1+1 Ev Almak Mantıklı Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı

abi işe bakın ya, 2010 model araba olmuş 500.000₺, 1+1 evler 400-500.000₺

Eskiden bir insana milyoner ya deyince insanlarda oo milyon mu :O diyerek hayaller kurardı, şöyle 1 milyonum olsa diyen adam hayatı boyunca tatil, emeklilik düşünüyordu :D

Şimdi bakıyorum, 3+1 ev 1.000.000₺ nasıl bir ekonomi, nasıl bir ülke haline geldik anlamıyorum. hayır o evleri yapan insanların daire başı %40-60 arası kazandığını bilmekte insana ayrı koyuyor.

burada milyoner olan bir insan, gerçekten avrupada ki asgari ücretli bir insanın hayatı kadar hayat ya yaşar ya yaşamaz. Asgari ücretle çalışıp, çok güzel, bahçeli, araba garajlı, 3 katlı evde yaşayan alamancılar biliyorum, tr de öyle bir evde yaşayabilmek için cerrah filan olman lazım

https://twitter.com/MissThoreau/status/1363928773855485958?s=20

Cerrah olanlarda alamiyor.

tabi lan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek

Neye gücün yetiyorsa evini al.

Ben uşaktan TOKİ evi aldım,Amerikan mutfak +2 odası var 3-4 yıllık bina.100 bine aldım. Yarın bir gün ölüm var, virüs var var oğlu var.

Şu an kiraya verdim, bir kaç sene sonra komple yenileyip kendim oturacağım.

Altını ise 2 -3 ay önce sattım. Zamanında 1200 TL ye aldığım büyük altını 3.200 e sattım.

Şu an baya indi altın fiyatları. Beklenenin aksine düştü gitti.

wordpress & sözlük
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Çocuk yoksa hiç bi sorun olmaz. Çocuklu bilmiyorum. Benim mutfakta küçük, salona çok yakın, yemeğin kokusu salona yayılmasın diye, yemeği balkonda yapıyoruz.

https://www.akakce.com/buharli-pisirici/en-ucuz-redmond-rmc-m110-cok-fonksiyonlu-fiyati,4748994.html

Şundan aldım bir tane 2019 da fiyatı 350 lira idi, şimdi 1800 lira olmuş ama yinede fiyata değer. Bildiğin kendi başına uzman bir aşçı bu makine. Sen sadece çıraklığını yapıp içine malzemeyi atıyorsun. Mesela Et yemeği yapacaksın, Et koyuyorsun, patatesi koyuyorsun,(su koymuyorsun buna, etin suyu yetiyor) ne istiyorsan atıyorsun, tuzunu koyuyorsun, Et güveç ayarına alıyorsun, az,normal,çok pişmiş ayarını yapıyorsun, yapmazsan normal pişirme yapıyor. o kendisi balkonda pişiriyor, pişince kendisi otomatik duruyor. Et, Tavuk, Balık ve Sebze için ayrı ayarları var. Buharda pişirme de var. Çorba pişirme tuşu da var. Geyik pişirme (Oyun hayvanları) tuşuda var. Güzel yemek yapmanın sırrı, pişirmesinde saklıymış meğer, en kral aşçıdan daha güzel yemek yapıyor.
    Bu makine olmasaydı şu an yaşadığım evin mutfağı çekilmezdi sadece. 1+1 olması hiç sorun olmadı. Aksine temizliği kolay.

rahmandaburda tarafından 24/Şub/21 15:55 tarihinde düzenlenmiştir

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı
    Roark bunu yazdı

abi işe bakın ya, 2010 model araba olmuş 500.000₺, 1+1 evler 400-500.000₺

Eskiden bir insana milyoner ya deyince insanlarda oo milyon mu :O diyerek hayaller kurardı, şöyle 1 milyonum olsa diyen adam hayatı boyunca tatil, emeklilik düşünüyordu :D

Şimdi bakıyorum, 3+1 ev 1.000.000₺ nasıl bir ekonomi, nasıl bir ülke haline geldik anlamıyorum. hayır o evleri yapan insanların daire başı %40-60 arası kazandığını bilmekte insana ayrı koyuyor.

burada milyoner olan bir insan, gerçekten avrupada ki asgari ücretli bir insanın hayatı kadar hayat ya yaşar ya yaşamaz. Asgari ücretle çalışıp, çok güzel, bahçeli, araba garajlı, 3 katlı evde yaşayan alamancılar biliyorum, tr de öyle bir evde yaşayabilmek için cerrah filan olman lazım

https://twitter.com/MissThoreau/status/1363928773855485958?s=20

Cerrah olanlarda alamiyor.

edit, zaten herkes kendi yolunda.

