1 Mayıs İşçi Bayramı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

1 Mayıs emeğiyle alın teriyle geçinen insanların onları hayvan ya da daha aşağı gören, hiç bir insani hak ve özellikleri olmadığını, olmaması gerektiğini düşünen  aşşağılık kapitalistleri alt ettiği gündür..

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ister yerlerinde çalışmak zorunda kalan, ister meydanları dolduran bu onurlu insanları akılları sıra aşağılamak engellemek isteyen sömürücü yalakası ayak takımı olacaktır..

Bu ayak takımı İngilterede endustri devriminin  ilk yıllarinda fabrikalara ucuz gücü sağlamak için kırsal bolgelerde kapitalistler icin teror eşkıyalık yaparak köylüleri  köyden kente göçe zorlamışlardır ..

Ya da seks çileri dahi ' 6.filo'ya d'am yok' derken

6.filoyu kendilerine kible yapanlar..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    ltcelik bunu yazdı

..

"

Memur var, memurcuk var.

..

ben birşey daha yazacaktım, ama ne @@,) ha tamam, Ntv`nin amerikadan Washington temsilcisi, Hüseyin BilmemNe, amerikadaki İşçilerin, 1 Mayıs İşçiler bayramını, aynı yılın Eylül ayında kutlayabildiğini, ve o günün RESM`EN bayram olmadığını söyledi. @@,)

Örgütlenmeye, hak aramaya, ve hafızayı diri tutmaya, HerZaman ihtiyacımız var.

Tabi ki hafızayı yok etmek isterler..

1 Mayıs’ın yaratıcısı olan dört yiğit çi önderi Albert PERSONS, Adolph FISCHER, George ENGEL ve August SPIES,
    1 Mayıs 1886 yılında 8 saatlik günü mücadelesinde önderlik yaptıkları için "Amerikan adaleti” tarafından idam edildiler. 

Albert PERSONS isimli çi, özür dileme şartıyla affedileceğinin söylenmesi üzerine, mahkeme heyetinin karşısında tarihe geçecek sözlerini söyledi:
    "Bütün dünya biliyor suçsuz olduğumu. Eğer asılırsam cani olduğumdan değil, emekçi olduğumdan asılacağım."

ALBERT PERSONS'UN MEKTUBU 

Yavrularım, Elveda!!...
    “Bu kelimeleri yazarken adlarınızın üstüne gözyaşlarım damlıyor... 

Bir daha hiç karşılaşmayacağız. Ah, sevgili çocuklarım, nasıl içten, derinden seviyor sizi babacığınız. Bir gün zaten gidecektim…
    Ama şimdi daha mutluyum. Babanızla gurur duyabilirsiniz. Bir gün diyeceksiniz ki bizim babamız haklıydı ve gitti.

Sevdiklerimiz için yaşamakla gösteririz sevgimizi ve gerektiğinde sevdiklerimiz için ölmekle de gösterebiliriz sevgimizi...
    Ben tüm bir insanlık için var olduğumun bilincindeydim.Size de böyle bir misyon emanet ediyorum yavrularım.Kendiniz için değil tüm insanlık için var olun.
    Mücadeleniz hep haksızlığa uğrayanlar için olsun.Böylece insanlık size minnattar kalacaktır.

Gurur duyabilirsiniz çocuklarım… Babanız haklı bir dava için gidiyor.
    Hiç bir zaman hayat böyle geldi böyle gidiyor demeyin. Erdemli ve cesaretli olun.

Korkmayın hiçbir zaman! Erdeminiz size cesaret verecektir. İyilikleriniz hiç unutulmayacaktır.
    Dünya var oldukça geride bıraktığınız şerefli yaşam başkaları tarafından anılacaktı. Anılmayacağını bilseniz bile siz iyilik, doğruluk ve adaletten ayrılmayın.

Sevgili evlatlarım hayattan hiçbir zaman nefret etmeyin. Tanrı bize insanca yaşayalım diye bu dünyayı verdi. Sorumlusunuz yavrularım!
    Haksızlıkların karşısında durun, sessiz kalmayın.

Benim hayatımı ve doğal olmayan haksız ölümümü başkalarından öğreneceksiniz.
    Babanız, özgürlük ve mutluluk uğruna gönüllü olarak canını vermiş bir kurbandır. 

Size miras olarak şerefli bir ad ve tamamlanacak bir görev bırakıyorum... İnsanları sevin, haksızlık yapmayın, yapana da ses çıkarın!!

Babanız şerefli bir insan. Onun adına örnek olun. Onu koruyun, bu yolda yürüyün.
    Kendinize karşı doğru olun, o vakit başkalarına karşı sahte olamazsınız. Yaratıcı, uyanık ve neşeli olun... 

Çocuklarım, değerli varlıklarım; bu mektubu yalnız sizin için değil, daha doğmamış çocukları için ölen birçok kişinin ölüm yıldönümlerinde de okumanızı istiyorum.
    Yavrularım, elveda...”

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

Kazanılan yarım yamalak haklar mücadele ile bedeller ödenerek kazanıldı. Egemenler ah yavrum alın size bu hakları veriyorum demedi. Sınıf bilinci olmadığı için bi bok olacağı yok adam köle gibi sömürülür ama 1 mayıs terörist işi demektende geri kalmaz. 

Yaşasın 1 Mayıs , Yaşasın çinin emekçinin Bayramı 

le le le sakine
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

Edit: çift mesaj 

umit tarafından 02/May/18 21:25 tarihinde düzenlenmiştir

le le le sakine
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

3. güne taşıyabileceğiz, bu güzel.
    Albert Person `un çocuklarından bir haber var mı?

Yada diğer 3 kişinin de, dokunaklı mektubu var mı? bu 3 kişinin, çocuklarının HayatSerüveni nasıl devam etmiş?

bir de, bir önceki mesajından bazı alıntılar:

"Bu ayak takımı, İngilterede endustri devriminin ilk yıllarinda, fabrikalara ucuz gücü sağlamak için, kırsal bolgelerde kapitalistler icin, teror eşkıyalık yaparak, köylüleri köyden kente göçe zorlamışlardır .." @@,)

"..Ya da seks işçileri dahi, 6.filo'ya d'am yok' derken.."
    Cidden böyle birşey olmuş mu ya @@,)
    buna dair, gazete manşetleri, yada daha önemlisi, tarih var mı?

Mesajları alıntılamadım , çok yer kaplıyorlar.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

unutmayalım

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kutlu olsunda işcilerlerin çoğusu sığır

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

"Her yıl olduğu gibi 1 Mayıs günü çiler çalışacak. Lakin, Moskova'nın gayri meşru çocukları meydanlarda olacak."

Hüseyin Nihal ATSIZ

https://www.youtube.com/watch?v=8iEhXJ5EZ-g

:D

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı
    RimPalace bunu yazdı

"Her yıl olduğu gibi 1 Mayıs günü çiler çalışacak. Lakin, Moskova'nın gayri meşru çocukları meydanlarda olacak."

Hüseyin Nihal ATSIZ

https://www.youtube.com/watch?v=8iEhXJ5EZ-g

:D

Adaletini seveyim.

" Yürüyün La,

^1 Mayıs'a^ gidiyoruz. " 

bak bu sefer ...müyorum.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

C.C.C.

Yaşasın 1 Mayısı Bayram yapan ruh...

C.C.C.