folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 16 Yaşında 20 Dil Konuşuyor

16 Yaşında 20 Dil Konuşuyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Ben daha Türkçe bilmiyorum. Yok bilmiyorum niye çünkü eğer bilseydim şu ana kadar girdiğim tüm ösym sınavlarında türkçe bölümünden fullerdim. Hem fullerdim ne demek ya? Bak bu Türkçe bilmediğimin başka bir kanıtı. :)

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek

Herneyse turkce'nin zor bir dil oldugunu cocuk da farkina varmis, telaffuzun zor oldugunu belirttmis :) 

Dilimizle gurur duydum :))

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

hemen kötü niyetli olmayın, adam dillerle kafayı bozmuş anlaşılan ayrıca video 6 ay önce eklenmiş amk şimdi mi aklınıza geldi...

http://www.youtube.com/user/PolyglotPal/videos?view=0

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    scarletbeard bunu yazdı

Küçük bi acıklama Yazayimda İçiniz huzur bulsun biraz. Abi simdi ben rusca biliyorum ingilizce bişeyler sacmaliyorum. Az cok işte.

Bir dili azicik konuşmak için bile en az 3 aylik bir calişma gerekiyor simdi 20dil için 20x3 = 60 ay yani 5 yıl 16 dan 5 cıkardın 11 yasinda yani cocuk hiç bi bokla ugrasmamiş olsa bile 11 yasindan itibaren gece gündüz dil calişmasi gerekiyor. Aha size cözüm aq nerede sikim sikim iş var ooo wwwaaa  dedirtmek için buluyormusunuz nedir anlamadim. Küfür etmem normalde ama mecbur kaldim.  ki ögrenmiş konusuyor bile olsa cocuk bu ailesinin başarisi o aq cocugunun degilki. ben hayatimda 16 yasina kadar rusca adina hiç bi bok duymamiştim ailem gonderdi yurt dısına rusca ogrendim. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Vay arkadaş ya, bu ülkede bi video koyup şak diye başlık atsak adamlar ne kolay inanıyor sorgulamadan; sormadan.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=16+ya%C5%9F%C4%B1nda+kendisini+20+dilde+ifade+edebilen+gen%C3%A7&p=1

reddit konusu : http://www.reddit.com/r/languagelearning/comments/1291b5/16_year_old_american_kid_speaks_20_languages/

--

Yani konuşuyor demiş ve ortada bir video var. İngilizce baktım daha fazla birşey bulamadım. Türkçe millet saydırmış. Bizim millet alışkındır kolay inanmaya.

Reddit'te genelde pronunciation konusunda konuşmuşlar. Ben biraz daha bekleyeceğim haberler için. Doğrulansın hele bi.

-

ÖTe yandan yok ezber değil, ekşi başlığı gibi kendini ifade edebilecek kadar bilebilir. NLP'ler hızlı öğrenme taktikleri ile yapmış olabilir ve gayet akıllı biri olabilir.

Ama çat diye inanmadım. Sadece haberlerde falan çıksın bi görelim doğruluğunu

edit:

ayrıca herif Türkleri'de biliyor. Yağ çekerek çoğumuzun gönlünü kazandı (:

Ayro tarafından 15/Oca/13 15:37 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Teknik olarakta zaman olarakta 16 yaşındaki bir insan 20 dil bilemez ! Haa ancak istediği ifadeleri farklı dillere çevirip ezberleyebilir. Videoda yapılanda odur. Bu veletle yüzyüze gelsen ana dili dışındaki herhangi bir dilde muhabbet etsen kısa sürede tıkanır kalır. Bende 7-8 dilde kendimi kısıtlı olarak ifade ederim. Bunun gibi video da çekebilirim. Ama bu benim o dilleri bildiğimi göstermez. Ben sadece ingilizce arapça ve türkçe biliyorum. Bunlarda zaten eğitimini aldığım, okuma, yazma, konuşma, telafuz, anlama gibi konularda aşina olduğum ve yıllardır kullanmakta olduğum için söyleyebiliyorum. Ben 28 yaşındayım şuan. Benim yaşımdaki bir insan bile 20 dili bilemez :) Üstün zeka da olsa oluyoo o iş öyle. Benim yaşımdaki bir insan en fazla 7-8 dili oldukça ii seviyede bilebilir. hadi en fazla 10 olsun. 

