2 Ay Sonra İşten Çıkarılma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Bir arkadaşım var 2 aydır özel bi iş yerinde çalışıyordu bugun6telefon ile aranıp çalıştığı birim kapatılacak çıkışını veriyoruz demişler 

İşten çıkarılmamak için yapılacak bişey var mı? Yada işyerine hukuki olarak ne yapılmalı, tazminat hakkı falan olur mu 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

istifa kağıdı imzalamasın.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Onun dışında yapılabilecek birşey var mı 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı

Onun dışında yapılabilecek birşey var mı 

yasal olarak yapacak bişi yok hoca.

istifa dilekçesini kesinlikle imzalasin. en azindan üç beş bişiler alabilir.

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

yasal deneme süresi içerisinde diye biliyorum yapacak birşeyi yok gibi Allah yardımcısı olsun

arbeit macht frei
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

İki ay içinde mazeretsiz işten ayrılabilir  mazeretsiz iş akdinizin sonuna karar verilebilir malesef.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    berdush
    berdush's avatar
    Erkek

2 ay deneme sürecinde işten çıkartılabilir

Felek Adamın A. qor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sana işe başlarken imzalattıkları herşey o yapacakları götlükler için belge.

işten de cıkarır lar adamın pskolojisinide bozarlar yapacak birşey yok

imza atma şikayet et biryere ama yinede birşey  cıkmaz

edit bu arad abiryerde calısıyordum :D deneme süresi 1 yıldı 11. ayda cıkarıp yeni eleman alıyorlardı A:SDADS

do_som tarafından 11/Kas/17 18:42 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Birazcık kendinizi işverenin yerine koyun, empati yapın. 

Bir eleman aldınız, 2 ay denediniz ve beğenmediniz, adam siz begenmediniz diye zikecek yol ariyor ya da zorla begeneceksin diyor. 

Garip bir memleket. 

Sorunun cevabina gelirsek, iş sözleşmesinde 2 ay deneme süresi diyorsa birşey alamaz. 

Is sözleşmesinde deneme süresi yazmiyorsa, ihbar tazminatı alabilir, kidem tazminati birşey tutmaz. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Anladım arkadaşlar sağolun yapacak birşey yok o zaman 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Benim de başıma geldiğinden bilirim insan söyleneni de, anlatılanı da, okuduğunu da anlamıyor, stresten kafa davul gibi şişiyor. Onun için öncelikle hangi sebeple çıkarıldığını öğrenin.

Eğer sözleşmede deneme süresi vs yazmıyor ve yetersiz performans bahanesi ile işten çıkarmaya çalışıyorlarsa bişey olmaz korkmayın. Yetersiz performanstan işten çıkarabilmeleri için daha önceden bu konuda yazılı olarak uyarı verilmiş olması gerekiyor. Eğer bu bahaneye sığınacaklarsa da işvereni uyandırmayın, istifa imzalamayın. Çıkışı tebliğ etmelerini bekleyin. Ardından da şikayetçi olun, işe geri almak zorunda kalacaklardır. Ayrıca belirteyim. İşçi her zaman mahkemede işveren karşısında 2-0 önde oluyor. Tabii deneme süreci ve yüz kızartıcı vb suçları olmaması lazım.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
Toplam Hit: 2513 Toplam Mesaj: 13
i̇ş