folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Yurt Dışı Mı, Polislik Mi ?

Yurt Dışı Mı, Polislik Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    Esconda bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

saraybosnada eğitimi hiç duymadım.Bizden gelişmemiş ülkelerin eğitimleride çok iyi olmuyor.Bence sen ne polis ol nede saraybosnaya git.Tekrar sınava hazırlan düzgün bir şekilde burda tutturup özelde gitmeyi düşün derim.Eğer illa yurtdışına gideceksen en azından birazcık daha düzelt maddiyatını daha iyi bir ülkeye git derim (Polonya,Avusturya,Rusya vs )

Ukrayna cok mu gelismis?

Bence ulke degil universitedir egitimi kaliteli kilan.ulke degil universite arastirmani oneririm

Ben sana yukardaki listede ukraynayı gördün mü diye sorucam sende bana görmedim ama sen Ukraynada okumuyon mu madem kötü nie orda okuyon diceksin bende sana dicem ki eğer zaten ben Ukraynadaki eğitimden çok memnun olsaydım yukardaki listeye yazardım.Ondan sonra tartışma kapanıcak.

Laf olsun diye saldıray yapma bana.

Saldirmiyorum sadece atifta bulundum, Kucumsemeye calismadim.Cunku bende Polonya'ya Bulgaristandan gecmeyim.Sofya Teknik universitesi hazirliktan basladim, boyle sacma bir egitim sistemi olamaz, rusvetler haksizliklar, egitim sifi tum derslerim 6 uzerinden 6ydi.Arastirip Polonyaya gectikten sonra simdi zar zor ders vermeye calisiyorum ve cennette gibiyim.Eger yurtdisinda okumayi dusunuyorsa AGH science and technology'yi(okudugum universite) kesinlikle oneririm.Bence ulkesinden cok okulun basarisina ve egitim sistemine odaklansin.

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

Büyük ihtimalle PMYO'da da sana hizmetin eli dokunacaktır. Her türlü HİZMET bekleyecekler, sen buna hazır mısın onu söyle?

Allah Türktür.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Esconda bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    Esconda bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

saraybosnada eğitimi hiç duymadım.Bizden gelişmemiş ülkelerin eğitimleride çok iyi olmuyor.Bence sen ne polis ol nede saraybosnaya git.Tekrar sınava hazırlan düzgün bir şekilde burda tutturup özelde gitmeyi düşün derim.Eğer illa yurtdışına gideceksen en azından birazcık daha düzelt maddiyatını daha iyi bir ülkeye git derim (Polonya,Avusturya,Rusya vs )

Ukrayna cok mu gelismis?

Bence ulke degil universitedir egitimi kaliteli kilan.ulke degil universite arastirmani oneririm

Ben sana yukardaki listede ukraynayı gördün mü diye sorucam sende bana görmedim ama sen Ukraynada okumuyon mu madem kötü nie orda okuyon diceksin bende sana dicem ki eğer zaten ben Ukraynadaki eğitimden çok memnun olsaydım yukardaki listeye yazardım.Ondan sonra tartışma kapanıcak.

Saldirmiyorum sadece atifta bulundum, Kucumsemeye calismadim.Cunku bende Polonya'ya Bulgaristandan gecmeyim.Sofya Teknik universitesi hazirliktan basladim, boyle sacma bir egitim sistemi olamaz, rusvetler haksizliklar, egitim sifi tum derslerim 6 uzerinden 6ydi.Arastirip Polonyaya gectikten sonra simdi zar zor ders vermeye calisiyorum ve cennette gibiyim.Eger yurtdisinda okumayi dusunuyorsa AGH science and technology'yi(okudugum universite) kesinlikle oneririm.Bence ulkesinden cok okulun basarisina ve egitim sistemine odaklansin.

Zaten Bulgaristanda yukarda saydıklarımdan gelişmiş bir ülke değil.Normaldir öyle şeyler yaşaman.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    Esconda bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    Esconda bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Ukrayna cok mu gelismis?

