folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 1 Mayıs Bayramı Ve Bayram İle Çatışık Noktalar

1 Mayıs Bayramı Ve Bayram İle Çatışık Noktalar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukan
    Mukan's avatar
    Erkek

1 milyon kişi pikniğe gitti geldi. Sivil Türklerden cacık olmaz.

Hakkımda atıp tutan birine rastlarsanız pm gönderin log ve görüntü kazanın. İster atın ister tutun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Türk milletinin başına çok kötü şeyler gelicen bu 50 yıl içinde.Akıllanıp çıkarsa, dünyayı ele geçirir.Zaten çökmeden akılları başlarına gelmiyor amk

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukan
    Mukan's avatar
    Erkek

Kutengri bunu yazdı:
    -----------------------------

benim anlamadığım nokta şu. hangi insan evladı işçi olduğu için bayram yapar abi. bu sovyetler bütün dünya ile taşak geçmiş bence. bürokratların, partililerin yükselip, aşağıdaki köylüyü, işçiyi köpek gibi çalıştırmak için işçilere, "işçi olmaktan dolayı mutlu olma" fikrini aşılamışlar, bi da bayram armağan etmişler. 

insanlar refah ve ferah içinde yaşasın, ekmek parası için köpek gibi sabahtan akşama kadar çalışmak yerine, gezsin dolaşsın, bilim, sanat üretsizn, aşk yaşasın. işleri de robotlar yapsın hacı.

insanoğlunun hayatta kalmak, karın doyurmak, kira ödemek, yaşamak için çalışmak "zorunda" kalması hep "köleliğe" dönüşür. ismi kölelik olmaz ama pratikte köleliktir. 

robotlar gelmeden insanoğlu bayram mayram yapmasın. çok saçma.

not: yazı alıntıdır.

aslında adam haklı gibi? 

-----------------------------

Bayramın kaynağı rusya/sscb değil abd. Başlangıcı da öyle laylaylom bayram değil kanlı olaylar. Kapitalizm patron taraflı, sosyalizm işçi taraflı bir ideoloji. Bu yüzden "köpek gibi çalışmak" kapitalizmdeki işçiye daha uygun düşüyor. "İşçilik" yalnızca bir işi yapan kişinin sıfatı değil; sınırları ve hakları belirlenmiş bir sınıfın sıfatı. Bu yüzden formspring'ten onu sil yoksa bilen adam yazdıklarına güler :)

Hakkımda atıp tutan birine rastlarsanız pm gönderin log ve görüntü kazanın. İster atın ister tutun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CameL
    CameL's avatar
    Erkek

Facebook ta profilimde işçi bayramıyla ilgili şunu yazmıştım.

Bugün 1 Mayıs İŞÇİ Bayramı . Çıkıpta meydanlarda siyaset peşinde koşan şerefsizlere sesleniyorum . İşçinin emekçinin bayramında oraya çıkıp esnafın halkın camlarını taşlayıp sağa sola molotof atan götverenlere sesleniyorum. İşin bokunu çıkarmayın siktirin gidin evinizde oturun, bırakında o sözde savunduğunuz! İŞÇİLER bugün - bayramlarında - bari rahatça eğlensin ...

Sonra bu gece şu videoyu izledim 

http://www.facebook.com/video/video.php?v=143035769101718&oid=137861662950301&comments

Bir kere daha gördüm ki ne bu milletten bişey olur , ne de bu milletin polisinden.

Haberin var mı seni çok sevdiğimden ?
Toplam Hit: 3498 Toplam Mesaj: 25