folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Yurt Dışı Mı, Polislik Mi ?

Yurt Dışı Mı, Polislik Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    dertli bunu yazdı

bi hedefin yoksa polis ol. *

*yanlış düşünce.

Polislik şuan sanıldığı gibi öle boş bi meslek değil. Tamam eksileri var yinede ama eskisi gibi bişe olamadın gel hade polis ol mantığı bitti artık son 5 yıldır.

Ben 1 ay önce mezun oldum polis meslek yüksek okulundan, şuan maaşım 2600 seviyesinde.

Önereceğim şey eğer kendimi geliştirecem diosan polis olup, gerçekten önü çok açık. Hani rütbe olarakta, eğitim olarakta.

Okulu bitirip tekrar hazırlanırsın sınava, üniversitede güzel bi bölümde kazanıp hem çalışıp hemde okuyabilirsin. İlla kazanacam diye bişeyde yok özel üniversitede de okuyabilirsin. Sorunda çıkartmıyolar okuyanlara, hatta daha rahat bi birime veriyolar.

Ankarada bi tanıdığım çevik kuvvette aynı zamanda gazi üni de kimya mühendisliği okuyo, çevikte 12-36 kapı nöbetinde, dışarda çalıştırmıyolar.

Misyon koruma sınavlarıyla yurt dışı görevleri var. Türkiyedeki maaşın işler 2 sene orda kalırsın euro cinsinden bide orda maaş alırsın 2 senede Türkiye'de ev+araba hepsini alıcak konuma gelirsin.

Yeni sistemi oturtmaya çalışıyolar şimdi 8-24 getirecekler, tabi biraz rüya şu sıralar ama yinede ihtimal var :)

Bence iyi düşün, yaşında gençse daha hiç sürünme yurt dışı diye. Mesleğini eline al sonra istediğin gibi geliştir kendini.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

2600 garanti para sosyal haklar hiç düşünme derim polis ol. Asker bile olma derim varsa imkanın polis ol.

Yurtdışında hem okudum, hem çalıştım. Uzun sürede kaldım. Ben ailevi nedenlerden döndüm ama abim orda 15 yıldır ve bayada iyi durumu daha iyi fırsat olsa oda TR gelir eminim.

Ha birde saraybosnaya gideceksen hiç gitme bence polonyanın bile avrupada tanınan ünileri var. Oralara bak. Son bir şey yurtdışında iyi bir ünide okumazsan trda iş bulmanda zor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    dertli bunu yazdı

*yanlış düşünce.

Polislik şuan sanıldığı gibi öle boş bi meslek değil. Tamam eksileri var yinede ama eskisi gibi bişe olamadın gel hade polis ol mantığı bitti artık son 5 yıldır.

Ben 1 ay önce mezun oldum polis meslek yüksek okulundan, şuan maaşım 2600 seviyesinde.

Önereceğim şey eğer kendimi geliştirecem diosan polis olup, gerçekten önü çok açık. Hani rütbe olarakta, eğitim olarakta.

Okulu bitirip tekrar hazırlanırsın sınava, üniversitede güzel bi bölümde kazanıp hem çalışıp hemde okuyabilirsin. İlla kazanacam diye bişeyde yok özel üniversitede de okuyabilirsin. Sorunda çıkartmıyolar okuyanlara, hatta daha rahat bi birime veriyolar.

Ankarada bi tanıdığım çevik kuvvette aynı zamanda gazi üni de kimya mühendisliği okuyo, çevikte 12-36 kapı nöbetinde, dışarda çalıştırmıyolar.

Misyon koruma sınavlarıyla yurt dışı görevleri var. Türkiyedeki maaşın işler 2 sene orda kalırsın euro cinsinden bide orda maaş alırsın 2 senede Türkiye'de ev+araba hepsini alıcak konuma gelirsin.

Yeni sistemi oturtmaya çalışıyolar şimdi 8-24 getirecekler, tabi biraz rüya şu sıralar ama yinede ihtimal var :)

Bence iyi düşün, yaşında gençse daha hiç sürünme yurt dışı diye. Mesleğini eline al sonra istediğin gibi geliştir kendini.

şu anda polis olmak kadar kolay olunabilen bir meslek varmı ?

şimdi sen eğitim alıyorsun ancak aldığın eğitimde teorik olarak ne kadar zorluk çekiyorsun yada takıntılı kaç tane prof. doç. tin dersine girdin. adam mühendislik yada başka bir hedefi yoksa polis olmak daha mantıklıdır. 

imzayı bıraktım basıyorum artık
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek
    dertli bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    dertli bunu yazdı

*yanlış düşünce.

şu anda polis olmak kadar kolay olunabilen bir meslek varmı ?

şimdi sen eğitim alıyorsun ancak aldığın eğitimde teorik olarak ne kadar zorluk çekiyorsun yada takıntılı kaç tane prof. doç. tin dersine girdin. adam mühendislik yada başka bir hedefi yoksa polis olmak daha mantıklıdır. 

Affedersin hocam da polis olmanın neresi kolay?

YGS 250 puan yapmak hadi bir nebze kolayda ondan sonra onun mülakatı var mülakatı bitiyor özel yazılı sınavı var 120 sorudan en az 75-80 net çıkaracaksın ki okula yerleşebilesin. Sağlığı var zırt pırtı var.