Roark tarafından 24/Şub/21 16:01 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Evet mantikli.  Ancak

nerede?  kac m2 ? ve ne kadar fiyata? 

Olmadik yerden alirsin kiraya veremezsin.

Satmak istersin aldigini bile karsilamaz. 

1+1 ev sadece okul  veya is yerlerine yakin ise mantikli

Yada turistik yerde yazdan yaza kiralanabilir. 

Yani lokasyon cok onemli

Konuyu gorunce su aklima geldi

Evi gormek isteyen 4. Sekmedeki videoya bakabilir.

https://eksisozluk.com/manhattanda-1400-dolara-kiralanan-kumes--6274284?p=1

Abd da tiny house diye bir program var cok seviyorum. 3 katli villadan 40m2 lik evlere tasiniyor millet. Kafa rahat :)

Youtube da da su kanali takip ediyorum. Turkiyede idealis siradisi tipleri gormek sevindiriyor

https://m.youtube.com/watch?v=B3J2LCYgZnA

< ="//www.youtube.com//B3J2LCYgZnA" width="560" height="314" allowfullscreen="allowfullscreen">

Şahsen benim hayalim 1+1 ev almak . Bayiliyorum. 

Alinabilir ama yillarca borc odenmesin. Yatirim icin alirsan kayip olmaz. Gayrimenkul iyidir.

futurist tarafından 24/Şub/21 16:20 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seogram
    seogram's avatar
    Erkek

Bence mantıklı. Yani konfordan ödün verip kendi evini almak her zaman mantıklı bulduğum bişey. Zaten olduğu yerde değerleniyor ev de altın gibi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

bende birşey sorayım 

mesela ev alacaksınız bütçe algoritmanızı neye göre yapıyorsunuz

kendi bütçenize gücünüze uygun evi nasıl hesaplıyorsunuz

aylık maaşımın 50 katını aşmasın ;

birikimim +80*maaşımın yüzde %60 

gibi gibi

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

2016'da Eskişehir'de yaşarken 40.000'e 1+1'ler vardı almadığıma bin pişmanım. Osmangazi üniversitesi yanında hem de. 

al hocam, güzel yatırım. Bulunduğum yerde doğru düzgün 1+1 olsa hiç acımam alırdım. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı

bende birşey sorayım 

mesela ev alacaksınız bütçe algoritmanızı neye göre yapıyorsunuz

kendi bütçenize gücünüze uygun evi nasıl hesaplıyorsunuz

aylık maaşımın 50 katını aşmasın ;

birikimim +80*maaşımın yüzde %60 

gibi gibi

kredi ile alacaksan ve yasam kalitenden cok odun vermek istemiyorsan maasinin 1/3'unu gecmeyecek sekilde kredi odemesi yapacagin bir ev alabilirsin.

Ya da benim gibi ebenin amini tersten gormek istiyorsan maasinin yarisi kredi odemesi olacak sekilde ev al, dugun yap, cocuk yap :)

Konuyla ilgili olarak da @zeybekustasi kendi evin yoksa al hocam.

vatandaşa kafam girsin!..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Ülkede dolandırıcıdan dötümüzü korumak için ekstra çaba harcamak gerekiyor :) Adam süper bi ev ilanı paylaşmış fiyatı da uygun.

En alta 2pt punto ile meğer resim ve konum temsilidir diye yazmış. Bre hıyar bıktıkya la sizden. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
Toplam Hit: 2183 Toplam Mesaj: 22
yatırım fikri