folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder 200.000 TL Nakitim Var Evlenme Arefesi Yatırım Taviyesi (Dolar,Altın,Ev Vs)

200.000 TL Nakitim Var Evlenme Arefesi Yatırım Taviyesi (Dolar,Altın,Ev Vs)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Boş devlet arazisi bul üstüne prefabrik yap etrafını telle imar affına sok.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Adam konuyu açıp kaçmış rıza baba :)

Burdayım hocam pusudayım :)

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

Şimdi arkadaşlar evim yok söyldigim gibi. Ve tarih geliyor 6 Temmuz 19... (Şu an kar payında duruyor para)

- Dolara yatır diyenler -

Tamam dolara yatırayım fakat kira ödemek istemiyorum cebimden. Dolara yatırsam doların artması için bekleyeceğim. Hem dolara yatırıp hem kar payı alabiliyor muyum ? O zaman olur ancak.

- Bono,hisse vs diyenler - 

Hic bilgim yok ve girmek de istemiyorum kesinlikle.

- Altın 'a yatır diyenler - 

Dolar ile aynı cevap.

- Kar payı - Faiz de dursun diyenler

Ne zamana kadar ? Kiralar artıyor her yıl, param sabit kalıp kar payından nereye kadar yiyeceğim... Kısır döngü geliyor kar payı ile kira ödemek. 

Üsküdar civarlarında yaşamama rağmen cok uzaklaşmak istemiyorum fakat 1 aydır ev bakmama rağmen Ümraniye Esenkent-esenşehir , Maltepe ve Pendik civarlarına kadar gittim ilanlarda. Hergün Kadıköy-Kartal metrosu kullanan biri olarak metroya yakın olsun problem yok. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Necati
    Necati's avatar
    Erkek

Hangi Banka bu 500.000 bine 8-10k aylık veren hele link attın bakalım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek
    TurkForces bunu yazdı

Şimdi arkadaşlar evim yok söyldigim gibi. Ve tarih geliyor 6 Temmuz 19... (Şu an kar payında duruyor para)

Tamam dolara yatırayım fakat kira ödemek istemiyorum cebimden. Dolara yatırsam doların artması için bekleyeceğim. Hem dolara yatırıp hem kar payı alabiliyor muyum ? O zaman olur ancak.

Dolar ile aynı cevap.

Ne zamana kadar ? Kiralar artıyor her yıl, param sabit kalıp kar payından nereye kadar yiyeceğim... Kısır döngü geliyor kar payı ile kira ödemek. 

Üsküdar civarlarında yaşamama rağmen cok uzaklaşmak istemiyorum fakat 1 aydır ev bakmama rağmen Ümraniye Esenkent-esenşehir , Maltepe ve Pendik civarlarına kadar gittim ilanlarda. Hergün Kadıköy-Kartal metrosu kullanan biri olarak metroya yakın olsun problem yok. 

hocam ticaret yapıyorum. Şuanda parası olan için fırsat zamanı. İstediğin evi istediğin paraya alırsın tabirinin vücut bulduğu durum. Emlak sektörü 2019 da %70 daralma var. Müteahhitler zorda. büyük projeler harici, müstakil apartman yada 2-3 bloklu sitelerden rahatlıkla istediğin daireyi alırsın. Nakitin gücü şuanda 1 e 1,5. yani 1 tlnin ederi 1,5 tl reel sektörde. Bana hadi len ordan diyen olabilir ama öyle. 

Gelelim ev alırken dikkat edileceklere: hocam evin durumu hakkında değil alım sürecinde dikkatli ol. Tapuyu almadan üzerinde ki ipotek kalkmadan para ödeme! Batan adam çok yok yarın kaldıracağız haftaya kalkar o olur bu olur tarvuk basar horoz zıplar gibi tabirlerle paranı kaptırma. Haa ipotek bankayadır, üzerinde başka icra yoktur o zaman bankadan fek yazısı alsın sen bankaya borcu kapat. 

