1 Yıllık Kira Sözleşmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eagleofcondor
    eagleofcondor's avatar
    Erkek
    Not bunu yazdı

Merhaba müritler ve modlar. Uygun bir bölüm bulamadığım için buraya açtım ki önemli bir konu benim için silinmezse sevinirim. İstanbul'da bir ev tuttum ve okul ile ilgili problem olunca en başında konuşmuştum çıkabilirsiniz ama 15 gün önceden haber verin demişti şimdi aradığımda ise bana 1 yıllık sözleşme yaptık diyor hocalar ve oturmadığım eve kira vermek istemiyorum ki karşımdaki de avukat ve lanet gitsin ne yapabileceğimi bilmiyorum. Sizlerden rica aklına bir fikir gelen veya yapılacak bir şey bilen var mı?

Noterden çıkacağına dair 30 gün önceden ihtarname çek ve notere sözleşmeyi sun 1 yıllık kira sözleşmesi tarafların  usule uygun şekilde meskunun boşaltılmasına engel değil malın kullanım hakkı senin zorunlu olarak tutulma gibi bir imkan yok 30 gün önceden noterdan ihtarname çek eğer ihtarnameye karşılık vermiyor ise ve diretiyor ise sulh ceza hakimliğine başvur sözleşme ve dilekçen ile 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Yasalar her zaman kiracıdan yanadır.

Ödemiyorum dediğin zaman yapabileceği hiçbir şey yok.

Mahkemeye ver ödemiyorum de.

Sen ordan çıktığın zaten birine kiraya verecek.

hmm ne diyecek hakime? " biz bir sözleşme imzaladık ama ben ödemiyorum, bu davayı da gıcıklık olsun diye açtım bakın sözleşme var ama ödemiyorum he he"

kira sözleşmeleri 1 yıllık yapılır 1 yıl bitmeden 15 gün önce ben çıkacağım dersin çıkarsın çıkmazsan 1 yıl daha uzar. durum bundan ibaret, her konuda olduğu gibi bilgiye dayanmayan yorumlar gırla gidiyor konuda

git avukatla konuş param yok de dava açsan bile masrafınla kalırsın öğrenci adamım de,

makul bir sebebin olsa neyse ama bu durumda adam yeni bir kiracı bulana kadar aradaki sürenin kirasını senden isteyecektir.

Başımıza geldi, biyerimizden uydurmuyoruz. Odemiyorum git ver mahkemeye desin. Kiracinin çıkması kolay,  kiraciyi cikarmak zor. 

noktalama işareti olmadığı için bi yanlışlık olmuş

mahkemeye ver,"ödemiyorum" de olarak anladım, olması gereken "mahkemeye ver ödemiyorum", de 

adam inat yaparsa verir mahkemeye uğraşır zaten işi bu, kazanır da. yasalar her zaman kiracıdan yana değil, mahkeme masrafı + vekalet ücretiyle borcun da baya bi şişer. şu an paran yoksa da ilerde işe girdiğinde maaşına haciz kor unutmazsa

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Müridim, bende o szöleşmenin senin için olduğunu biliyorum ama adam avukat altından girer üstünden çıkar isterse durumu var. Bu yüzden aklıma başka bir yol geliyor ki benzer bir durum yaşıyorum. Örneğin bir alt komşu veya yan komşun varsa ve senin de ilişkilerin iyiyse, diyelimki bu komşu seninle ilgili çok gürültü yapıyor diye şikayet de bulunsa ve hatta bir noterden ihtarname çekse:) Bence bu şekilde avukatı alt edebilirsin en kötü ihtimalle değerlendir bence. Mesela komşularından yardım istemekte ve bence birçoğuda yapar bu yardımı.

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    latriene
    latriene's avatar
    Erkek

sözleşmen olsa da 1 ay önceden notere ihtar çektirip cıkabiliyorsun diye biliyorum. Ayrıca sözleşmende maliye veya noter (tam hatırlayamadım) imzası-mührü yoksa hükmen geçersiz olması lazım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek

http://www.mynet.com/tv/kiraci-kira-sozlesmesi-bitmeden-evden-cikabilir-mi-vid-3394673/

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acab
    acab's avatar
    Erkek

hocam benım bıldıgım noter tasdikli olmadıgı surece bi geçerliliği yok

eğer çok sorun yaratıyorsa hiç kira verme otur çıkmıyorum de mahkemeye verin de onlar uğraşsınlar (tarafımdan tatbik edilmiş şeref yoksunu ev sahibi yola gelmiş ekstra 3 bin tl vermiş ve öyle taşınmıştım)

cccyyyzzz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sandman02
    sandman02's avatar
    Erkek

kira sözleşmesinin noter onaylı olması gerekmez. Noterle alakalı bahsettiğiniz olay kiralayanla alakalı olan bi durum. kiralayan kiracıyı evinden çıkarmak istediğinde en geç sözleşmenin sona erme tarihinden 1 ay önce noter tasdikli ihtarnameyi kiraciya ulaştırması gerekir.Aksi takdirde kira sözleşmesi aynı şartlar altında (taraflarca sonradan aksi kararlaştırılmadıkça veya sözleşmede özel hususlarda ayrı olarak belirtilmemişsse) olduğu gibi yenilenir.Ayrıca evi başkasına kiralamak yasal olarak mümkün değil gayri resmi olarak kiralayabilirsin fakat onu da ev sahibi öğrendiği takdirde "sözleşmeye aykırı davranış " sebebiyle tazminat davası açabilir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

çıkma sebebin ne? kontrarin fotosunu koy.

Errare Humanum Est
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Özel yurtlardaki senet Kyk geçince düşüyor diye biliyorum kira kontratıda öyle olabilir bir araştır derim.. Kyk kayıt yaptırırsın 1 aylık ücret ödersin kontrat düşer rahat edersin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek
    eagleofcondor bunu yazdı
    Not bunu yazdı

Merhaba müritler ve modlar. Uygun bir bölüm bulamadığım için buraya açtım ki önemli bir konu benim için silinmezse sevinirim. İstanbul'da bir ev tuttum ve okul ile ilgili problem olunca en başında konuşmuştum çıkabilirsiniz ama 15 gün önceden haber verin demişti şimdi aradığımda ise bana 1 yıllık sözleşme yaptık diyor hocalar ve oturmadığım eve kira vermek istemiyorum ki karşımdaki de avukat ve lanet gitsin ne yapabileceğimi bilmiyorum. Sizlerden rica aklına bir fikir gelen veya yapılacak bir şey bilen var mı?

Noterden çıkacağına dair 30 gün önceden ihtarname çek ve notere sözleşmeyi sun 1 yıllık kira sözleşmesi tarafların  usule uygun şekilde meskunun boşaltılmasına engel değil malın kullanım hakkı senin zorunlu olarak tutulma gibi bir imkan yok 30 gün önceden noterdan ihtarname çek eğer ihtarnameye karşılık vermiyor ise ve diretiyor ise sulh ceza hakimliğine başvur sözleşme ve dilekçen ile 

bu müridin dediği gibi olduğunu biliyordum şimdiye kadar fakat aşağıdaki adam 3-6 aylık kira bilirkişi filan diyor . ben de bu mürid gibi biliyordum . ama hiçbir koşulda kiranın kalan toplamını ödemeyeceksin ondan emin olabilirsin . işten anlayan uzman emlakçılara danış

Toplam Hit: 2833 Toplam Mesaj: 21
kira