folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder 15Bin Lira İle Masaüstü Sistem Toplama [YARDIM]

15Bin Lira İle Masaüstü Sistem Toplama [YARDIM]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    KAAMOS bunu yazdı

teknoloji sitesine yakışır cevaplardan sonra benim cevabım biraz absürd olabilir ama 2 kelam etmek isterim

intel 10nm'yi 1 sene daha erteledi seneye bu sıralar amd 7nmde olacak, zen2 yıl sonunda ortaya cıkacak gibi duruyor 11 ay sonra raflarda olur

zen 2 ile birlikte muhtemelen 4.5-5 ghz bantlarında 8core/16thread görecez

8.nesil intel alıyorsun seneye soket değişecek işlemci güncelleyip 1-2 sene daha devam etme şansın yok 

bana göre mantıklı olan şey

r7 2700x

x470 mobo

16gb 3200mhz cl14 bellek

seneye ryzen 3700x aldığında bu sistemin seni birkaç yıldan fazla gpu güncellemesiyle birlikte götürür

ayrıca dolar giderek artıyor kararını hızlı verip elini cabuk tutmanı öneririm

+ ek olarak belirteyim Ryzen için AMD AM4 soketine 2020 ye kadar destek vereceklerini açıklamışlardı. 2020 den sonra AM5 olur heralde. Yani demem o ki Ryzen daha mantıklı evet. Bende de R5 1600 Var

Öncelikle 3 yıldan beri kenara üç beş birşey atarak biriktirdim bu parayı sırf bu amaç için. Okulda aç gezdim sinemaya gitmedim falan filan o yüzden alınacak  bu bilgisayar başka çaresi yok :D

İkinci olarak ryzen 2700x vs i7 8700k benchmark sonuçlarına göre i7 daha iyi görünüyor. ( hiç anlamıyorum sadece olanı söylüyorum detayları hakkında bir bilgim yok )

Üçüncü olarak aklımda 2 monitör almak var ama ozaman da kasanın gazino havası bozulacak lakin heralde aynı monitörden 2 tane alıcam sonuç böyle olarak sanırım

Hala kararsızım. Acelem yokaçıkçası. Bütçeyi de esnetebilirim 16500'e kadar yeterki pişman olmayayım. Hayalimin içine edilmesin :D

Edit : Seçimden sonra dolar düşer mi acaba ?

GodKlaus tarafından 03/May/18 15:54 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Kasa, klavye, işlemci soğutucusu hariç 11500'e topladım. Sadece ram 3200 değil 3000 Mhz yine aynı marka.

Bence dolar düşecek diye bekleme en fazla 4'e düşer. Bu yıl 4 - 4,5 arası gidip gelir. 5'e bile çıkabilir. Satacak birşey kalmadı adamlar 1. köprü ile fsm'yi bile satacaklar. İşinle alakalı ileriyi çok göremiyorsan bence şimdilik o kadar para yatırma derim ama gidip 3000 TL'lik de birşey alma. Ben de photoshop, video montaj falanla uğraşıyorum aradan rad studio da kullanıyorum 4790k, 16 GB ram rahat yetiyor. Photoshop'ta büyük ebat çalıştığım için sadece ram'i 32 yapmak istiyorum. 35x65 320dpi tasarım açınca ram doluyor 2. fotoğrafı açtığımda diske yazmaya başlıyor ama öyle çok kasma olmuyor diske yazması psikolojik olarak beni rahatsız ediyor :) 8000 - 10 000 'e işini fazlasıyla görecek bilgisayar alırsın. Video montaj işi yapan birkaç kişiye 6000-7000 civarı bilgisayar topladım memnunlar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

15 bin TL ? Öğrenci ? Kasa hmm . Güzel. 1300 TL lik makina aldım fişek gibi kullanıyom bende yazılımcıyım.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

15 bin

bilgisayar için

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Benim kendi görüşüm (Parayı harcama üzerine) öncelikle yazılım yapacaksam eğer gider bir tane yazılımı destekleyen minimum değerde pc alırım (Freedoos)

2. Olarak parayı tatil için haçarım.

3. ****** yerim.