Akademiyi hiç saymıyorum ona sonradan girmek zaten rüya, POMEM'e girmek için de kpss ye çalışıcaksın 60 barajını geçiceksin de mülakatı geçicen sonra eğitime tabii tutulacaksın. Zor iş vesselam.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

Anlaşıldı gençler sanırım bir sene daha hazırlanıp polisliğe gitmek en iyisi olacaktır. Seneye de olmassa yani polislik sınavlarında takılırsam zaten yurtdışı duruyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Hocam bildiğim kadarıyla saraybosna gibi ünilerin yök denkliği yok. Yani orada aldığın diploma burada geçersiz sayılıyor. İşlevsiz. Bu yüzden bütün bir hayatın değişebilir. İyi düşünülmesi gereken bir konu bu.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    polislik tabikide 3 yilda kazancin 95 bin civari:) , yurt disinda 4 yil sonra ne olcan belirsiz

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Eğer yurt dışında gideceğin okulun/bölümün Türkiyede denkliği varsa yani diploman Türkiyede geçecekse git oku. Cünkü;
    -Polislik zor iş. Valla zor iş. Çoğunlukla günde 12 saat çalışıyorsun. Polis arkadaşım vardı ve dert yanıyordu. Nerde hırsızı, orospusu uğursuzu varsa onlarla uğraşıyoruz. Psikolojik olarak çökenler o kadar fazla ki demişti. Ayrıca silahlı müdahale yada birinin sana mermi sıkması küçük bir ihtimalde olsa var. Kedi gibi 9 canımızda yok. Polislikte ben bu şehri sevdim ev alıp yerleşlyim olayı yoktur. Zorunlu tayin var. Anlıcan nereden bakarsan bak zor iş.
    -2600 tl maaş çok ama mesela mühendis olup devlette işe girersen maaşın 2700 lerden başlar. Araziye çıkmana göre eline 3500 tl ye kadar para geçebilir. Devlette mühendislik her zaman polislikten daha karizmatiktir. özelliklede bayındırlık, karayolları,dsi vb.de çalışırsan Tanımadığın kaymakam kalmaz. Vali yada vali yardımcıları. Müdürlerlede tanışırsın. Ufak tefek dertlerini anlatır çözüm bulursun. Akşam 5 dedimi işin biter. Piyasayla her zaman içli dışlı olduğundan bulunduğun ilde sektöründe bilinir, el üzerinde tutulursun. Türkiyede denklikten bahsederken bu imkanları kullanabileceğini anlatmak istemiştim. Bulgaristanda elektrik mühendisliği okuyup Türkiyede sağlık bakanlığında devlet memuru olarak çalışan arkadaşım var.
    -Az bilinen birşeyde polislik ve askerlikte her istediğinle evlenemessin. Yasaktır. Eş adayın için güvenlik soruşturması yapılır. Eş adayının amcasının kuzeni herhangi bir terör olayına karışmışsa ki bu gezi parkında tutuklanma bile olabilir o kişiyle evlenmene izin verilmez. Yabancı uyruklularlada evlenmek neredeyse imkansızdır. Mesela Slav ırkından bir melekle yuva kuramazsın.
    -Mühendislik yada doktorluk gibi bölümlerde yaptığından haz alma vardır. Geriye doğru baktığında hatırlayacağın ve hatırlarken övüneceğin çok şey olur.
    -Bazı yerlerde polise ev kiralamazlar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı
    Eğer yurt dışında gideceğin okulun/bölümün Türkiyede denkliği varsa yani diploman Türkiyede geçecekse git oku. Cünkü;
    -Polislik zor iş. Valla zor iş. Çoğunlukla günde 12 saat çalışıyorsun. Polis arkadaşım vardı ve dert yanıyordu. Nerde hırsızı, orospusu uğursuzu varsa onlarla uğraşıyoruz. Psikolojik olarak çökenler o kadar fazla ki demişti. Ayrıca silahlı müdahale yada birinin sana mermi sıkması küçük bir ihtimalde olsa var. Kedi gibi 9 canımızda yok. Polislikte ben bu şehri sevdim ev alıp yerleşlyim olayı yoktur. Zorunlu tayin var. Anlıcan nereden bakarsan bak zor iş.
    -2600 tl maaş çok ama mesela mühendis olup devlette işe girersen maaşın 2700 lerden başlar. Araziye çıkmana göre eline 3500 tl ye kadar para geçebilir. Devlette mühendislik her zaman polislikten daha karizmatiktir. özelliklede bayındırlık, karayolları,dsi vb.de çalışırsan Tanımadığın kaymakam kalmaz. Vali yada vali yardımcıları. Müdürlerlede tanışırsın. Ufak tefek dertlerini anlatır çözüm bulursun. Akşam 5 dedimi işin biter. Piyasayla her zaman içli dışlı olduğundan bulunduğun ilde sektöründe bilinir, el üzerinde tutulursun. Türkiyede denklikten bahsederken bu imkanları kullanabileceğini anlatmak istemiştim. Bulgaristanda elektrik mühendisliği okuyup Türkiyede sağlık bakanlığında devlet memuru olarak çalışan arkadaşım var.
    -Az bilinen birşeyde polislik ve askerlikte her istediğinle evlenemessin. Yasaktır. Eş adayın için güvenlik soruşturması yapılır. Eş adayının amcasının kuzeni herhangi bir terör olayına karışmışsa ki bu gezi parkında tutuklanma bile olabilir o kişiyle evlenmene izin verilmez. Yabancı uyruklularlada evlenmek neredeyse imkansızdır. Mesela Slav ırkından bir melekle yuva kuramazsın.
    -Mühendislik yada doktorluk gibi bölümlerde yaptığından haz alma vardır. Geriye doğru baktığında hatırlayacağın ve hatırlarken övüneceğin çok şey olur.
    -Bazı yerlerde polise ev kiralamazlar.

Birde bu yönleri var değil mi hocam..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

polislik mi

ömrün boyunca sevilmeyeceksin vatandaş tarafından...

Toplam Hit: 4979 Toplam Mesaj: 47