20 Yaşında Biri Olarak Öğüt İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

ortam varsa içki sigara uyuşturucu sonuna kadar kullan. ilerde kullanamican.

Eğitim olarak illa itu okunan gerek yok . O yaşta fırına çırak olarak girsen meslek sahibi olursun.

Ailene Sonsuz saygı sevgi duy. (bazısı hak etmez ama olsun)

askerliği hemen aradan çıkar .

birikim beklemeden gelirin varsa evlenmeye bak. ilerde birikim olsada zorlaşıyor evlilik

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FahrenHeiT
    FahrenHeiT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Naruto bunu yazdı

yaptım sen yapma diyeceğiniz yaşanmış olaylarınız varmı?

hastane departmanlarını öğren kardiyoloji dahiliye nedir ?

FahrenHeiT tarafından 17/Tem/15 20:35 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    FahrenHeiT bunu yazdı
    Naruto bunu yazdı

kardiyoloji bu film cekilen yer diye biliyorum bacak kol felan ,dahiliyede bir ara sivilcelerim için gitmiştim hocam hayırdır başınıza bişimi geldi

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

ortam varsa içki sigara uyuşturucu sonuna kadar kullan. ilerde kullanamican.

Eğitim olarak illa itu okunan gerek yok . O yaşta fırına çırak olarak girsen meslek sahibi olursun.

Ailene Sonsuz saygı sevgi duy. (bazısı hak etmez ama olsun)

askerliği hemen aradan çıkar .

birikim beklemeden gelirin varsa evlenmeye bak. ilerde birikim olsada zorlaşıyor evlilik

Bunu okuyunca her öğüde itibar etme öğüdünü de eklemek istedim

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FahrenHeiT
    FahrenHeiT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Naruto bunu yazdı
    FahrenHeiT bunu yazdı
    Naruto bunu yazdı

kardiyoloji bu film cekilen yer diye biliyorum bacak kol felan ,dahiliyede bir ara sivilcelerim için gitmiştim hocam hayırdır başınıza bişimi geldi

yani dahiliyeye ne zaman gitmeliyiz 

ayrıca kardiyoloji film çekilen yer değil bak bilmiyorsun işte :)

FahrenHeiT tarafından 18/Tem/15 22:42 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    FahrenHeiT bunu yazdı
    Naruto bunu yazdı
    FahrenHeiT bunu yazdı
    Naruto bunu yazdı

aydınlatın bizi hocam

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Hal tavir: Acik yasa. Dusunduklerini hissettiklerini her zaman soyle, kimseyi kandirma aldatma kimseye zorla tahammul etme bahaneler uydurmak zorunda kalma soyledigin yalani hatirlamak zorunda kalma, acik ol duz dumduz. Bir seyi sevmeyince sevmedim de, politik yaklasma hicbir seye, icinden bu ne lan dediginde disindan da de. Sevgilin oldugunda aldatmak yerine kiza git ben baskasindan etkileniyorum de. Dersten kaldiginda ailenden saklamak yerine he ya kaldim ben de. Sigara iciyorsan ve annen sana iciyor musun bakayim diye sordugunda evet ya iciyorum bi suredir de. Evde bulasik yikayan bi sen varsan icine atip sisecegine kalk az da sen yika de karsindakine. Duz ol. Senin de kafan rahat olur cevrendekiler de senle rahat hisseder. Saklayacak bir seyin olmasin. Stratejik davranmaya entrikali seyler pesinde kosmaya ugrasma hic duz ol kafan rahat olsun.

Ahlak: Kimsenin sana guvenip soyledigini baskasina yetistirme. Kimseye saygi sevgi duymak zorunda degilsin, kimseye sadece evrende insan olarak var oldugu icin saygi sevgi duyulmaz, bunlar kazanilmasi gereken seylerdir. Senin saygini hak etmeyen insana saygi duymak falan zorunda degilsin ortalik mal kayniyor politik olmaya nezaket bocegi olmaya gerek yok.

Hayat tarzi: Guzel yasa. Gidip bir latteye 30 lira verecegine kiz arkadasinla uc bira kapin meydanda oturun. Insan tani bolca, cok bolca tani, begendigini tutar begenmedigini sallarsin. Cesitli insan tanimanin faydasi sayisiz. Hobi edinmek de insan tanimanin bir yolu. Bir seyi yapmayip pisman olacagina yapip pisman ol, hem o zaman "ders almak" bonus olarak geliyor. Bir seye girismek istiyorsan ama becerebilir miyim diye dusunuyorsan dusunuyorsan durma gir, baskasi yapiyorsa sen de yaparsin, hem o super de yaptigini gorunceki tatmin mukemmel.

