folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder 2. Dünya Savaşı, Almanya Ve Türkiye İlişkisi Hakkında

2. Dünya Savaşı, Almanya Ve Türkiye İlişkisi Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    luissera
    luissera's avatar
    Erkek

Götü yemedi falan değil... bıkere en basıtınden adam Fransızlardan ıntıkam almak ıstıyordu ve yahudı karsıtıydı . Adolf hitler onca savas sucu ıslemesıne ragmen genede onurlu ve saygılı bı Asker ve lıderdı okadar zorluga karsı Kurtuluş savasından galıp cıkmamız bızede saygı duymasını sagladı ... ama suda varkı  hıtler tek ırk tek devlet ıstıyordu amacı buydu  eger savası kaybetmeseydı belkıde turkıyeyede sıra gelebılırdı...

Aya bakınca seni görüyorum sana bakınca AYI görüyorum
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Diplomasi ve tarih derim ben. Tarihe bakan birisi ki aninda Stalingrad gibi bir direnisi gorup, savas sadece silahlarla yapilmazi anlamis ve Turkler'in de tarihdeki yerini gormustur. Kafkaslarin o kadarda etkili oldugunu sanmiyorum , zira Stalin Hitler tarafina gecenleri 1gecede haritadan sildi.O kadar etkin bir rolleri yoktu savas icerisinde.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Götü yemedi falan değil... bıkere en basıtınden adam Fransızlardan ıntıkam almak ıstıyordu ve yahudı karsıtıydı . Adolf hitler onca savas sucu ıslemesıne ragmen genede onurlu ve saygılı bı Asker ve lıderdı okadar zorluga karsı Kurtuluş savasından galıp cıkmamız bızede saygı duymasını sagladı ... ama suda varkı  hıtler tek ırk tek devlet ıstıyordu amacı buydu  eger savası kaybetmeseydı belkıde turkıyeyede sıra gelebılırdı...

------------------------------------------------------

Olabildiğince yumuşak bir şekilde Lütfen Hitler sempatizanlığı yapmayın bilmediğiniz ve yarım yamalak duyduğunuz şeyler ile hayranlık duyuyorduda onurluyduda filan-feşmekanlarla bulamayın burayı. Bu postu açan arkadaşım sorunun cevabı aslında tam burada halen Hitler Almanya sına duyulan sempatiye bak Türkiye'de ve siyaseten ne kadar elinde olduğumuzu anla zaten işgal etmişti söylediğim bu. Teknolojik olarak en üst seviyede olan Almanya 'nın bir diğer alanda daha üstünlüğü vardı buda istihbarat Şu an adı MİT olan teşkilatımızın ilk adı Milli Amele Hizmetleri Yani MAH tır ve bu kuruluşu kuran Ve örgütleyen Almanlar'dır. Dünyada 3 tip istihbarat örgütlenmesi vardır biri Amerika'nın Alman örgütlenme tipini geliştirmesi ile oluşturduğu tip diğeri Yahudi örgütlenmesi ki o zaman yoktu daha sonra gelişti diğeri Alman örgüt tipidir ki bahsini ettiğim iki ülke dışında halen dünyanın genelinin kullandığı zamanın Almanyası tarafından geliştirilmiş (dahi isim Walter wilhelm Canaris tir araştırmak isteyenlere Dünyanın Troçki'den sonra en iyi örgütçüsü olarak geçer) örgütlenme tipidir ve bu istihbarat birimimiz dahil Ülkenin bütün yönetim kadrosunu elinde tutuyor hatta çoğunu maaşa bağlıyordu. Yazacak çok şey var konu hakkında ama sadece kavgam ı veya sağda solda okuduğunuz 3-5 tane şeyi sorgulamadan kabul edip burada gelip Hitler hayranlığı yapmayın rica ediyorum en serti ile ve bilgi ile  karşılık veririm.

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

zeyrekli

Ne saçmalıyorsun sen ? Ortalığı karıştırma.Malca cvplar yazıp konuyu saptırma.4 sayfa yazı yazılmış burda bak bakalım kimse senin gibi konuyu saptırmış mı ?