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı

Vay arkadaş ya, bu ülkede bi video koyup şak diye başlık atsak adamlar ne kolay inanıyor sorgulamadan; sormadan.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=16+ya%C5%9F%C4%B1nda+kendisini+20+dilde+ifade+edebilen+gen%C3%A7&p=1

reddit konusu : http://www.reddit.com/r/languagelearning/comments/1291b5/16_year_old_american_kid_speaks_20_languages/

--

Yani konuşuyor demiş ve ortada bir video var. İngilizce baktım daha fazla birşey bulamadım. Türkçe millet saydırmış. Bizim millet alışkındır kolay inanmaya.

Reddit'te genelde pronunciation konusunda konuşmuşlar. Ben biraz daha bekleyeceğim haberler için. Doğrulansın hele bi.

-

ÖTe yandan yok ezber değil, ekşi başlığı gibi kendini ifade edebilecek kadar bilebilir. NLP'ler hızlı öğrenme taktikleri ile yapmış olabilir ve gayet akıllı biri olabilir.

Ama çat diye inanmadım. Sadece haberlerde falan çıksın bi görelim doğruluğunu

edit:

ayrıca herif Türkleri'de biliyor. Yağ çekerek çoğumuzun gönlünü kazandı (:

Vallahi hocam saolasin varolasin . Sabahtan beri ayni mesaji iki kere gonderdim. Hakkaten türkler cok mu saf yoksa cok mu özenti aq. anlamadim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Dunyada heralde bi bizim millet dil bilmeyi bu kadar basit zannediyor.Bu eleman girsin www.hurriyet.com.tr ye burdan haberleri okusun adam biliyor diyelim yada rusca girsin pravda.ru dan okusun biliyor diyelim yoksa bu adam 20 dil falan bilmiyor hikaye bundan da eminim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

Türkçe dahil 4dil bana yetmekte, sağol :E

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    opusdei bunu yazdı

Teknik olarakta zaman olarakta 16 yaşındaki bir insan 20 dil bilemez ! Haa ancak istediği ifadeleri farklı dillere çevirip ezberleyebilir. Videoda yapılanda odur. Bu veletle yüzyüze gelsen ana dili dışındaki herhangi bir dilde muhabbet etsen kısa sürede tıkanır kalır. Bende 7-8 dilde kendimi kısıtlı olarak ifade ederim. Bunun gibi video da çekebilirim. Ama bu benim o dilleri bildiğimi göstermez. Ben sadece ingilizce arapça ve türkçe biliyorum. Bunlarda zaten eğitimini aldığım, okuma, yazma, konuşma, telafuz, anlama gibi konularda aşina olduğum ve yıllardır kullanmakta olduğum için söyleyebiliyorum. Ben 28 yaşındayım şuan. Benim yaşımdaki bir insan bile 20 dili bilemez :) Üstün zeka da olsa oluyoo o iş öyle. Benim yaşımdaki bir insan en fazla 7-8 dili oldukça ii seviyede bilebilir. hadi en fazla 10 olsun. 

aga oyle diyorsunda 7 8 dili cok iyi seviyede bilmesi ne demek sen biliyor musun?

Bir haber sitesine girip haberi cok rahat okuyacak,matematikden,siyasetden,tarihden rahatca bahsedebilecek,gramer hatasi yapmicak yani devrik cumlesi yada anlatim bozuklugu olmayacak konusmasinda.

Kanser hastaligini sana sozluksuz bir sekilde genis cumlelerle anlatabilecek.Yok adam bunlari yapamiyorsa ama sadece gunluk konusmayi cok iyi yapabiliyorsa bu o adam o dili cok iyi biliyor demek degildir.Kaldi ki ben orta derece rusca ve ingilizce bilmeme ragmen kelimeler birbirine karisiyor bazen bir adam 8 dili cok iyi bilmesi cok zor.

Imkansiz degil ama adamin en az 8 9 sene ugrasmasi lazim bunlari oturtmak icin.Insanlarin kafasinda biri matematik biliyor diyince ooo zeki falan deniyor biri ingilizce biliyor denince ne olcak lan benim 15 yasindaki kardesimde biliyor deniyor.Nasil matematikde fonksiyonlari ve 4 islemi bilen adama matematigi super biliyor denmiyorsa dil konusunda da gunluk konusmayi bilen adama cok iyi biliyor denmemelidir.

u235 tarafından 15/Oca/13 16:35 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 4467 Toplam Mesaj: 41