folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 10 Parmak Yazma Ve Katiplik Sınavı

10 Parmak Yazma Ve Katiplik Sınavı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

Kpps sınavından 76 puan aldım ve katiplik sınavına girmeyi düşünüyorum

katiplik sınavında 3dk'da 90 kelime yazma zorunluluğu var ben Q klavyede 75-95 arası yazıyorum ama 10 parmak değil

haaa birde sınav heyecanını işin içerisine katarsak belki bu miktar dahada aşağı çekilebilir

ben 4-5 parmak ile yazıyorum 10 yıldan fazladır bu şekilde yazdığım için interneten indirdiğim 10 parmak yazma eğitim

programlarındaki uygulamalara bi türlü alışamıyorum mesela serçe parmağımı hiç kullanamıyorum

önereceğiniz program veya başka yöntemler varmıdır daha hızlı yazabilmek için

kendinizi deneme yapmak için http://katipler.net/on-parmak/ bakabilirsiniz

(la bakıyorum elemanlar dakikada 70-80 yazıyor )

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Yanlış biliyor olabilirim hocam emin değilim ama bu sınavda Q klavye değil de F klavye kullanılıyor diye biliyorum.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek
    BaD_BoYs bunu yazdı

Yanlış biliyor olabilirim hocam emin değilim ama bu sınavda Q klavye değil de F klavye kullanılıyor diye biliyorum.

Yok artık zorunluluk yok isteyen istediği klavyeden giriliyor

haa biliyorumki F klavyede daha seri yazılır ama yıllarca alışılagelen şeyi değiştirmek zor be hocam hem 2 ay var

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek
    aliyk bunu yazdı
    BaD_BoYs bunu yazdı

Yok artık zorunluluk yok isteyen istediği klavyeden giriliyor

haa biliyorumki F klavyede daha seri yazılır ama yıllarca alışılagelen şeyi değiştirmek zor be hocam hem 2 ay var

Hım bilmiyordum öğrenmiş oldum. Bundan önceki sınavda bi kız arkadaşım girmişti F' den girmişti sınava. O yüzden yazma gereği duydum yanlışmı biliyorum diye :) Allah kolaylık versin hocam.

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

dostum vakit varsa hemen git daktilo belgesi al.

ben de girdim 2 sene önce.

Q ya 400 kişi başvurdu, alınan 100 kişi

F e 70 kişi başvurdu alınan 40 kişi

daktiloya 35 kişi başvurdu alınan 30 kişi.

mühim olan dk de çok yazman değil eksiksiz yazman. ben 3 dkde 125 kelime yazdım ama msnde yazdığın gibi olmuyo hoca dşe düşe 88e düşürdüler :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnt
    cnt's avatar
    Erkek

dakika da 25 kelime yazıyorum bende kpssden 76 aldım bende katiplike girmeyi düşünüyorum

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReeX
    ReeX's avatar
    Erkek

Ben acayip hızlı yazıyorum 10 parmak işi bana göre değil doğaçlama yapıyorum gerek yok serçe parmak oldugu yerde kalsın:)

Gimme Some Tits
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

En boş ve kodlarla uğraştığım zamanlarımda birkaç deneme sonra dakikada 105'leri görüyordum fakat şu son birkaç aydır bırakın kod yazmayı bilgisayarda arada msnden bir şeyler yazmak dışında hiç yazı yazmadığım için 75'e kadar düşmüşüm. Muhtemelen yazın 1-2 ısınma ile eski tempoma dönerim :) Tavsiyem bir kitabın belirli sayflarını word'e geçirmeye çalışman. Noktalamalar, büyük küçük harfler falan elin baya alışacaktır. Katiplik istiyorsan Türkçe ve seviyesi biraz yüksek bir kitabı seçmeni öneririm. Özellikle eski kelimelerin olduğu bir kitap işini daha da kolaylaştırır. Öyle kelimeler var ki 3 defa okumadan yazamayabiliyorsun.

Austen tarafından 12/Kas/12 19:12 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

katiplik mevzusu için bi kaç tüyo vermek gerekirse;

*ilan yayınlandıktan sonra başvuru tarihinin son günü gidip başvurunu yapıyorsun. Nedeni; tüm herkes sınav için girdikten sonra zaten çıkan metni dışarıdakilere söylüyor,sen son gün başvurduğun için son sıralarda gireceksin bilg. laboratuarına .. ezberlersin o arada.

*daktilografya denen çalışma metinlerinin içinde yer aldığı kitapçığı/pdf indir ondan çıkıyor genelde.Sınav öncesi pratiği o metinlerle yap,zaten aşina olursun.

