folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder 2 Tane Adsl Hattını Tek Hatta Çevirme

2 Tane Adsl Hattını Tek Hatta Çevirme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    self
    self's avatar
    Erkek

Arkdaşlar 8 mbps hızında adsl bağlantım var bi hat daha alırsam 8 mbps olarak araya bir cihaz koyup 2 sini birleştirip tek olarak 16 mbps yapabilirmiyim

böyle bir cihaz varmıdır  varsa uygulayan gören bilen arkdaşlar yardımcı olurmusunuz 

buludugum bölgenin alt yapısı 8 mbps den fazla kaldırmıyor ! direk 16 mbps alsamda baglantı 8 mbps geliyor

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

Cok guzelde kullanirsin iki baglantiyi aslinda :)

Ilk once, windowsta baglantilari kopruleme ozelligi var, bunu kullanirsan, iki baglantigi birden somurur isletim sistemin.

Oncelikle

1) Ethernet kartindan 2. bir tane daha alirsin, ethernet kartlarina direk lan ile iki baglantigi farkli baglantiyi verip, isletim sisteminde baglantilari koprulersin.

2) Veyahut zaten ethernet kartin ve wireless kartin varsa, 8mbitlik ilk baglantiyi ethernet ile cekersin makinana, sonra aldigin 2. 8mbitlik baglantigi wireless ile alirsin makinaya. Sonra bunlari koprulersin yine.

Hizin 8+8 olur mu bilemem, hatta sanmiyorum ama internetinin cok hizlanacagindan eminim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pegasus
    Pegasus's avatar
    Erkek

multi wan destekli switch kullanarak sorununu çözebilirsin

http://www.teknobiyotik.com/network/switch/tp-link-tl-r488t-4-port-10-100-wan-ve-1-port-10-100-lan-router.html

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokayortaburun
    gokayortaburun's avatar
    Erkek

Moruk söle diyelim eğer tek hattan 8 üzerinden 6 alabiliyorsan , 16lıktanda 12 alırsın. 444 0 375 deki adama sor en yakın santral ne kadar felan diye. 3,4 kmnin üstündeyse hiç bulasma. Değilse hemen geç .

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    self
    self's avatar
    Erkek

SpArK bunu yazdı:
    -----------------------------

Cok guzelde kullanirsin iki baglantiyi aslinda :)

Ilk once, windowsta baglantilari kopruleme ozelligi var, bunu kullanirsan, iki baglantigi birden somurur isletim sistemin.

Oncelikle

1) Ethernet kartindan 2. bir tane daha alirsin, ethernet kartlarina direk lan ile iki baglantigi farkli baglantiyi verip, isletim sisteminde baglantilari koprulersin.

2) Veyahut zaten ethernet kartin ve wireless kartin varsa, 8mbitlik ilk baglantiyi ethernet ile cekersin makinana, sonra aldigin 2. 8mbitlik baglantigi wireless ile alirsin makinaya. Sonra bunlari koprulersin yine.

Hizin 8+8 olur mu bilemem, hatta sanmiyorum ama internetinin cok hizlanacagindan eminim.

baglantı bi pcde kullanımayacak yoksa düşünmedim degil :=

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FoKMaN
    FoKMaN's avatar
    Erkek

swich kullanarak yapmanızı öneririm, windows 7 de falan köprüleme nasıl çalışıyor bilemiyorm ama ben zamanında windows xp home ile yapmıştım.

malesef tek bağlantıda (o zamanlar 2mbit en yüksek hızdı ve pahalıydı) toplam hızı alamıyordum.

sadece farklı bağlantılar yaparsam alabiliyordum (birden çok bağlantı vb) örneğin tek bağlanarak dosya indirdiğimde 2mbit fakat dap ve ya benzeri programları kullandığımda çoklu bağlantı yaparsam 4mbite çıkıyordu. dengesizdi kısacası. ve bir sürü ıvır zıvır yapmıştım. bu sorunu en iyi swich ile aşabileceğinizi düşünüyorum, tabiki ayarlamaları da yapmak lazım :) ayrıca swich daha fazla bilgisayar bağlamanıza ve iki ip yerine tek alt ip ile bağlanmanıza olanak sağlar ve unutmadan en sağlam verimide swichle alırsın. cünkü bilgisayarin 2 farklı paketlemeyle uğraşmaz :)

aslında bu konuda en iyi tecrübesi olan kişi rene dir. :) onu bulmak lazım :)

son olarakta 8mbit neyinize yetmiyo hacı ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    self
    self's avatar
    Erkek

FoKMaN bunu yazdı:

swich kullanarak yapmanızı öneririm, windows 7 de falan köprüleme nasıl çalışıyor bilemiyorm ama ben zamanında windows xp home ile yapmıştım.

malesef tek bağlantıda (o zamanlar 2mbit en yüksek hızdı ve pahalıydı) toplam hızı alamıyordum.

sadece farklı bağlantılar yaparsam alabiliyordum (birden çok bağlantı vb) örneğin tek bağlanarak dosya indirdiğimde 2mbit fakat dap ve ya benzeri programları kullandığımda çoklu bağlantı yaparsam 4mbite çıkıyordu. dengesizdi kısacası. ve bir sürü ıvır zıvır yapmıştım. bu sorunu en iyi swich ile aşabileceğinizi düşünüyorum, tabiki ayarlamaları da yapmak lazım :) ayrıca swich daha fazla bilgisayar bağlamanıza ve iki ip yerine tek alt ip ile bağlanmanıza olanak sağlar ve unutmadan en sağlam verimide swichle alırsın. cünkü bilgisayarin 2 farklı paketlemeyle uğraşmaz :)

aslında bu konuda en iyi tecrübesi olan kişi rene dir. :) onu bulmak lazım :)

son olarakta 8mbit neyinize yetmiyo hacı ?

--------------------------- 

yetmiyo 8 sana yetiyomu :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    self bunu yazdı:

The-ExTaCy bunu yazdı:
    Alt yapı kaldırmıyorsa zaten olmaz

neye dayanark bunu söylüyorsun anlamadım 

Hoca kendinde demişsin. 16 alsam 8 gelir diye. Sen iğne değilinden fındık sokmaya çalışıyosun. Netin muhtemelen hızlanır ama 16mbps olmaz.

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

benim hep 2 adsl var çok denedim ama olmuyo

+ bişi katmıyo :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Yapmak istediğin şeyin adı load balancing

PFsens monowall tarzı linux tabanlı loadbalancing destekli firewall çözümleri ile yapabilirsin.

Multi wan & load balancing destekli firewall + router donanımlarla yapabilirsin...

Son bir haftadır 2 kere yaptım oradan biliyorum :)

3 8 mbit adsl ile 21 mbit aldım

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

renegadealien bunu yazdı:

Yapmak istediğin şeyin adı load balancing

PFsens monowall tarzı linux tabanlı loadbalancing destekli firewall çözümleri ile yapabilirsin.

Multi wan & load balancing destekli firewall + router donanımlarla yapabilirsin...

Son bir haftadır 2 kere yaptım oradan biliyorum :)

3 8 mbit adsl ile 21 mbit aldım

hocam konuya nokta koymuşsun :D

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
Toplam Hit: 3544 Toplam Mesaj: 17