1995‘Te Bir Pazar Günü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

sene 95 liseden mezun olmuştum, bi kız arkadaşım olmamıştı koca lise hayatımda

ahh ulan şimdiki aklım olsa :)

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

irwa bunu yazdı:
    -----------------------------

ExpirE bunu yazdı:

Cia bunu yazdı:

nolanded bunu yazdı:

Cia bunu yazdı:

lafım sana degil bu 90larda çocuk olmak muhabbetini çıkarttan herkese ne yetişkini askerden yeni geldik geliyorsunuz hele evlenin bi çoluk çocugunuz olsun ondan sonra vay benim 90 lı yıllarım diye dem tutun

ExpirE damara baglama tamam sana bi tane dopaç alacam oynarsın la (:

:D:D:D:D la benim topaçlar halen durur vala misketleri bile saklarım :D

benmde misketlerim wardı babalarımıza kılıç yaptırır sawaş yapardık kızlar bize gelince bebekleri çıkartıp onlarla oynardık ne günlerdi ya ,)

Beni en çok etkileyen durur durur hatırlarım hep deprem gecesi o akşam benim için eskilerde kalan gizemli bir an artık benim için herkesin sokağa dökülüp dışarıda yatması birde dışarı çıktığımdaki binaların çıtırtısı, kavak ağaçlarının kırılacak gibi sallanması ve deprem anında jeolojik bir olaydı sanırsam parlak bir ışık (artık gaz çıkışımıdır nedir bilmem ) o anki atmoşfer en taze anılarımdandır :S

"bea"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

lan bizi tarih edeceksiniz ha, biz hala çocuğuz ::D

///______________
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geberlan
    geberlan's avatar
    Erkek

lan ya :D annem ekmek almaya gönderirdi kalan parayı getir derdi getirmezdim. gider cips alırdım bide mıncıklardım onları pokemon tasoları var mı diye. bakkalcı arkadan bağırırdı . lojman da ki çocuklarla kapışırdık hep yütardım alayını. eve koşar kaçırırdım bazen tasolarını. lan 3 te digimon başlardı bu sefer eve giderdik.öğh bi çok şey hatırlattı video , sağol

vueeey ula hava patliiy ula gök delinuiii
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

ExpirE bunu yazdı:

irwa bunu yazdı:

ExpirE bunu yazdı:

Cia bunu yazdı:

nolanded bunu yazdı:

Cia bunu yazdı:

lafım sana degil bu 90larda çocuk olmak muhabbetini çıkarttan herkese ne yetişkini askerden yeni geldik geliyorsunuz hele evlenin bi çoluk çocugunuz olsun ondan sonra vay benim 90 lı yıllarım diye dem tutun

:D:D:D:D la benim topaçlar halen durur vala misketleri bile saklarım :D

benmde misketlerim wardı babalarımıza kılıç yaptırır sawaş yapardık kızlar bize gelince bebekleri çıkartıp onlarla oynardık ne günlerdi ya ,)

Beni en çok etkileyen durur durur hatırlarım hep deprem gecesi o akşam benim için eskilerde kalan gizemli bir an artık benim için herkesin sokağa dökülüp dışarıda yatması birde dışarı çıktığımdaki binaların çıtırtısı, kavak ağaçlarının kırılacak gibi sallanması ve deprem anında jeolojik bir olaydı sanırsam parlak bir ışık (artık gaz çıkışımıdır nedir bilmem ) o anki atmoşfer en taze anılarımdandır :S

anam o deprem unutulurmu 10 ay çadırda kaldık biz millet kendi dükkanını koruycam derken askeriye seferber oldu kapılarını açtı siwillere çünkü en güwenilir yer orasıydı bilosun wur emri falan wardı 

parlak ışık dediğin olay denizdeki patlama depremden 10 dakika kadar önce çıktı sonrasında deprem olmaya başladı o gece babam uyuyamayıp terasa çıkmış o anlatmıştı bana tırsmış yatağına dönmüş sonrası zaten malum 

sadece jeolojik olmadığı konusunda bi söylenti war ne kadar doğrudur bilmem ama dewletin ölü sayısını depremin şiddetinin sadece 2 yıl wergiden muaf kalmaması için 1 yıl sonra açıklamasıda cabası

bidaha o günleri ne biz ne de dünya ülkelerinden hiçbirinin yaşamamasını dilemekten başka bi düşüncem yok ben 12 yaşındaydım etkisinden çıkmam 1 yılıma mâl oldu 

dewdim dewrildim geldim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

irwa bunu yazdı:

