folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder "Zaman Makinesi Yapacağım" (Buyrun Bakalim)

"Zaman Makinesi Yapacağım" (Buyrun Bakalim)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hMhM
    hMhM's avatar
    Erkek
    cursedcrow bunu yazdı:
    -----------------------------
    hM bunu yazdı:

hojucuk bunu yazdı:
    reklam mi yapiyor , deli mi yoksa ciddi mi simdilik hukumsuz.. fakat boyle bir icat hayati suphesiz , olumsuz etkiler.

hacım için rahat olsun. bu mal yapamaz böyle bi alet :)

nerden biliyorsun yapamıcağını ? hadi yapamayabilir..

Amerika'nın tek siyahfizik profesörü unvanını elde eden Mallett' ama bu ünvan kolay kazanılcak bi ünvan değildir dimi..

ya adama malı ölesine söledim yoksa gerçekten mal olduğundan değil. ama gerçekten benim de araştırmışlığım var bu konuyu zamanda geri gitmenin mümkün olmadığını (ki küçük bi ihtimal olsa bile adamın dediği gibi ancak ilk zaman makinesinin yapıldığı yıla gidilebileceğini) biliyorum.

edit: ayrıca Lemuria hocam. böle basit bi konu içinde birbirimize mal diyerek kavga etmeyelim istersen... 

kenarda köşede takılırım ben
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    silenceb
    silenceb's avatar
    Erkek

Bu aylarda arabasız gitmek lazım geçmişe... 

Ne Mutlu Türküm Diyene...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tyler_Dayi
    Tyler_Dayi's avatar
    Erkek
    herifin adı üstünde mal-lett amk...

all this pain is an illusion...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek
    inSanDeiL bunu yazdı:

Ancak Ronald, filmlerdeki ve romanlardaki gibi istenilen zamana gidilemeyeceğini, en erken zaman makinesinin kurulduğu güne dönülebileceğini belirtiyor.

Babasını nasıl kurtarıcakmış geçmişe gidilemiorsa ?

dikkatli oku, gecmise yolculuk yapipta; geriye donerkenden bahsediyor, geri donuste mumkun en yakin gelecek zaman makineyi kurdugu gun. 

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek
    bence zamanda yolculuk olabilir.bunun için saniyede 300 000 km hızla gitmek gerekir.Fakat günümüzde bir cismin 300 000 km hıza ulaşması imkansızmış.Yani bu hıza ulaşabilen bir araç yapılırsa olabilir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hMhM
    hMhM's avatar
    Erkek

affetmez bunu yazdı:
    bence zamanda yolculuk olabilir.bunun için saniyede 300 000 km hızla gitmek gerekir.Fakat günümüzde bir cismin 300 000 km hıza ulaşması imkansızmış.Yani bu hıza ulaşabilen bir araç yapılırsa olabilir.

o zaman geriye gidemezsin sadece zaman senin için daha ağır ilerler. örneğin dünyadaki bi yaşıtın yaşlanırken sen genç kalırsın. ki bunun bi benzeri atlantik-aşırı bir uçak yolculuğu yaptığımızda gerçekleşiyor. uçaktan indiğimizde geride bıraktıklarımıza göre 10 nanosaniye (saniyenin 100 milyonda biri) kadar daha az yaşlanmış oluyoruz 

kenarda köşede takılırım ben
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_cO_By
    Mc_cO_By's avatar
    Erkek
    geri gideceğine ya da böyle bir makinayı yapacağına zerre kadar innamıyorum ama http://www.youtube.com/watch?v=G7BJ7o44CVI bu videonun sonundaki yeşil ışık hoşuma gitti. Sözlerini tam dinlemedim, yavaş şeklde hareket eden o ışığın aslında saniyede bilmem kaç defa aynalardan yansıdığından falan bahsediyordu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    bu adam windowsun sistem geri yüklemesinden esinlenmiş :)   sistem geri yükleme noktası oluşturulmuş sa geçmişe dönülebilir. ama veri kaybı olmaz mı o zaman ? yani sonradan yüklenmiş dosyalar silinir. çocukluğuna döner belki. :) galiba saçmaladım :D konu saçma a.g. ne yapyim >:D

///______________
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

eyer zaman makinası yapılırsa hayat 2 çizgide ilerler

deişenzaman ve davm eden zaman  niye diyer sorarsanız zaman makinası ilerki zamanlarda yapılmıştır demekki o adam babasını ilerki zamandan geriye giderek kurtarmış olurdu ve şu anda onun babası yaşıyo olurdu ama yaşamıyor yani zaman makinası diye bişey varsa deişen zamanda babası yaşıyor :P   

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Luci
    Luci's avatar
    Erkek

Akılıma Cem yılmazlı doritos reklamı geldi... ^^

a.Q.a
Toplam Hit: 7783 Toplam Mesaj: 56