*sınav başlamadan önce alıştırma için bi kaç dakika zaman verirler ..aklında kalan kelimeleri net olarak yazıp ctrl+c ctrl+v olayını engellememişlerse deneyebilirsin.

*bu dediklerimi dikkate alırsan sınavda 100 - 120 kelimeye çıkarsın en azından..

*bütün bunlardam sonra bir de üzücü hayatın gerçekleriyle karşılaşman muhtemel bir gerçek... siyasilerden iktidar partisinden hatırısayılır icraatçı bir tanıdığın yoksa hiç bu işlerle uğraşıp masraf edip zaman kaybetme..benzer durumu yaşadım ben.. senden düşük puan alan girer sen bakakalırsın..bütün bunlara hazırlıklı ol süpriz olmasın sana diye yazıyorum..

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek
    bigwave bunu yazdı

katiplik mevzusu için bi kaç tüyo vermek gerekirse;

*ilan yayınlandıktan sonra başvuru tarihinin son günü gidip başvurunu yapıyorsun. Nedeni; tüm herkes sınav için girdikten sonra zaten çıkan metni dışarıdakilere söylüyor,sen son gün başvurduğun için son sıralarda gireceksin bilg. laboratuarına .. ezberlersin o arada.

*daktilografya denen çalışma metinlerinin içinde yer aldığı kitapçığı/pdf indir ondan çıkıyor genelde.Sınav öncesi pratiği o metinlerle yap,zaten aşina olursun.

*sınav başlamadan önce alıştırma için bi kaç dakika zaman verirler ..aklında kalan kelimeleri net olarak yazıp ctrl+c ctrl+v olayını engellememişlerse deneyebilirsin.

*bu dediklerimi dikkate alırsan sınavda 100 - 120 kelimeye çıkarsın en azından..

*bütün bunlardam sonra bir de üzücü hayatın gerçekleriyle karşılaşman muhtemel bir gerçek... siyasilerden iktidar partisinden hatırısayılır icraatçı bir tanıdığın yoksa hiç bu işlerle uğraşıp masraf edip zaman kaybetme..benzer durumu yaşadım ben.. senden düşük puan alan girer sen bakakalırsın..bütün bunlara hazırlıklı ol süpriz olmasın sana diye yazıyorum..

hocam yazdıkalarına bakılacak olursa sınava girmiş gibisin :)

dediklerini tatbik edecem yalnız merak ettiğim copy paste olayı fark olunursa sınavdan şutlamazlarmı

sınavda elemanlar yanımdamı karşımdamı duruyor peki ?

referans(torpil) olayını bende duydum, çünkü geçen sene kazanan listesine baktığımda dakikada 78 yazanı bile almışlar :/

ama çabalayacağız yinede hocam işte

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

tahsis ettikleri bir okulun bilgisayar laboratuvarı oluyor genellikle .. 30-40 tane bilgisayar ve hayatında üç dakika içinde duyap duyabileceğin klavye sesini duyacaksın..

sanarsın hayatta kalmanın tek yolu doksan kelime yazmaktan geçiyor.. o an " neyin yarışını yapıyorum lan ben?" diyorsun falan..

diğer mevzu;

c/p olayını kim nasıl farkedecek? seni sorgulayamaz kimse. senden öncekinin bunu o bilgisayarda yapmadığı ne malûm? ama program yazdırmışlarsa ve yazılımcı c/p olayını dikkat edip engellememişse yapılabilitesi var.. kimi yerlerde program kullanmadan sınav yapılıyor o da bi gerçek.. yine de c/p olayını yapıp yapmaman senin insiyatifinde .. ben yapmamıştım yapanları duyduğumdan yazdım sadece

acemi gibi bu işlere girip uğraşıp zaman kaybetmiş birisi olarak bahsi geçen siyasilere minnet etmeyeceksen hiç uğraşma.bana bi arkadaşım (şimdi çağlayan adliyesinde çalışıyor) abi 100 kişi alacaksa 95 inin ismi zaten önlerine geliyor dediğinde inanmak istememiştim..geriye kalan 5 kişinin bi tanesi ben olurum deyip idealist olmanın alemi yok.sözlü mülakatta anlıyorsun bunu .. kimisine adını soyadını sorarlar sadece ..kimisine de tarihin derinliklerinden enteresan bi soru..

olayın özü böyle , bütün bu olan bitenlere bu süreçte şahit olabileceğini düşünüp sonradan süpriz olmasın diye yazıyorum. Yine de mücadeleni yap inşallah işin rast gider.. 

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
Toplam Hit: 5951 Toplam Mesaj: 17