0.99 Ev Kredisi Saçmalığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

Alıcısı olduğu sürece artar bankada 1 milyon tl den fazla parası olan insan sayısı %50 nin üzerindeymiş bir tek sizin milyonlarınız yok 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    Bosluk bunu yazdı

Alıcısı olduğu sürece artar bankada 1 milyon tl den fazla parası olan insan sayısı %50 nin üzerindeymiş bir tek sizin milyonlarınız yok 

%50 nin üzeri ne demek anlamadım. Kaç kişinin yüzde 50 si

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Sıfır evlerde satıcı bir tür vergi ödüyor, o nedenle evin değerini az gösteriyorlar.

1.85M bir ev vardı burda, 300-350K kredi kullanabilirsiniz, yoksa biz çok fazla vergi ödüyoruz dedi satıcı firma.

Twitter: @CanKirca
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı

Sıfır evlerde satıcı bir tür vergi ödüyor, o nedenle evin değerini az gösteriyorlar.

1.85M bir ev vardı burda, 300-350K kredi kullanabilirsiniz, yoksa biz çok fazla vergi ödüyoruz dedi satıcı firma.

Vergi maaşlı çalışandan çatır çatır alınırken, bunlardan asla alınamıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    CanKirca bunu yazdı

bunları şikayet etsek acaba bir sonuç çıkar mı? 

edit. önceki senelerde iş değiştiren net maaşlı çalışanların vergi matrahında oluşan ufak bir fark için bile insanları icralık eden vergi dairesi bunlara göz yumar muhtemelen.

sLeymN tarafından 13/May/22 11:19 tarihinde düzenlenmiştir

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı
    CanKirca bunu yazdı

bunları şikayet etsek acaba bir sonuç çıkar mı? 

edit. önceki senelerde iş değiştiren net maaşlı çalışanların vergi matrahında oluşan ufak bir fark için bile insanları icralık eden vergi dairesi bunlara göz yumar muhtemelen.

Yasa sana bana var. Para = güç diye gören zihniyet olduğu sürece hakkını arasan rahmetine kavuşmuş olacaktır.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Biraz finansal okur-yazarlik sart, konuda bunun eksikligi baya net goruluyor.

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

300k liraya 10 yıl 4300 lira ödeyeceksin, hadi bi kaç yıl sonra o taksidi bi hükmü kalmayacak o ayrı konu ama bulunduğum muhitte (Sincan - Fatih) yüksek giriş daire bile 420k..

Siz farkettiniz mi bilmiyorum emlalçıların ön camı komple ev ilanı dolu olurken şimdi 2 3 ilan var. Millet ev mi satmıyor yoksa emlakçıyı mı aradan çıkarıyor çözemedim... 

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    b0rd0
    b0rd0's avatar
    Erkek

Saçmalık şurda sana kredi verecek bankanın eksperi alacağın evin ederinin belirli bir oranını kredi veriyor. Yoksa müteahhit bakmaz ne kadar kredi çekeceğine o parayı trink alacak kişi vereceği 100 bin tl tapu vergisini takmaz bile. 

sen ne kadar ev sorduysan sana ne kadar kredi veriyorlarsa evin onun üzerine %20 daha koy o evin gerçek değeri işte. 

Keşke faiz muhabbeti olmasaydıda 1 kaç yıl daha ev fiyatları böyle gitseydi .

Şimdi tekrar arttı herşey. 

Kalbim Kadar Yazabilsem de Ömrüm Kadar Severim..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

kredi lafı çıktığı an ev fiyatları artıyor. aralıktan beri sabitti en azından. bir haftada %10 civarı zamlar gördüm takibimdeki evlere. daha fazla yapan da var. geçen sene de böyleydi. hatta üşenmeyip hesaplamıştım. birçok ilan birebir kredi miktarı kadar zam yapmıştı. 

mağlum şahıslar hiçbirşey yapmasa herşey düzelecek de duramıyorlar.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 3320 Toplam Mesaj: 33
ev kredi kredi