1+1 Ev Almak Mantıklı Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Selamlar,

Kirada oturuyorum. Geleceğe dönük Beylikdüzü tarafında 1+1 Ev almak sizce mantıklı olur mu?

İlerde büyük bir ev almak istersek teminat olur diye düşünüyorum.

Az çok altını olan herkes baya geriye gitti. Piyasanın ne olacağı da belli değil siz ne düşünüyorsunuz?

zeybekustasi tarafından 24/Şub/21 13:24 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

zararı olmaz emin ol.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

Bununla ilgili soyle bir ornek verebilirim.
    Ayni anda 10 merdiveni cikamazsin. Imkanin varsa belki 3 merdiveni zorlayabilirsin.

Fakat birde evin hangi merdivende oldugu onemli alacagin bolgede ust limit maksimuma ulastiysa oradan bir getiri bekleme elinde ki nakiti tasinmaza baglamis olursun sadece. Bu sebeple az doymus, yeni yapilanmaya baslamis bolgeler secmen senin icin kar olacaktir.

https://youtu.be/R1MJzPrVZmY

https://youtu.be/GfVRLGHeE_Q

Altin konusuna gelince tarihte altin kaybettirmemis.

Ozgur hocanin diger videolarina goz atmak yararina olabilir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Beykent üniversitesi veya orada başka bir üniversite varsa oraya yakın bir 1+1 alırsın öğrenciye kiralarsın en kötü çok az üstüne ekler kredini ödersin sonrada kredi vb bitince satar yada pasif gelir olarak kalır

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Selamlar,

Kirada oturuyorum. Geleceğe dönük Beylikdüzü tarafında 1+1 Ev almak sizce mantıklı olur mu?

İlerde büyük bir ev almak istersek teminat olur diye düşünüyorum.

Az çok altını olan herkes baya geriye gitti. Piyasanın ne olacağı da belli değil siz ne düşünüyorsunuz?

hayatının hatası olur koy faize gisin

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

Kaç paradan alacağına bağlı. Bizim buradan örnek vereyim teknik yapının 1+1 leri var. Yeri filan iyi ama evi içi mezar gibi. Misafir filan gelse kucak kucağa oturursun. 600 bin lira istiyor. Metrekaresi 20 bine geliyor. Bu evi sen 600 e aldın kaça satacan? 1+1 e 3 sene sonra 800-900 bin verecek enayi bulurum diyorsan alinir. Bunları hesap et uygunsa alınır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

ülke bu kadar boka batmışken neden hala kendinizi buraya daha çok çivileyecek işler peşinde koşuyosunuz ki ? beylikdüzünde nası ev alırım yerine avupadan nasıl pasaport ayarlarım diye koşturun bence.

türkiyede para şifresi girip zengin olsan ortalama bir avrupalının yaşadığı hayatı ucundan anca yaşayabileceksin.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    xylgn_ bunu yazdı

Kaç paradan alacağına bağlı. Bizim buradan örnek vereyim teknik yapının 1+1 leri var. Yeri filan iyi ama evi içi mezar gibi. Misafir filan gelse kucak kucağa oturursun. 600 bin lira istiyor. Metrekaresi 20 bine geliyor. Bu evi sen 600 e aldın kaça satacan? 1+1 e 3 sene sonra 800-900 bin verecek enayi bulurum diyorsan alinir. Bunları hesap et uygunsa alınır.

1+1 e 600 vermek mi :) 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

ilanlarda beylikdüzü  yazan evlerin yüzde 95i esenyurttadır. ona da dikkat et derim.

esenyurt bildiğin teksas gibi çok karışık eğitimsiz bi bölge huzur yok. geleceğe dönük bişey olması zor yani kiraya versen kirayı alabilcek misin kiracıyı evden cıkartabilicek misin o bile mechul.

ama o bölgede yaşıyorsan düşünülebilir tabi. 

tabi lan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Hocam oturmak için ev almak bana mantikli gelmiyor, ama simdi otururum, borcu bittikten sonra kafama göre bir yere cikarim diyorsan mantikli tabi. (ben ayni yerde sıkılıyorum :)

Ek olarak Ev alırken 2 satarken 1 kazanılır diyordu bir emlakci arkadasim. ne demek istiyor bu lavuk diyordum. ilk evimi alirken yüksek fiyattan alınca anladim. 

Ben 1+1 veya 1+0 ev alacak olsam, üniversitelere yakin bakarim. Kiraci bulması kolay olur. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

abi işe bakın ya, 2010 model araba olmuş 500.000₺, 1+1 evler 400-500.000₺

Eskiden bir insana milyoner ya deyince insanlarda oo milyon mu :O diyerek hayaller kurardı, şöyle 1 milyonum olsa diyen adam hayatı boyunca tatil, emeklilik düşünüyordu :D

Şimdi bakıyorum, 3+1 ev 1.000.000₺ nasıl bir ekonomi, nasıl bir ülke haline geldik anlamıyorum. hayır o evleri yapan insanların daire başı %40-60 arası kazandığını bilmekte insana ayrı koyuyor.

burada milyoner olan bir insan, gerçekten avrupada ki asgari ücretli bir insanın hayatı kadar hayat ya yaşar ya yaşamaz. Asgari ücretle çalışıp, çok güzel, bahçeli, araba garajlı, 3 katlı evde yaşayan alamancılar biliyorum, tr de öyle bir evde yaşayabilmek için cerrah filan olman lazım

Roark tarafından 24/Şub/21 15:04 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2146 Toplam Mesaj: 22
yatırım fikri