yapacak. Sen de bu şekilde dil okullarıyla gidip sonra orada lisans okuyabilirsin. Kendi dillerinde okumak ücretsiz ya da çok çok uygun. Bence iyi araştır ama şu aralar kayıt tarihleri bir çok ülkenin bitmiş durumda, o yüzden elini çabuk tutup bulabilirsen ne ala.. Git yurtdışına, benim gibi ahmaklık yapıp da dönme :) Orada daha iyi eğitim alırsın, öğrenci vizenle bir çok ülkede belirli saat çalışma izni de veriyorlar, okurken de çalışırsın yazın da çalışırsın. Yerinde olsam yurtdışına giderim..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek
    abi ulkeden kac git falan diyenler begenmiyosaniz siz gidevilirsiniz.
    biz bu topraklarda dogduk burayi yuceltcez.

hocam senin konuna gelince

kendinde ileride okudugun bolumle ilgili adam gibi bi yerlere gelmeyi dusunuyosan bu potansiyeli kendinde goruyosan git oku.yoksa tabiki polis ol.

ama bana sorarsan icinde okuma hissi varsa burda kal bi daha hazirlan.giden arkadaslara bakiyorum adam burda adam gibi bisey yapamamis gitmis yurtdisina orda okumaya calisiyo bakiyosun bi sikten haberi yok.

@unbalanced gibi adamlarda var adamin haberi olmadigi bi sik yok aq.

tekrardan diyicegim oki sende beyin yoksa ve okuma hevesin yoksa avrupa sana hic bi bok yapamaz.burdada itu, odtu, bogazici, koc, sabanci, vsvs okullarimiz var.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

Hocalar olayı başka bir yerlere çekmeyelim lütfen.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

bi hedefin yoksa polis ol.  istanbulda sadece sıkıntı çekersin diğer illerde polislik rahattır zaten aldığı maaş ortada. 

imzayı bıraktım basıyorum artık
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam biber gazı felan demeyin demişsinde şunu eklemem lazım.

Şuanda bende ne yapacağımı bilemez haldeyim. 2 Yıllık organik tarım bitirdim ziraat müh e geçemezsem hiç bir halta yaramıyor. Asgari ücret.

Polislik mulakatında bile torpil gerekiyor , milelte şu duvar ne renk diye sordular arkadaşıma 300 tane C olan bir tabelada kaç tane Ç var diye

sordu 5 e kadar saydı bitti dedi. İmkansız birşeydi onları orda çat diye ayırt etmek.

Şuanda bir kesimin gözünde polislik (cemaaat) çok güzel bir meslek , diğer tarafta ise millet simit sat onurlu yaşa diyor. Malesefki polissen doğruyu uygulayamıyorsun. Emir kulusun ne derlerse yapıyorsun. Ve bu son günlerdeki gibi gösteri olaylarında uykusuzluk ve stres seni insanlıktan çıkartıyor. Karın kızın olsa karşında dalar döver hale geliyorsun.

Bir zamanlar polis olmak çok istedim. Ama çevik kuvvet işini ben yapamam arkadaş , haklı halka emirle şiddet uygulayamam. (istemesemse o psikolojiyi yaşadın mı zke zke yaparsın bunu.)

Ben yunus , veya komser olabilirim şuanki şartlarda , emmevelakin istemeyle olunmuyor.

Toplam Hit: 4937 Toplam Mesaj: 47