Soru-Cevap ile Hack Nedir, Nasıl Yapılır?

Soru: Antirus/Denyo tarzı bir programla siteyi kilitlemiştim yine açılmış?

Cevap: Site kapı değil kilitlenemiyor. Bunu basitçe anlatmak istersek senin yolladığın talepler sıraya diziliyor bu talep alış-verişi hızlı bir şekilde yapıldığından sunucu bunları cevaplamak için sıraya diziyor kaynakları dahilinde bunları cevaplıyor bir süre sonra sitenin bu problemi aşıp tekrar hizmet verebilmesi çok normal.

Soru: Bu saldırılarımın gücünü nasıl arttırabilirim?

Cevap: Bağlantını güçlendirerek.Bunun için zombiler kullanabilirsin veya çeşitli saldırı scriptlerini web sitene yükleyebilir oradan çalıştırabilirsin.

Soru: Domain bende adamın dosyalarını silebilir miyim?

Cevap: Hayır domain üzerinden hotsa erişim sağlayamazsın.

Soru: MSN dondurucu(msn freezer,ice cold) gibi programlar işe yarar mı?

Cevap: Bu tarz programlar eskiden işe yarıyordu eskiden işe yarıyordu derken msne girilmesine mani oluyordu.Bu tarz programlarla şifreyi çalamazsınız zaten bu tarz programlar dondurma konusunda bile işe yaramaz,eski sürümlerde geçerliydi bunlar,eğer işe yarayan çıkarsa da belirttiğim gibi şifreyi çalmanı sağlamaz şaka yapma,gıcık etme gibi yollarda kullanılır,şifreyi çalmak istiyorsan bu tarz programların yanında sosyal mühendislik yapman gerekli.

Soru: Ben yakalanmaktan çok korkuyorum,dinamik IP kullanıyorum ve hack yapınca resetliyorum modemi,işe yarar mı?

Cevap: Yaramaz.Modemi resetlesen de üstüne de çıksan telekomda bunların kayıtları mevcut zaten.Proxy kullanıyorum dersen proxy çıkışları dahil sağlayıcın tarafından kayıt altına alınıyor ,gizlilik istiyorsan en mantıklısı internet kafeleri kullanmak.

Soru: IP adresinden yer bulunur mu?

Cevap: IP adresinden yer bulursun ama ülkeyi bulursun.IP adresinin aralığından o IPnin hangi ülkeye bağlı olduğunu bulursun yani.Yoksa cumhuriyet mahallesi istasyon bulvarı no 6 kat 2 gibi ayrıntılı bilgi elde edemezsin.

Tarih:
Hit: 5013
Yazar: AntiOksidan

Taglar: soru-cevap ile hack nedir nasıl yapılır?


Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.