PhpBB Forum Kurulumu

Şekil 2 deki gibi çıkarttığımız dosyaları forumumuzdaki templates klasörünün içine atalım. adInfinitum benim temam, orada görüyorsunuz yüklemişim. Bütün dosyaları /templates/ klasörüne gönderdik. Buraya kadar her şey tamam. Şimdi forumumuzun Yönetim paneline Girelim; bunu nasıl yapıyorduk kullanıcı adımızı şifremizi giriyorduk altta Yönetim paneline gir (İngilizce olanlarda Go to Administration Panel) yazıyordu ona tıklayıp tekrar şifreyi girip yapıyorduk. Şimdi panelimize Girince sol taraftaki gibi bir menü gelecek uzunlamasına Styles Admin başlığı altında Türkçelerde bu sitil yönetimi olarak geçiyor. Bu menüyü kısaca bir inceleyelim Add ekle demek biz ftp den attığımız temayı buradan kuracağız. Create Yaratmak kendi temanızı kendiniz yapmak istiyorsanız bu yerden renk kodlarıyla yapabilirsiniz. Management Yüklediğiniz temaları Düzenlemek için veya silmek için kullanılır. Bizim burada işimize yarayacak olan Add yani tema ekle olacaktır. şimdi ekleye tıklayınca  Şekil 4 gelecek karşımıza.

Şekil 4

Burada temamızı göreceğiz. Buraya atmakla bitmiyor şimdi install e tıklayarak bunu sitemize kurmamız lazım install e bastık kurduk. Ama site bu ayarları daha tanımıyor şimdi Yönetim panelimizden sol tarafa ayarlar bölümüne giriyoruz (ingilizcesi Configuration )'a Bu bölümde aşağı iniyoruz ve  şekil 5 karşımıza geliyor.

Şekil 5

Şimdi burada Default style, varsayılan temayı Yüklediğimiz tema olarak seçiyoruz ve en alta Send tuşlardan birine tıklıyoruz

Şekil 6

Şekil 6 da göründüğü üzere Temamız Yüklendi Hayırlı Olsun..

Tarih:
Hit: 4437
Yazar: DJ_AlperYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.