20 Yaşında Biri Olarak Öğüt İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

Merhaba,forumda görmüş gecirmiş hocalarımız var ,bu yaşıma kadar hiçbir öğüte kulak asmadım yanlız şunu farkettim ki gecmişte verilen bütün öğütler gelecekde aynen cıktı. uzun lafın kısası sizde öğüt istiyorum ama bu sefer kulağıma küpe olucak,konu ne olursa olsun iş ,eğitim,arkadaş,teknoloji,aşk şimdiden teşekürler...

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FahrenHeiT
    FahrenHeiT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

çevre edin

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

hocam ogut verebilmek seni tanımak lazım ya da hangi konuda deneyimlerimizi paylaşmamızı istiyorsun onu belirtsen?

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

herbir boku ogren bilgiye köpekler gibi ac hisset kendini.

ama her zaman herseyi bildigini belli etme.

herkesten birseyler ogren hic ummadigin yerde hic ummadigin anda o kucuk sittiri boktan dedigin bilgi sana cok fayda saglayabiliyor

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

1-Sakin ol. Sakin yaşamaya çalış. Çevrenle ilişkilerinde çok fazla heyecana ya da gerginliğe meydan verme. Keskin sirke küpüne zarardır unutma.

2-Sigara kullanma. Kullanuyorsan hemen bırak. Alkol kullanmak istiyorsan kullan, ama masaya adam gibi otur, adam gibi kalkmayı da bil.

3-Az ya da çok, mutlaka oku. Hangi konuda olduğu çok önemli değil. Bilgisayardan oku, kitaptan oku, dergilerden oku, ama mutlaka oku.

4-Kimseyle ölümüne samimi olma. Kimseye sırlarını verme. Vereceksen, sırdaşın olacak kişinin uzun yıllar içinde güvenini kazanmasını bekle.

5-Askerliğini yapabildiğin en kısa sürede yap bitir. Mümkünse okul hayatın bitince hemen yap. Yoksa bir hayat kuramıyorsun, önünde bir engelmiş gibi duruyor. Üstelik askerlik hayatının sana kazandıracağı deneyim de cabası.

6-Ölümüne sevsen bile, evlenmek için asla acele etme. Evlenmek istediğin zaman dilimi, hayatta artık zıpırlık yapmak istemeyeceğin, evinde oturmak isteyeceğin zaman dilimidir. Bu konuda altın öğüt; Evleneceğin kızın, annesine ve babasına karşı davranışlarını iyi incele. İlerde sana da öyle davranacak çünkü...

7-Ailenle, arkadaş çevrenle, sosyal çevrenle olan ilişkilerinde belirleyici olmaktan uzak dur. Herkesin fikrini al, kafanda değerlendir, sana uygununu seç. Çok fikir vermeyi sevenler, genel olarak zaman içinde sözü çok dinlenmeyen insanlara dönüşürler. Az, ama düşünerek öz konuşmaya çalış.

8-Mal, mülk, para tabii ki önemli. Ama "varlık" kavramının seni yönetmesine, değiştirmesine izin verme. Bir çizgin olsun, o çizgiyi koru. Fakir de olsan, zengin de olsan koru...

9-Dünyayı ve insanlığı kurtarma görevi sana verilmedi. Hiç kimseye gereğinden çok değer verme. Hep verici olma. Çok fazla yardımsever olma. Gerektiği ve yeteri kadar olan davranış biçimi en iyisidir.

10-En kötü günlerinde aklına hep şunu getir; "Nasıl olsa bu günler de bitecek. Hayatta bunu da yaşamak varmış, ben de işte yaşıyorum. Bunu da yaşadım anasını satayım..."

Yaşım bunları öğütlemek için yeterli sanıyorum :)

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarHead
    WarHead's avatar
    Erkek

yaşını cinsini fikrini düşüncelerini görüşünü idealını vs.. buna  benzer  şeyleri paylaşırsan yardımcı oluruz hocam. yaş 32 nede olsa 

Emekli
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

keskin sirke küpüne zarar,

3 kez düşün 1 kez konuş,

gayet unisex öğütler işini görür bence :D

destination@tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

bu sayfanın banada yararı olur.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Hocam güzel bir düşünce yani, herkezin hayat deneyimi aynı değil tabi ama bende bişeyler söyliyim.

Zamanını harcama. Yani günde 4 saat 5 saat oyun oynasan bu yaşta önemli bi kayıp gibi gelmiyor ama ileride bir iş kurayım desen biryandan çalışıyorsan o zamanı 1 haftada toparlıyorsun.

Cebinde 500 600 tl varsa merak ettiğin herhangi bir konuda kursa yada kitaba verirken gözünü kırpma. Ders kitaplarından bahsetmiyorum. İlgini çeken herhangi bişey olur, resim olur, yazılım olur, mesela ben solidworks kursuna yazılmıştım en son.  Yani boş oyun oynamak kadar zewkli ama meslek yada bi yetenek edinebileceğin çok şey var unutma.

Kimseye kefil olma. formalite gereği vs de deseler kafana yatmayan hiçbişeyi imzalama.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

20 yaşında üniversiteye gidicek biriyim. hiçbir kötü alışkanlığım yok diyebilirim sigara,alkol,kumar vb... gibi yanlız mükemmel öğütler kağıta not alıyorum 

ilgilendiğim  alanlar

siyaset 

psikoloji

bilim 

Naruto tarafından 17/Tem/15 02:24 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

yaptım sen yapma diyeceğiniz yaşanmış olaylarınız varmı?

Toplam Hit: 3067 Toplam Mesaj: 22
öğüt