folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder [?] Yurtdışından Ürün Getirme

[?] Yurtdışından Ürün Getirme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    l33ts
    l33ts's avatar
    Erkek

Arkadaşlar, çoğu kişi Çin vb. ülkelerden ucuz yollu toptan ürün alıp satıyor.

Bildiğim kadarıyla aynı üründen birden fazla sipariş edildiğinde

gümrüğe takılıyor ve toplamda 100£ dan değerli ürünlerde gümrükte sıkıntı yaşanıyor.

Ve bunlar bir yana bir sipariş edilen ürünün Türkiyeye girmesi ortalama 30 gün.

Bunu kargo süresi daha düşük ve gümrükte sıkıntı çıkarmıcak şekilde nasıl yapıyorlar

merak ettim, konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa aydınlatırlarsa sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C-M-D
    C-M-D's avatar
    Erkek

Yanlış hatırlamıyorsam gümrüklerde palet kiralama sistemi vardı.Çok feci derece yanılıyor da olabilirim:D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    l33ts bunu yazdı:
    -----------------------------

gümrüğe takılıyor ve toplamda 100£ dan değerli ürünlerde gümrükte sıkıntı yaşanıyor.

Bunu kargo süresi daha düşük ve gümrükte sıkıntı çıkarmıcak şekilde nasıl yapıyorlar

merak ettim, konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa aydınlatırlarsa sevinirim.

belli bi ücret var 100 € dedigin gbydi galiba ama o ücretten sonra imkansız gmrükten geçirmek geçse bile kaçakçılık olur :| kimse yapmaz o işide

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

l33ts bunu yazdı:

Hacı 30 gün maxsimun süre.10 günde elime ulaşan üründe oldu.100 £ mu yoksa 100 $ damı takılıyor gümrüye bilmiyorum.Öyle bir söylenti var ve muhtemelen doğdurur.Burası Türkiye.Vergisiz bunları getirdiğine şükretmelisin.Parça parça söylemek mantıklı.Ticaret yapacaksan, eşine dostuna akrabana ayrı ayrı söylersin malları.Zahmetli olur ama başka çözüm yok.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

vergisini ödersin geçirttirirsin.şirketin var ise daha kolay sanırsam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

yeni yasa 150 € oldu diye biliyorum ben o sınırı

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

150€ , 12 ay bayram seyran farketmez.

Maksimum ürün adeti ise 3.

Ama mesela elektronik devre getiriyosan 100 tanesini bir minik kutuya koysan o 1 diye geçer.Adet 1 yazarlar üzerinede bu da demek olur ki

bir kutu en az 100lü satılıyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kapo
    Kapo's avatar
    Erkek

Fazla mal getireceksen, konteynır ile gemi üzerinde getiriyorsun ve gümrükten çekip, ithalatı tamamlıyorsun.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Explosive
    Explosive's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

warmı bildiğiniz ucuz ürün getirtebileceğimiz site deal i biliyorum ama :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ameros
    ameros's avatar
    Erkek

biz çinden arkadasla çakma ipad aldık paypal ile ödedik aq malzemesi 4. gün bozuldu onun için çinden almayın bi bok.ürün elimize 1 haftada ulaştı tabi kargo ücretini ödersen birde free shippingler var odadediğiniz gibi 1 ayda geliyor.türkiyeye sokma limiti 150 avrodur.bence birşey alacaksanız yurtddişindan en garantisi ebay

Hepimiz Onaylanma Bağımlısı Keşleriz...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    l33ts
    l33ts's avatar
    Erkek

Emrow bunu yazdı:

150€ , 12 ay bayram seyran farketmez.

Maksimum ürün adeti ise 3.

Ama mesela elektronik devre getiriyosan 100 tanesini bir minik kutuya koysan o 1 diye geçer.Adet 1 yazarlar üzerinede bu da demek olur ki

bir kutu en az 100lü satılıyor.

Ebatları büyük ürünler için nasıl birşey yapılabilir?

Kapo bunu yazdı:

Fazla mal getireceksen, konteynır ile gemi üzerinde getiriyorsun ve gümrükten çekip, ithalatı tamamlıyorsun.

Gemi olayını açabilirmisin biraz. Misal; Çinden bir üreticiyle anlaştım ve ürünleri gemi ile yollamasını sağladım, gümrük benzeri başka

bir sorun çıkmazmı. "Gümrükten çekme"den kasıt gümrükten geçmemesimi?

Birde bu işin kargo uçaklarıyla yapıldığını duydum. Bu konu hakkında fikri olan varmı?

Toplam Hit: 5547 Toplam Mesaj: 22