Arkadaslik: Ozetle, gotluk yapma. Onun disinda borc almamaya ve vermemeye calis, iyi taniyorsundur o ayri. Ortak bir seylere girisecekseniz (eve cikma tatile cikma sirket kurma..) beklentini dusuk tut, topluca yapilan seylerin cogu patlar. Cevrendeki insanlarin tamami 'icmelik' insan olmasin, onlar da lazim ama adamakilli vizyonu olan arkadaslar daha cok lazim.

Ask: Aldatma. Aldatma amk. Eskisi kadar guclu seyler hissetmiyorum, tam anlasamiyoruz hayat gorusumuz farkli demek cok zor bir sey degil. Kiz arkadasin en yakin arkadasin olsun, arkadas baska sevgili baskadir diyenlere bakma, yuzeysel kaliyor oyle iliskiler. Sen annenle kavga edince baban hastalaninca sinavin tekinden kotu not alip mutsuz olunca gidip kafasini skemeyeceksen, o ayni seyi yaptiginda sarilip eheh bosver be ben varim diyemeyeceksen, soyle bir is fikrim var ama tam emin degilim diye oturup saatlerce fikrini dinleyemeyeceksen, isi batirinca kosup batirdim diyemeyeceksen tutturunca ilk paranla hadi kutlayalim diyemeyeceksen niye iliskidesin? Zekasina guvendigin dostluk kurabildigin bir kizla birlikte ol. Bulana kadar hayatini copluge cevireceksen o da olur ama denk geldiginde o kizi tanimayi bil.

Bi de her seyi dert etme kendine. Biraz hafife almayi da bil basina gelenleri. "O" derdi yasayan ne ilk ne son insan olacaksin. Olmayan seyi sal gitsin ya da bi daha denersin, her derdini kocaman bir dert zannetme.

izzmarit tarafından 23/Tem/15 11:50 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    Naruto bunu yazdı
    FahrenHeiT bunu yazdı
    Naruto bunu yazdı
    FahrenHeiT bunu yazdı
    Naruto bunu yazdı

aydınlatın bizi hocam

Öğrenmek zorunda kalmamak için öğütlere kulak verin işte.

Öğrendikten sonra öğüdün bi faydası kalmıyo :)

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

benim şu an işime yarayan 2 şey var,

biri okumak, diğeri sorgulamak ve gözlemlemek, gerektiğinide kendi kişiliğimi bile ayaklar altına almak eleştiride ( "bile" katalizörü çoğu insana bunu yapmak garip geldiği için yazıldı )

Emir alma fakat düşünceleri dinle, değerlendir, hiç farkında olmadığın insanlardan güzel fikirler öğrenebilirsin.

Birde biraz bencil olmakta sorun yok, herkes bizi sevsin kaygısıyla yardıma koşuyoruz etrafa aslında, herkesin seni sevmesi gerekliliğini kafandan çıkar, bazılarının sevmemesi gerçeğini kabul ederek istediğin gibi yaşa.

Geleceğe yatırım yap, gerçekten hiç ummadığın anda yaptığım maddi bir birikim olabilir veya önceden para kazanmana yarayacak bir yetenek geliştirmiş olabilirsin, bunları yap. Vakti gelince çok destek oluyor.

Kesinlikle akıcı ingilizce öğren.

Dışarı çık, gez, toz, deneyimle. Bunu sağlığın içinde yap. Kafeslenmiş hayvanlarda şizofreni olasılığı daha fazlaymış mesela, bu internet aleminin psikotikliğini açıklıyor biraz :P

şaka bir yana, deneyimle. Günümüz dünyasında deneyimlemiyoruz, deneyimlenmiş varsayılan gösterimleri ( film olur, dizi olur, oyun olur ) tüketiyoruz, dışarı çıkıp aşk yaşamak yerine açıyoruz bir romantik-komedi oluyor bitiyor.

Alacağın garanti diye internetin sana her verdiğini kullanma, risk al, yaşa. Limbiğin oyununa gelme.

özet: Oku, yaşa, sorgula, deneyimle, endişe etme

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek
    kvasir bunu yazdı

Kesinlikle akıcı ingilizce öğren.

Toplam Hit: 3068 Toplam Mesaj: 22
öğüt