Provakatörlük yapma !!

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PoLLBuLL
    PoLLBuLL's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı:
    -----------------------------

Diplomasi ve tarih derim ben. Tarihe bakan birisi ki aninda Stalingrad gibi bir direnisi gorup, savas sadece silahlarla yapilmazi anlamis ve Turkler'in de tarihdeki yerini gormustur. Kafkaslarin o kadarda etkili oldugunu sanmiyorum , zira Stalin Hitler tarafina gecenleri 1gecede haritadan sildi.O kadar etkin bir rolleri yoktu savas icerisinde.

hocam haklısın ama rusya ya dışarıdan(ingiltere,abd,vs) yardım gelmeseydi,stalin'in stalingrad ı geri alması hayal olurdu.

You are a man of many colours. but i, motherfucker, am the rainbow
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek

Adward Weisband'ın İkinci Dünya Savaşı'nda İnönü'nün Dış Politikası üçlemesini okursanız konu altındaki tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Ne saçmalıyorsun sen ? Ortalığı karıştırma.Malca cvplar yazıp konuyu saptırma.4 sayfa yazı yazılmış burda bak bakalım kimse senin gibi konuyu saptırmış mı ?

Provakatörlük yapma !!

-------------------------------

Ah! ah! öyle olsun dostum provakatör olayım ben yada saçmalayayım. bir daha yazmam sorun şu ki milyonları katletmiş devamında Bu ülkede onbinlerin işkancalar  ve eziyetler çekmesine , yüzlerce aydınımızın katledilmesine sebep olmuş birinin halen daha bu şekil karşılanıyor olması bana ağır dokunuyor size dokunmasa da. Velhasıl sizin olun konu sen yaz dedin bende yazdım bir daha provake etmem senin dediğin gibi olsun

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

zeyrekli bunu yazdı:

Provakatörlük yapma !!

-------------------------------

Ah! ah! öyle olsun dostum provakatör olayım ben yada saçmalayayım. bir daha yazmam sorun şu ki milyonları katletmiş devamında Bu ülkede onbinlerin işkancalar  ve eziyetler çekmesine , yüzlerce aydınımızın katledilmesine sebep olmuş birinin halen daha bu şekil karşılanıyor olması bana ağır dokunuyor size dokunmasa da. Velhasıl sizin olun konu sen yaz dedin bende yazdım bir daha provake etmem senin dediğin gibi olsun

Burda kise adolf hitlerin iyliğini yada kötülüğünü tartışmıyor.Kimse hayranlığını yada düşmanlığınıda yapmıyor..

Soru çok açıktı..Neden türkiye ile savaşa girmedi ?

Ama senin verdiğin cvp ne ?

- Hitler sempatizanlığı yapmayın !!

- sağda solda duyduklarınız ile burayı bulamayın !!

Sanene arkadaşım adam ister hitler sempatizanı olur ister amerika ister rusya !! kişisel bir sorunun varsa özel msj atar halledersin.Ama açılan konuyu saptıramazsın.Senin gibi ortalığı karıştıranlar yüzünden sayfalarca yazılmış konular boşu boşuna siliniyor..

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

verilen cevapları okuyamadım ama, bana gelen en mantıklı açıklama şöyle:

hitler türkiye sınırlarına yaklaştığında komutanlarıyla konuşuyor. amaç ırak ve civarındaki petrol bölgesini ele geçirmek. komutanların verdiği bilgiler dahilinde Türk'lerin yapısından anadolunun coğrafi yapısına kadar birçok olumsuz etkenin yanında diğer seçeneğe eğiliyor. diğer seçenek ise karadenizin üst bölgesinden rusya'ya girmek, oradan hazar ve oradan da ırak civarına gitmek. böylece hazar petrolünü de ele geçirmişken en büyük düşmanının da hayat damarlarından birini kesmiş olacak. tabi sonrası malumunuz :)

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

alın bir de geyiğini veriyim ben vaktinde çok gülmüştüm :))

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=19955276

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
Toplam Hit: 8709 Toplam Mesaj: 57