folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 2 Yıl Sonra Üniversiteye Girmeyen Lise Mezunu Kalmayacak :|

2 Yıl Sonra Üniversiteye Girmeyen Lise Mezunu Kalmayacak :|

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esrardede
    esrardede's avatar
    Erkek
    Hiç bir cacık olmaz,adam gibi eğitim verip istihdam sağlanmadığı sürece üniversite okumak bir şey ifade etmiyor,sallasan açıköğretim mezununa çarpıyor,bu uygulama da onun olsa olsa benzeri olur.

Yakınınızdan geçerken tıslayan kaç şey sayabilirsiniz?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek
    eğer doğru haberse 1 sene sınıfta kalmam lazım :D

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Conquer
    Conquer's avatar
    Erkek

zndmn bunu yazdı:
    -----------------------------
    bnce toplumun kalitesi artmaz üniversitelerin kalitesi düşer sonuçta herkesin aynı kültür seviyesinde olması kültürü anlamsız kılar..

al iste bi kültürlü arkadasimiz daha :|

Hiçbir gerçek,bir şizofrenin yalanıyla başa çıkamaz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mr66tr
    mr66tr's avatar
    Erkek
    Olabilir.Aslında oturun bir hesap yapın.her yıl Dersanelere ve Özel eğitim kurumlarına giden Milyarlarca Dolar parayı hesaplayın.Bu para harcanmayacak.Dolayısyla ailelerin ceplerinde kalacak.Piyasaya başka türlü katlısı olacak.Üniversiteye herkes istediği gibi girsin.Ama okumak zor olmalı.Universiteyi bitirmek çok zor olmalıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek
    Okumakla adam olunmuyor ki insanın önce kendisini eğitmesi gerek :) egitim ayrıdır ögretim ayrı

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek
    olsun olsun daha iyi mahsat insanimiz bilinçlensin. şuda var üniversite mezunlari işsizlikten yakındığı gercek ama şunada unutmamak lazımki üniversitede kendisini geliştirenler daha okulun kapısından adimini atmadan işleri hazir oluyor. herşey öğrencide bitiyor.

In every job there is a no
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

4eye bunu yazdı:
    Bence güzel olur Kültür seviyesi felan yükselir gibi !!! Gibisi ise örneğin 2 yıllıklar amq amele kaynıo meslek lisesinden oraya geçenler amele adam ordada amelelik edio amq :S
    ne amelesi hocam ben sana meslek lisesinden mezun olan öyle  elemanlar gösteririmki dudağın uçuklar.

çok iyi olur abi bu olay üniversite okuyanla okumayan bir olmaz herkesin o kapıdan girmesi lazım.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek
    bence iyi olmaz üniversiteler dahada zorlaşır ama tabi seneye öss yi kazanamazsam keşke olsun derim oda ayrı

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nihat
    nihat's avatar
    Erkek

o bunu diyemez şu bunu der bu demez muhabbetinden öte karı ne olacak memlekette ne iş imkanı var ne bişe belediyelerin arıtma tesislerinde bile çevre mühendisleri yerine makina mühendisleri çalışıyor daha şimdi üni. okumuş adam iş bulamazken bu durum gerçek olursa ne olacak.

bizim yatırımlarımız millete belge vermek adına değilde birşeyler öğretmek yeni iş imkanları sunmak adına olmalı insanlar birşeyler üretebilmeli bir allahın kulu çıkıp demiyorki insanlara üretim yapmayı öğreteceğiz iş imkanı sunacağız deselerde yapmıyorlar elimize üni. belgesi alsak ne işe yarar kullanmadıkça

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meraclitus
    Meraclitus's avatar
    Erkek
    liseden sonra 2 seneliğe girdim 1 sene okudum bıraktım.2 senelik okuyupta 4 senede bitirenler kervanına katılmak istemedim tecili bozdurdum mayıs sonu askere gidicez hayırlısı ile bakalım neler olcak.
Toplam Hit: 6352 Toplam Mesaj: 36