4. Yazılım bilgim olmadığı için(Ultimate Seviye) o parayı teknolojiye gömeceğime keyfime gömerim.
    alacak arkadaşa pc ile bol küfür etmeler dilerim şimdiden.

Donannımın D bilmiyorum çalışmıyormu bilgisayar servise göndermem direk gider 1 tane aynısı yakın ucuz alırım yoluma devam ederim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Ulan bide adam yardım istiyor sinirlerim bozuldu. Fakirlik gururuma dokundu lütfen kişiyi banlar mısınız ? Sinirden elim ayağım titriyor. 15 Bin TL PC diyor ya. Sinirlerim boşaldı. Banlayın lütfen. Ana sayfada gördükçe sinirleniyorum.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

madem yazılımla uğraşıcan 3bine topla bi pc geri kalanı bu işle ilgili eğitime harca ne biliyim karıyla kızla ye daha iyi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    KAAMOS bunu yazdı

teknoloji sitesine yakışır cevaplardan sonra benim cevabım biraz absürd olabilir ama 2 kelam etmek isterim

intel 10nm'yi 1 sene daha erteledi seneye bu sıralar amd 7nmde olacak, zen2 yıl sonunda ortaya cıkacak gibi duruyor 11 ay sonra raflarda olur

zen 2 ile birlikte muhtemelen 4.5-5 ghz bantlarında 8core/16thread görecez

8.nesil intel alıyorsun seneye soket değişecek işlemci güncelleyip 1-2 sene daha devam etme şansın yok 

bana göre mantıklı olan şey

r7 2700x

x470 mobo

16gb 3200mhz cl14 bellek

seneye ryzen 3700x aldığında bu sistemin seni birkaç yıldan fazla gpu güncellemesiyle birlikte götürür

ayrıca dolar giderek artıyor kararını hızlı verip elini cabuk tutmanı öneririm

+ ek olarak belirteyim Ryzen için AMD AM4 soketine 2020 ye kadar destek vereceklerini açıklamışlardı. 2020 den sonra AM5 olur heralde. Yani demem o ki Ryzen daha mantıklı evet. Bende de R5 1600 Var

Öncelikle 3 yıldan beri kenara üç beş birşey atarak biriktirdim bu parayı sırf bu amaç için. Okulda aç gezdim sinemaya gitmedim falan filan o yüzden alınacak  bu bilgisayar başka çaresi yok :D

İkinci olarak ryzen 2700x vs i7 8700k benchmark sonuçlarına göre i7 daha iyi görünüyor. ( hiç anlamıyorum sadece olanı söylüyorum detayları hakkında bir bilgim yok )

Üçüncü olarak aklımda 2 monitör almak var ama ozaman da kasanın gazino havası bozulacak lakin heralde aynı monitörden 2 tane alıcam sonuç böyle olarak sanırım

Hala kararsızım. Acelem yokaçıkçası. Bütçeyi de esnetebilirim 16500'e kadar yeterki pişman olmayayım. Hayalimin içine edilmesin :D

Edit : Seçimden sonra dolar düşer mi acaba ?

iki cpu arasında %5 ile 10 arasında bir fark var ben sana zaten 2700x daha iyi demiyorum

fakat 10-15 fps daha fazla almak için ölü bir sokete bu kadar para yatırmak mantıklı değil, ayrıca zaten 2k monitor alıyorsun burdan sonra cpu değil gpuya düşüyor iş

ha bu değil ki i7 8700k alınca pişman olucaksın, istediğin performansı verir hatta 2700x ile 8700k farkı 2k çözünürlükte ayırt edebileceğini sanmıyorum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

ne kadar fakir bir ülke olduğumuzu yüzüme çarpan bir konu olmuş

ulan 15 bin lira dediğin bölü 4 işte 3750 dolar.

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

hepsiburadadan pc toplarsan kazık yersin hocam sadece ekran kartında 500 lira kazık yemissin linkinde ayrıca asus, ekran kartında msi 3yıl garantiyle birlikte satılan kartlarda  şaşma derim 

Toplam Hit: 6123 Toplam Mesaj: 51
sistem bilgisayar toplama