ExpirE bunu yazdı:

irwa bunu yazdı:

ExpirE bunu yazdı:

Cia bunu yazdı:

nolanded bunu yazdı:

Cia bunu yazdı:

anam o deprem unutulurmu 10 ay çadırda kaldık biz millet kendi dükkanını koruycam derken askeriye seferber oldu kapılarını açtı siwillere çünkü en güwenilir yer orasıydı bilosun wur emri falan wardı 

parlak ışık dediğin olay denizdeki patlama depremden 10 dakika kadar önce çıktı sonrasında deprem olmaya başladı o gece babam uyuyamayıp terasa çıkmış o anlatmıştı bana tırsmış yatağına dönmüş sonrası zaten malum 

sadece jeolojik olmadığı konusunda bi söylenti war ne kadar doğrudur bilmem ama dewletin ölü sayısını depremin şiddetinin sadece 2 yıl wergiden muaf kalmaması için 1 yıl sonra açıklamasıda cabası

bidaha o günleri ne biz ne de dünya ülkelerinden hiçbirinin yaşamamasını dilemekten başka bi düşüncem yok ben 12 yaşındaydım etkisinden çıkmam 1 yılıma mâl oldu 

Evet yazarken aklıma gelmişti o teori ABD nin Haarp teknolojisine bağlıyorlardı ama benim abla itü jeoloji ve inşaat müh ve onada o kitabı okuduktan sonra izlenimlerimi anlattığımda 2-3 yıl önce daha da küçükken okulda bir hocası bunun olamayacağını anlatmıştı.

Ama kitap harbiden etkilemişti beni israil abd ve Türkiye çemberi süslü ilginç bir kitaptı :S

Ama sonra haarp projesiyle ilgili baya bişey okumuştum birde history channelda haarp projesiyle ilgili bir belgesel vardı. iklim değiştirme, yağmur kar yağdıradak yada hiçbirini yağdırmayacak bir teknoloji olduğu doğru (gümüş iyodür uçakla bulut irtifasdına bırakılıyor ardından harp merkezinden gönderilen dalgalar iyosferden yansıtılıp gümüş iyodür olan bölgeye gelmesini sağlanıp yağmur bulutları olamsı sağlanıyormuş 1947 de denenmiş ve yapılmış) ama deprem imkansızmış çünkü o kadar büyük bir kütleki bir kaç milyar atom bombası gücünde bomba patlatılsa bile istanbulun yarısı kadar bir alanda bile deprem yaratılamazmış çünkü deprem mekanizması apayrıymış hangi fay olursa olsun :S

ama okuması zevkli.

Ya birde teknoloji bu kadar geniş alana yayılmamışken daha iyiydik sanki be :S

he birde hatırladığım şuan 70 milyon deniliyorsa o zaman 50 60 milyon bizi izliyor şuanda beyfendi derlerdi. her kuşakta artıyo bea :D

"bea"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rido59
    rido59's avatar
    Erkek

hakikaten ne günlerdi erik çalmaya giderdik arkamızdan bizimkiler bağırırdı mahallede 15 kişi olur aksam karanlıqında saklambac oynardık sonra elektrik borularında kağıt yapar onları fırlatırdık heyt be hala hatırladıkca huzunleniyorum :)

zzzzzz...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

o çalan parça yann tiersen'in hangi parçası?

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

komşu yaşlı teyze gidemezdi bakkala biz ufaklıkları yollardı, paranın üstüne ne istersen al derdi. Bişey almaz verirdim parayı, paranın üstü sende kalsın derlerdi. Birde gaziosmanpaşa küçükköyde çocukluk ayrı oluyor amk, ilk okulu şükriye menicide okudum, her okul çıkışı piyango kime vurursa 30 kişilik çete tarafından zincirleniyodu. Okulun kapısıda f tipi ceza evinin kapılarından. Ama bu kadar berbat ortamlar olmasına rağmen bu kadar olgun insanlarla bir daha tanışamadım amk.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

LA BİZ BİRDE EK OLARAK TREN YOLLARINA ÇİVİR KOYARDIK MAYMUNCUK YAPACAZ DİYE BİRİMİZ AZ KALSIN GEBERİYORDU :D HEYT BEA :(

"bea"
Toplam Hit: 4525 Toplam Mesaj: 33