Flash Animasyonlarını Düzenlemek

Flas programında .fla dosyamızı File > Open menüsünden açıyoruz ve Library kısmından pictures ( resim ) formatında ablanın resmini bulana kadar aşağıya iniyoruz resmimizi bulduk şimdi ekleyeceğimiz resim bi önceki resimle aynı boyutta olması gerekiyor. Buradan resmimizin adı pic4 boyutunun 144x132 boyutunda ve JPEG formatında olduğunu görüyoruz.

Photoshop ile gereken resim ayarlarını yaptıktan sonra Flashta iki yukarıdaki resmimizdeki Update ile resim konumumuzu belirterek istediğimiz logomuzu aynı isimle yerleştiriyoruz.

Library kısmından text yazılarını inceliyoruz şimdiki yapacağımız işlem sitenin ana sayfasında sağ altta görünen mail kısmına aktif bir mail yapmak .

İlgili text ‘i bulduk mail kısmını sildik diğer yazılar kalsın ve mail için aynı konumda ayrı bir  layer açalım ve mail adresini Text Toll ( kısayol T ) ile yazalım, yazımıza sağ tıklayıp Convert to Symbol ‘ü seçelim ,ismini tahribat_mail yaptım türü ise Buton ‘u seçin OK dedikten sonra buton formatında bir sembol oluşturmuş olduk . Bunu daha genişletip alink (aktif link) ,link (default link) gibi özellikler geliştirip efektler uygulayabiliriz fakat bunu yapmayacağız. Mail yazımızı seçili hale getirdikten sonra action penceresindeki alana gerekli kodumuzu yazıyoruz ve CTRL + Enter ile swf ye exportlamış oluyoruz.

Tarih:
Hit: 5839
Yazar: TxTYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.