1 Yıllık Kira Sözleşmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Not
    Not's avatar
    Erkek

Merhaba müritler ve modlar. Uygun bir bölüm bulamadığım için buraya açtım ki önemli bir konu benim için silinmezse sevinirim. İstanbul'da bir ev tuttum ve okul ile ilgili problem olunca en başında konuşmuştum çıkabilirsiniz ama 15 gün önceden haber verin demişti şimdi aradığımda ise bana 1 yıllık sözleşme yaptık diyor hocalar ve oturmadığım eve kira vermek istemiyorum ki karşımdaki de avukat ve lanet gitsin ne yapabileceğimi bilmiyorum. Sizlerden rica aklına bir fikir gelen veya yapılacak bir şey bilen var mı?

Birinci vazifen,Türk istiklalini,Türk Cumhuriyetini,ilelebet,muhafaza ve müdafa etmektir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Söz uçar, yazı kalır. O sözü resmiyete dökmediğin müddetçe o sözleşme uygulanır. Geçmiş olsun.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Konratın belli kısımlarını sansürleyerek taratıp atma şansın var mı ? Bazı mal sahipleri özel maddeler yazabiliyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Not
    Not's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Konratın belli kısımlarını sansürleyerek taratıp atma şansın var mı ? Bazı mal sahipleri özel maddeler yazabiliyor.

Kontratı bulduğum gibi atacağım hocam sağolun ama tahmin ettim ben böyle bir şerefsizlik olacağını da işte güvendim ve uğraştım lanet gitsin bok mu var başka yerde okuyorsun kazan evine yakın ohhh mis

Birinci vazifen,Türk istiklalini,Türk Cumhuriyetini,ilelebet,muhafaza ve müdafa etmektir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

böyle şerefsiz orosbu çocukları malesef piyasada çok bulunuyor.

benim de aynı bokun laciverti başıma geldi ve 3.000 tl ile kurtardım paçamı.

2 aylık peşin verip çıkardı orosbu çocuğu emlakçı.

adama sen değil annen baban arayıp duygu sömürüsü yaptın hocam yok param şöyle böyle diye, baktın olmuyor sende kiralık ilanı açıp başkasına verirsin evi ne bileyim.

böyle şeref yoksunu insanlıktan nasibini almamış orosbu çocukları malesef piyasada istemediğin kadar fazla.

he bu arada, oldu da belli bir para karşılığında sözleşmeyi fesh etmeyi kabul etti, sağlam bir beddua etmeyi de unutma ve ettiğin bedduanın da tutacağından hiç şüphen olmasın :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Yasalar her zaman kiracıdan yanadır.

Ödemiyorum dediğin zaman yapabileceği hiçbir şey yok.

Mahkemeye ver ödemiyorum de.

Sen ordan çıktığın zaten birine kiraya verecek.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Benim bildiğim o sözleşme senin için -kafasına göre atmasın diye.

Evden çıkmak istediğinde 1 ay öncesinde ev sahibini bilgilendirip çıkabiliyorsun.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Sözleşmede kiracı bir ay öncesinden çıkacağını belirterek çıkabilir maddesi yok mu? Eğer yoksa:

- İlk olarak sözlü şekilde ısrar edeceksin. Defalarca arayacaksın ki gerçekten keyfi olmadığını anlasın.

- Birisi yazmış mahkemeye vereceksin diye. Evet, eğer mal varlığın yoksa mahkemeye verebilirsin.

- Yeni kiracı bulunması için sağa sola ilan verilecek. Kiracı bulduğu zaman zaten kendisi çık diyecektir, fazla zorlamaz seni.

Sadece bi imza..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

hmm ne diyecek hakime? " biz bir sözleşme imzaladık ama ben ödemiyorum, bu davayı da gıcıklık olsun diye açtım bakın sözleşme var ama ödemiyorum he he"

kira sözleşmeleri 1 yıllık yapılır 1 yıl bitmeden 15 gün önce ben çıkacağım dersin çıkarsın çıkmazsan 1 yıl daha uzar. durum bundan ibaret, her konuda olduğu gibi bilgiye dayanmayan yorumlar gırla gidiyor konuda

git avukatla konuş param yok de dava açsan bile masrafınla kalırsın öğrenci adamım de,

makul bir sebebin olsa neyse ama bu durumda adam yeni bir kiracı bulana kadar aradaki sürenin kirasını senden isteyecektir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

adama açıkça "sen bana böyle böyle demiştin 15 gün öncesinden haber verir çıkarsın demiştin, şimdi niye böyle konuşuyorsun, öğrenci adamım ben, madur ediyorsun beni"

hede hüdü ederse, aç lan davayı sanki alabileceğin bi mal varlığım mı var benim dersin sittereder çıkarsın.. he uğraşır mı senle bilemiyorum, az buçuk mantık erbabı ise uğraşmaz.

yok takıntılı cins bi tipse uğraşabilir.. ben bi kere bu şekilde çıktım evden, ev sahibi tehditler savuruyordu, birşey olmadı.. he bana olmadı, sana olur mu bilemem..

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

hmm ne diyecek hakime? " biz bir sözleşme imzaladık ama ben ödemiyorum, bu davayı da gıcıklık olsun diye açtım bakın sözleşme var ama ödemiyorum he he"

kira sözleşmeleri 1 yıllık yapılır 1 yıl bitmeden 15 gün önce ben çıkacağım dersin çıkarsın çıkmazsan 1 yıl daha uzar. durum bundan ibaret, her konuda olduğu gibi bilgiye dayanmayan yorumlar gırla gidiyor konuda

git avukatla konuş param yok de dava açsan bile masrafınla kalırsın öğrenci adamım de,

makul bir sebebin olsa neyse ama bu durumda adam yeni bir kiracı bulana kadar aradaki sürenin kirasını senden isteyecektir.

Başımıza geldi, biyerimizden uydurmuyoruz. Odemiyorum git ver mahkemeye desin. Kiracinin çıkması kolay,  kiraciyi cikarmak zor. 

Toplam Hit: 2836 Toplam Mesaj: 21
kira