Soru-Cevap ile Hack Nedir, Nasıl Yapılır?

Hack ile ilgili soru ve cevaplar

Özellikle yeni başlayanların merak ettikleri benim de ilk bu işi öğrenirken hep kafama takılan ama sormaya cesaret edemediğim(küçük görülmek,ezilmek :D gibi nedenlerle) soruları sordum ve cevapladım umarım arkadaşlara faydalı olur. Belirttiğim gibi yeni başlayanlar için bir doküman bu ,bu yüzden içinde XSS,XSS shell,CSRF,server rootlama vb gibi konulara dair ipuçları yok.

Soru : Site hackleyen program var mıdır?

Cevap: Hayır site hackleyen program yoktur.Sitelerin hacklenmesi/deface edilmesinde kullanılan yardımcı programlar vardır.Hiçbir programda “bu siteyi hackle”,”siteye index at” gibi fonksiyonlar olmaz. Programlarla sql injection olabilir scriptlerden kaynaklanan başka bir açık olabilir admin şifrelerini veya deneme yanılma yoluyla ftp şifrelerini vs alabilirsiniz.Ama dediğim gibi bunun kesinliği yoktur.Şifreyi alsanız bile bir takım başka önlemler olabilir,yani işin kısacası programlar siteyi hacklemeniz de yardımcı olurlar,siteyi hacklemezler iş sizde biter yine.

İşi biraz daha uzatırsam eğer,FTP şifrelerini kıracak programlar var hocam daha doğrusu kırmaya çalışacak programlar.Sen bu programı çalıştırmak için sitenin IP adresini öğrenirsin,daha sonra program sana ne tür denemeler yapmasını istediğini sorar (alfabetik,alfa nümerik falan) sen burada buna karar veririsin,kaç haneliye kadar deneme yağacağını seçersin,şansın da var şifreyi bulur ondan sonrası sana kalır.Şifreyle FTP ye giriş yapar indexini atarsın dediğim gibi iş yine sana kalır.

Soru: Mail hackleyen program var mıdır?

Cevap: Yukarıdaki soruya verilen cevapla bunun cevabı aynıdır.Programlar maili hacklemezler sizin hacklemenize yardımcı olurlar.

Bunu da örneklendirmek istiyorum.Elinizde msn freezer denen ,msn'i donduran(!) bir program var.(bu program msn'in eski versiyonlarında çalışıyordu)Bu programı çalıştırıp karşıdaki kişinin msn'e girmesini engelliyorsunuz,akabinde kurbanınıza bir mail yolluyorsunuz bu mailde “bir takım teknik problemlerden dolayı açamıyoruz msn'i şifrenizi yollayın açalım” tarzında bir mail atıyorsunuz ve eğer karşınızdaki salaksa şifreyi alıyorsunuz. Bu yöntemi uygulayın demiyorum bu kadar salağı kaldı mı bilmiyorum zaten bu tip programlarda işe yaramıyor artık anlatmak istediğim işin sonunda size bağlandığı sizin aklınıza bağlı olduğu,becerinizle alakalı olduğu.

Soru: MSN hack var mıdır?

Cevap: Sorunun cevabı soruda gizli (: .MSN=MS Network yani Microsoft network anlamına gelmektedir,e ms networku bugüne kadar hackleyen birisi var mı?Ya da bunu keylogger ve xssle yapabilir mi (: Bu yüzden yanlış bir kullanımdır.

Bunun yerine “mail şifresini öğrenme” ,”mail adresini hackleme” vs gibi kullanımlar çok daha mantıklı olacaktır.

Soru:Deface ile Hack kelimeleri arasındaki fark nedir?

Cevap:Deface özellikle siteler için kullanılır,siteye illegal yollardan giriş yapmak içeriği değiştirmek veya silmek anlamında.Hack daha genel bir kavramdır diyebiliriz.

Tarih:
Hit: 5143
Yazar: AntiOksidan

Taglar: soru-cevap ile hack nedir nasıl yapılır?


Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.