Zaten Bulgaristanda yukarda saydıklarımdan gelişmiş bir ülke değil.Normaldir öyle şeyler yaşaman.

Zaten ingilizcen iyiydi bunu ileridede cok rahat gelistirebilirdin ve sen polonyada lehce olarak dersleri yillik 800 turk lirasina alabilirdin.Ben sana neden surekli muhalefet oluyorum biliyomusn? Cunku gelmedin, o kadar soylemem ragmen Ukraynayi tercih ettin.Neyse adamin konusu dagiliyor.

https://t.me/pump_upp
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

hocam sakin lütfen tartışmayalım 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hoca tabiki yurt dışı. Sorulurmu bu?

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nonick
    nonick's avatar
    Erkek

İkisinden biri olmak zorunda mı?

Ben sana ikisini de tercih etmemeni öneririm. Madem polislik için 1 sene daha hazırlanacaksın, çalış eşek gibi eliyüzü düzgün bir bölüme gir.

hay
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Şöyle söyleyeyim. Kızım olsa da polis istese vermem. Büyük konuşmayayım ama vermem. isterse il emniyet müdürü olsun yinede vermem. Meslek sıkıntılı cünkü. 2 yıl önce tayyip kanuni düzenleme yaptı dediki kadına şiddet uygulayanın silahı alınacak. Amaç av tüfekleriydi ama yaklaşık 5000 asker+polis bu kanuna tutuldu. Emniyet ayağa kalktı silahsız polismi olur diye ama yasa açıktı ve değişmedi. Polls ve askerin psikolojik hali bu kadar bozuktur. Ne kadar it köpek varsa seni buluyor. Tecavüzcü yada çocuk tacizcisini adam yerine koyup beyefendi diye hitap etmen de gerekecek. Yıllar önce sinop adliyesinde denetimli serbeslikte arkadaş vardı. Hergün ona imza vermeye geliyorlarmış. Sağdece imzaya geliyorlar ama inan sıyırdı kafayı. Suçlarını biliyor ve diyorki asla onlarla tek başıma aynı odada kalmam. Polislikte var sen düşün durumu.
    Bir başka nokta polissen sorgulamayacaksın. izmirde eli sopalı polisler deniz kenarında oturanları dövdü. Ben olsam cam çerçeve indirmeyene neden saldırayım derim ama polissen diyemessin. Emir böyle. Zaten bu yüzden yani böyle sayısız durumda vicdanla emir arasında kaldıklarından psikolojileri bozuluyor.
    Oku birader. Sayılsal sözel yada hangi gruptansa oku. Polislik aklında alternatif olmayı geçtim son çare olarak bile kalmasın. Diplomanın Türkiyede geçeceği bir okulda oku ve rahat et.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

polislik için bir sene daha çalışınca maddi sıkıntım olcak diyosun da 1500 euro harcı ve o 110 euroyu falan nasıl ödiceksin ki?

+ olarak gittin okudun diyelim ne iş yapcan? burda denkliğin kabul olacak mı? diyelim orda kaldın ne bok yicen ?

ince ele sık doku ama bence polisliğe git. mis gibim alırsın 3bine yakın maaş. 1 2 sene dişini sıkıp büroya havaalanına ne bileyim kolay bi bölüme de geçersin daha ne.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

polislik için bir sene daha çalışınca maddi sıkıntım olcak diyosun da 1500 euro harcı ve o 110 euroyu falan nasıl ödiceksin ki?

+ olarak gittin okudun diyelim ne iş yapcan? burda denkliğin kabul olacak mı? diyelim orda kaldın ne bok yicen ?

ince ele sık doku ama bence polisliğe git. mis gibim alırsın 3bine yakın maaş. 1 2 sene dişini sıkıp büroya havaalanına ne bileyim kolay bi bölüme de geçersin daha ne.

Hacı maddi sıkıntı derken babam parayı kıstıkça kısacak benim için yani normal koşullarda maddi sıkıntı yok

Toplam Hit: 4987 Toplam Mesaj: 47