folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder 14" HDMİ Kablosu Takılabilen Ve Şarjı İyi Giden Laptop Önerisi (Yardım)

14" HDMİ Kablosu Takılabilen Ve Şarjı İyi Giden Laptop Önerisi (Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşım için 14" ekran hdmi çıkışı olan ve şarjı uzun giden bir laptop aramaktayız.

Bütçemiz en fazla 10-12 k arasında.

15.6" Ekranlı laptopu var ama ufak olsun taşıması kolay olsun dedi.

Ben biraz baktım hatta macbook tavsiye ettim ama windows işletim sistemli ve HDMİ çıkışlı bir cihaz istediğini belirtti.

Sizlerin tavsiyesi ne olur acaba ? Beraber bir göz gezdirelim mi :)

Sevgiler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ben yine macbook tavsiye ederim. yeni m1 işlemcili pro harika olur. başlangıç fiyatı ona yakın. hatta macbook air de olur m1 işlemcili yine. şarjları yoğun kullnımda bile 10 saate kadar gidiyor. fabrika verisi 18-20 saat zaten. yok illa hdmi girişi klendindne olacak windows olacak ise thinkpad serileri değerlendirilebilir. oyunda iyi olmazlar, ekranı falan pek parlak değil ama zaten 14" alan oyun oynamaz diye düşünüyorum. thinkpad e14 kullandım memnundum. hele klavyesi bambaşka bir dünya. o klavyeyi macbookta bile bulamıyorsun. sağlamsa sağlam. şarjı yoğun kullanımda 2 saat gidiyor. biraz daha tasarruflu kullanım 3-4 saati yakalayabilir belki.

şimdi fabrika verilerine baktım e14 için, 12 saat falan demişler. küfür etmek istemiyorum. herhalde bekleme modunda falan ölçmüşler bu değeri :D çok kafaya takarsanız vihaz hâlâ bende. bi youtube videosu, film falan açıp reel test yaparım. 

fiyat olarak içindekilere göre çok değişiyor. intel ve amd seçenekleri var, ram değişiyor, işlemci nesli değişiyor. bana sorarsan intel işlemcili i5 dahi olsa 10th nesil olmasında fayda var. ram kesinlikle 16 olmalı, 8 yetse de üzer. gerisi bütçeye bağlı. zaten çoğu yer freedos ile satıyor, windows yüklemesi sana kalıyor.

diğer cihazlar konusunda pek bilgim yok, asus olsun dell olsun çok ince ve şık görünen modellerini birkaç yerde gördüm. deneme şansım olmadı. thinkpad in bi olumsuz yanı da kaba durması olabilir. gerçi bence çok şık ama sağlamlığı önde olduğu için rakiplerine göre biraz kaba bir duruşu var ister istemez. yani mesela sıfır çerçeve bi asus ile yanyana koyunca çerçeveleri de kalın olmaıs sebebiyle bu ne lan dedirtiyor kabul ediyorum. benim için sorun değildi, kişiden kişiye değişir. çok uzattım, dediğim gibi birşey sormak sitersen test yapıp görsel de atabilirim. benim elimden gelen bu kadar.

Prometheus tarafından 04/Mar/21 10:15 tarihinde düzenlenmiştir

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

ben yine macbook tavsiye ederim. yeni m1 işlemcili pro harika olur. başlangıç fiyatı ona yakın. hatta macbook air de olur m1 işlemcili yine. şarjları yoğun kullnımda bile 10 saate kadar gidiyor. fabrika verisi 18-20 saat zaten. yok illa hdmi girişi klendindne olacak windows olacak ise thinkpad serileri değerlendirilebilir. oyunda iyi olmazlar, ekranı falan pek parlak değil ama zaten 14" alan oyun oynamaz diye düşünüyorum. thinkpad e14 kullandım memnundum. hele klavyesi bambaşka bir dünya. o klavyeyi macbookta bile bulamıyorsun. sağlamsa sağlam. şarjı yoğun kullanımda 2 saat gidiyor. biraz daha tasarruflu kullanım 3-4 saati yakalayabilir belki.

şimdi fabrika verilerine baktım e14 için, 12 saat falan demişler. küfür etmek istemiyorum. herhalde bekleme modunda falan ölçmüşler bu değeri :D çok kafaya takarsanız vihaz hâlâ bende. bi youtube videosu, film falan açıp reel test yaparım. 

fiyat olarak içindekilere göre çok değişiyor. intel ve amd seçenekleri var, ram değişiyor, işlemci nesli değişiyor. bana sorarsan intel işlemcili i5 dahi olsa 10th nesil olmasında fayda var. ram kesinlikle 16 olmalı, 8 yetse de üzer. gerisi bütçeye bağlı. zaten çoğu yer freedos ile satıyor, windows yüklemesi sana kalıyor.

diğer cihazlar konusunda pek bilgim yok, asus olsun dell olsun çok ince ve şık görünen modellerini birkaç yerde gördüm. deneme şansım olmadı. thinkpad in bi olumsuz yanı da kaba durması olabilir. gerçi bence çok şık ama sağlamlığı önde olduğu için rakiplerine göre biraz kaba bir duruşu var ister istemez. yani mesela sıfır çerçeve bi asus ile yanyana koyunca çerçeveleri de kalın olmaıs sebebiyle bu ne lan dedirtiyor kabul ediyorum. benim için sorun değildi, kişiden kişiye değişir. çok uzattım, dediğim gibi birşey sormak sitersen test yapıp görsel de atabilirim. benim elimden gelen bu kadar.

