folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder 200.000 TL Nakitim Var Evlenme Arefesi Yatırım Taviyesi (Dolar,Altın,Ev Vs)

200.000 TL Nakitim Var Evlenme Arefesi Yatırım Taviyesi (Dolar,Altın,Ev Vs)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam oncelikle hayirlisi olsun. Allah tamamina erdirsin ve evlendikten sonrada omur boyu mutluluklar versin.

Evlendikten sonra masraflar artar. Gecim derdi daha cok cogalir ve aklina dahas cok sorular gelir. Ilk aylarda bu az olsada sonraya dogru daha cok hissedilir olur.Sen elindeki 200K nin su anda hic olmadigini dusun. Ne hissederdin ? neler yapardin ? bir dusun.

Sen yine kendi kararini vereceksin ama bende bir tavsiye vereyim sana. Elindeki paranin hepsini harcama. Alabilirsen onun yarisina bir ev al. Insanin kendi evinin olmasi gibisi yoktur elbette. Ayrica cok buyuk evlerde gozun olmasin buyuk evin gideride buyuk olur. Aldigin evin aylik sabit giderleri az olsun ona dikkat et. Dairelerden uzak dur mumkunse mustakil almaya calis. Dedigim gibi paranin bir kismini tut ki zorda kalman olursa kenarinda birseyler olsun. Bir guvencen olsun.

Kenarda tutarkende mumkunse alitna cevir tut ki degeri cok fazla oynamasin.

En uygun secenegi bulman dilegiyle

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Ev alman en mantıklısı ev alana kadar likit fonda değerlendir,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    2
    samaccc tarafından 20/Şub/19 15:16 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Ev alman en mantıklısı ev alana kadar likit fonda değerlendir,

ev mi alacak fonmu ? ne alacak fon olarak

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı

İNG bankası 200.000TL'ye aylık en az 3000TL veriyor.

Bunu yazmaya geldim mürid benden önce davranmış. 3000 TL ile de maltepedeki herhangi bir rezidansta, rahatlıkla kirada oturabilirsin diye düşünüyorum. Hatta aidat ve faturalarını bile öder kanaatindeyim. Bu bağlamda 200000 TL yine senin 200000 TL'n olarak kalır hocam.

Yalnız 1 sene sonra o 200k nın değeri bugünün 180k sına, 2 sene sonra 162k, 3 sene sonra da 146k ya kadar düşecek. Sen faiz aldım sanarken paran değer kaybedecek. Bunun yanında aldığın faiz aynı kalırken (3000tl) kira fiyatı hersene üstüne yüzde on koyacak.

7-8 sene sonra bakacaksın ki bankadaki paran hiç olmuş, getirdiği faiz de değersiz bir rakam olacak. Önce kiranı karşılayamayacak, sonra diğerlerini.

Ben olsam dolara faize yatırır, faizden gelen kısmıyla karşılayabildiğimi karşılardım. Hem paran değerini koruyacak, hem de çok az bir riskle akmasa bile damlayacak gelirin olacak.

200k 3bin getirdiği için o 3bini ev kredisine bağlarsın ziraatten 0,98 ile tertemiz. 150bin kredi kullansan 48 aydan aylık 4bin lira ödüyorsun ziraat bankasında.

Hayırlı olsun bu arada hocam, evlilik süreci zor :)

imza.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı

Bunu yazmaya geldim mürid benden önce davranmış. 3000 TL ile de maltepedeki herhangi bir rezidansta, rahatlıkla kirada oturabilirsin diye düşünüyorum. Hatta aidat ve faturalarını bile öder kanaatindeyim. Bu bağlamda 200000 TL yine senin 200000 TL'n olarak kalır hocam.

Yalnız 1 sene sonra o 200k nın değeri bugünün 180k sına, 2 sene sonra 162k, 3 sene sonra da 146k ya kadar düşecek. Sen faiz aldım sanarken paran değer kaybedecek. Bunun yanında aldığın faiz aynı kalırken (3000tl) kira fiyatı hersene üstüne yüzde on koyacak.

7-8 sene sonra bakacaksın ki bankadaki paran hiç olmuş, getirdiği faiz de değersiz bir rakam olacak. Önce kiranı karşılayamayacak, sonra diğerlerini.

Ben olsam dolara faize yatırır, faizden gelen kısmıyla karşılayabildiğimi karşılardım. Hem paran değerini koruyacak, hem de çok az bir riskle akmasa bile damlayacak gelirin olacak.

200k 3bin getirdiği için o 3bini ev kredisine bağlarsın ziraatten 0,98 ile tertemiz. 150bin kredi kullansan 48 aydan aylık 4bin lira ödüyorsun ziraat bankasında.

Ziraatte öyle bir kredi yok hocam nereden bakıyorsan yanlış bakıyorsun. En uygun oran 1.49 ile Vakıfbankta.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    soldat
    soldat's avatar
    Erkek

Faize at acıma bakma sorgulama teminat gösterip evini de ordan al kendı kendını odesın bu zamanda keş verme eve 200bın 4bıne yakın faız verır villa kirala istersen 

Villa kiralarsan gelirim bak :D

soldat tarafından 20/Şub/19 15:50 tarihinde düzenlenmiştir

Fazla tevazunun sonu vasattan nasihat dinlemektir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

10 bin lirasını kenara ayırıp 20 liralık parçalara böl, sonra iddia sitelerinde ne kadar süpriz kupon bulursan oyna hepsine. en kötüsünde bin oran var zaten. bitanesi tutsa yeter.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    cankol bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı

Ziraatte öyle bir kredi yok hocam nereden bakıyorsan yanlış bakıyorsun. En uygun oran 1.49 ile Vakıfbankta.

anlaşmalı firmalara 0.98 veriyor bitmediyse kampanya.

1.49 düşmüş demek bende beklemedeyim 0.98 patlatsalar yine çekmeyi düşünüyorum.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    cankol bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı

anlaşmalı firmalara 0.98 veriyor bitmediyse kampanya.

1.49 düşmüş demek bende beklemedeyim 0.98 patlatsalar yine çekmeyi düşünüyorum.

süresini bilmiyorum kampanyanın ama bi tanıdık geçen hafta kullandı 0,98'den. muhtemelen banka şubesinde bitiyor iş.

imza.
Toplam Hit: 7509 Toplam Mesaj: 66
ev yatırım tavsiyeleri dolar yatırım altın