PhpBB Forum Kurulumu

Kullanıcı Adımızı Ve şifremizi Yazdık oluşturduk ama bunları birbiriyle ilişkilendirmemiz yani senkronize etmemiz lazım onun işin MySQL panelindeki alt taraftaki  add User to your database ekranında (şekil 3 ) oluşturduğumuz user ile veri tabanını seçip add user to database butonuna basacağız veri tabanımız oluştu hayırlı olsun. biz bunları yaparken phpbb2 de inmiştir. şimdi bu inen dosyayı zipden çıkarıyoruz.phpBB2 klasörünün içinde ne varsa hostumuza atıyoruz. kendiniz ek olarak anasayfa yapmak istiyorsanız yana intro phpBB2 klasörüyle atabilirsiniz.

Şekil 4

Şekil 4 deki gibi ftp ye attıktan sonra  internet sitemize giriş yapıyoruz ve otomadik /install/install.php linkine yönlenecek yani kurulumuna ve Karşınıza Şekil 5 deki gibi Ekran gelecek.

Şekil 5

Şimdi Arkadaşlar Default board language otomatik ingilizce gelecek Çünkü Türkçe klasörünü atmadık peki nasıl türkçe yapacağız phpbb.com adresinden Türkçe dil dosyasını ve Türkçe butonları indirip  Türkçe dil dosyasını language Klasörüne atacaksınız ftp den lang_turkish klasörünü oraya gönderdik butonları ise /templates/subsilver/images in içine lang_turkish olarak gönderin oradaki subsilver sizin temanıza göre değişiklik gösterebilir. Attıktan sonra dil bölümüne Türkish in geldiğini göreceksiniz ve yazıların türkçe olduğunu Not: Dil değişimi işini kurulumdan sonrada yapabilirsiniz. Database server hostname %99,9 localhost tur yourdatabase yerine Veri tabanı oluştururken şekil 2 deki new database yerine yazdığımız yazıyoruz Database username ve Database password yerine Oluşturduğumuz kulannıcı adını ve şifreyi yazıyoruz şekil 2 deki Prefix for tables in database yerine Veritabanın ön eki ne olmasını istiyorsanız Güvenlik açısından değiştirirseniz iyi olur isterseniz hiç ellemeyin Admin Email Addres yerine Yönetim maillinizi yazın bu mail sitenin üyelerine Gönderdiği mail olacak Domain name, Server port ve script path ı hiç ellemeyelim ve administratör user name e Gelelim buraya admın kullanıcı adınızı yazın Ben Admin yazacağım Administrator Password: yerine admin şifrenizi ve alta aynısını yazıp Start Install e basalım. Sonra Tekrar Fnish e basalım.

Şekil 6

Karşımıza Şekil 6 Gelecek Burda install ve contrib klasörlerini silin diyor ftp den bunları siliyoruz zaten ana dizinde bulunuyor ve sayfayı yeniliyoruz. sitemize giriş yapıyoruz kullanıcı adımızı şifremizi zaten kurarken vermiştik giriş yaptıkdan sonra alt tarafda Yönetim paneli yazısı çıkar oraya tıklayıp Tekrar şifremizi girip yönetim panelinden Gerekli Ayarlamaları yapıyoruz Hayırlı Olsun..

Tarih:
Hit: 4437
Yazar: DJ_AlperYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.