Çok teşekkür ederim yazdığın şeylerin çok faydası oldu.  Arkadaşım da bakacak önerdiklerimize. Dediğin gibi bir video çekebilirsen izletirim ona da.  Ben Lenovo'ya ısındım şahsen:) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

arkadaşta şundan var 

https://www.epey.com/laptop/lenovo-thinkpad-t490-20n20009tx.html

hayvan gibi şarjı gidiyor. oyun oynanmaz ekrandan dolayı. kare gibi. işyeri verdi çok memnun.

3. yılına girdi cihaz hala 6 saate yakın şarjı gidiyor.

şu an sıfırı yok sanırım ama üst modellerinden thinkpad tavsiye ederim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

https://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-14-ce3006nt-intel-core-i7-1065g7-16gb-512gb-ssd-mx250-freedos-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-3h909ea-pm-HB00000TMGBI

şunu gördüm bir de buna ne dersiniz ?

HP Pavilion 14-CE3006NT Intel Core i7 1065G7 16GB 512GB SSD MX250

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

oyun oynamayacaksa thinkpad

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    joe_black bunu yazdı

arkadaşta şundan var 

hayvan gibi şarjı gidiyor. oyun oynanmaz ekrandan dolayı. kare gibi. işyeri verdi çok memnun.

şimdi tereddüt ettim acaba ben mi pil süresini yanlış hatırlıyorum diye. bir deneyeceğim. benim algım yanılmış olabilir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

arkadaşta şundan var 

şimdi tereddüt ettim acaba ben mi pil süresini yanlış hatırlıyorum diye. bir deneyeceğim. benim algım yanılmış olabilir.

ben de bunların şarj süresi çok diye hatırlıyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    ruhi bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

arkadaşta şundan var 

şu an wifi bağlı ama kullanımda değil, basit bir video açtım pcden, hafifçe sesi açtım. pil %94 ve 4.5 saat gösteriyor. normal kullanımda 3 saat gider demek bu bence. video oynasın bakalım akşama kadar ne gidecek? macbook pro m1 normal kullanımımda saatte %10 şarjı düşüyor. ikisini de benzer şeyler için kullanıyorum. thinkpad de 4-5 aylık var yok. tabi bu bendeki modelden de fark edebilir bilemiyorum. 

edit : parlaklığı da fulledim ama zaten 300nit falan verebiliyor o yüzden göze parlak gelmiyor. gece değilse daha düşük parlaklıkta kullanmak pek işlevsel değil o yüzden fulledim.

edit : şarj %91e indi pil süresini 4:57 göstermeye başladı. ses yüksekliği %12 açık. 

açtığım video da şu, ben youtube linki veriyorum ama bunu indirip açtım pcden : https://www.youtube.com/watch?v=12mdAx2Hz5s

Prometheus tarafından 04/Mar/21 12:05 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    ruhi bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

arkadaşta şundan var 

Ben T490 kullanıyorum. Arkadaşın attıgından farkı. 500GB SSD + 24GB ram + i7 8665 var.  Yıllardır Lenovo kullanırım. Bundan öncede T460 ı vardı. Oyun için değilse her modeli tatmin eder iş görür arkana bakmazsın. Şarj oldukça iyi gidiyor.

Bu tarz kurumsal seri dedikleri laptopları satan firmalar var. 2. el gibi alıyorsun ama atıyorum laptopun global 3 yada 5 sene ek garantileri vs var. Ben alırken o şekil aldım. Tertemiz cihaz + 3 yıl yerinde global destek paketi vardı. Arkadaşa aldığımızda daha üst seviye 5 yıl vardı. İlla 0 makine diye kasmayın dediğiniz rakamın %30 daha ucuzun bu şekilde alabilirsiniz.

Ben alırken laptop 8k bandıydı ki en boş özelliklerle 8gb ram vs. ben 6k ya aldım.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    Absolut bunu yazdı
    ruhi bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

arkadaşta şundan var 

Ben T490 kullanıyorum. Arkadaşın attıgından farkı. 500GB SSD + 24GB ram + i7 8665 var.  Yıllardır Lenovo kullanırım. Bundan öncede T460 ı vardı. Oyun için değilse her modeli tatmin eder iş görür arkana bakmazsın. Şarj oldukça iyi gidiyor.

Bu tarz kurumsal seri dedikleri laptopları satan firmalar var. 2. el gibi alıyorsun ama atıyorum laptopun global 3 yada 5 sene ek garantileri vs var. Ben alırken o şekil aldım. Tertemiz cihaz + 3 yıl yerinde global destek paketi vardı. Arkadaşa aldığımızda daha üst seviye 5 yıl vardı. İlla 0 makine diye kasmayın dediğiniz rakamın %30 daha ucuzun bu şekilde alabilirsiniz.

Ben alırken laptop 8k bandıydı ki en boş özelliklerle 8gb ram vs. ben 6k ya aldım.

katılıyorum, oyun oynamayan adam için mac harici kesinlikle thinkpad öneririm. o da oyun oynatmaz diye değil, ekranı tatmin etmez çünkü çok canlı bir ekran değil ve ağır oyunlarda zaten ekran kartı vb sebebiyle sorun olabilir. business pc diye geçer zaten. malzeme kalitesi, klavyesi, dayanıklılığı, pil ömrü diğer win pclerden çok farklıdır. 

üstteki mesajımı editledim bu arada.

Prometheus tarafından 04/Mar/21 12:10 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 2582 Toplam Mesaj: 27
laptop 14