Bir diğer husus ise; evi alırken sembolik olarak bir kredi çek. Banka ekspertiz göndersin. evin sıkıntısı var mı yok mu (hukuksal, icra, ipotek durumları, belediye imar durumu vs vs vs) ekspertiz baksın. Eksper raporunu iste bankadan incele. Ben sıfır bina olup tapusu vs si çıkmış ama yıkım kararı olan bina biliyorum. Olmaz deme OLURRR. 

Emlak sektörü çok şerefsizdir. Fiziksel paran 200k olabilir ama sen onu en kötü 270k olarak gör. o baremde evlere bak. Birisi vermezse birisi sike sike  verecek. Ya batacak ya da zararına verecek. Ki 2+1 evin maliyeti 270k falan da değil. arsa payı vsvs dersen 170-180k civarı olur. Paraya ihityacı olan yavşak müteaahitler için senin elinde ki para ganimet :) Ha durumu iyi olan müteahhite de denk gelirsin şans işi. Ama her zaman göster ama elletme taktiği ile ev al. Yani çok beğendiğini kesin alacağını falan belli etme. kaç para de pazarlığını et kenara çekil bir kaç gün. adamın ihtiyacı varsa sana döner. sen pazarlık ettiğin fiyatında altına düşerler. Organik pazarlık. bırak müteaahit kendi kendine indirim yaptın. son yapılan rakamında altında fiyat ver iyi bir daire ve sorunsuz ise al geç. Konut ölmez. elinde ki para çok büyük meblağ değil hocam. Evin varsa işinde olur aşında. Çalışmasan bile evin varsa bi şekilde geçinirsin. 

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    Necati bunu yazdı

Hangi Banka bu 500.000 bine 8-10k aylık veren hele link attın bakalım

butik bankalar olabilir.

faiz oranlarini musteriye gore ozel belirliyorlar.

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    Free_Mans bunu yazdı
    TurkForces bunu yazdı

Dolar ile aynı cevap.

hocam ticaret yapıyorum. Şuanda parası olan için fırsat zamanı. İstediğin evi istediğin paraya alırsın tabirinin vücut bulduğu durum. Emlak sektörü 2019 da %70 daralma var. Müteahhitler zorda. büyük projeler harici, müstakil apartman yada 2-3 bloklu sitelerden rahatlıkla istediğin daireyi alırsın. Nakitin gücü şuanda 1 e 1,5. yani 1 tlnin ederi 1,5 tl reel sektörde. Bana hadi len ordan diyen olabilir ama öyle. 

Gelelim ev alırken dikkat edileceklere: hocam evin durumu hakkında değil alım sürecinde dikkatli ol. Tapuyu almadan üzerinde ki ipotek kalkmadan para ödeme! Batan adam çok yok yarın kaldıracağız haftaya kalkar o olur bu olur tarvuk basar horoz zıplar gibi tabirlerle paranı kaptırma. Haa ipotek bankayadır, üzerinde başka icra yoktur o zaman bankadan fek yazısı alsın sen bankaya borcu kapat. 

Bir diğer husus ise; evi alırken sembolik olarak bir kredi çek. Banka ekspertiz göndersin. evin sıkıntısı var mı yok mu (hukuksal, icra, ipotek durumları, belediye imar durumu vs vs vs) ekspertiz baksın. Eksper raporunu iste bankadan incele. Ben sıfır bina olup tapusu vs si çıkmış ama yıkım kararı olan bina biliyorum. Olmaz deme OLURRR. 

Emlak sektörü çok şerefsizdir. Fiziksel paran 200k olabilir ama sen onu en kötü 270k olarak gör. o baremde evlere bak. Birisi vermezse birisi sike sike  verecek. Ya batacak ya da zararına verecek. Ki 2+1 evin maliyeti 270k falan da değil. arsa payı vsvs dersen 170-180k civarı olur. Paraya ihityacı olan yavşak müteaahitler için senin elinde ki para ganimet :) Ha durumu iyi olan müteahhite de denk gelirsin şans işi. Ama her zaman göster ama elletme taktiği ile ev al. Yani çok beğendiğini kesin alacağını falan belli etme. kaç para de pazarlığını et kenara çekil bir kaç gün. adamın ihtiyacı varsa sana döner. sen pazarlık ettiğin fiyatında altına düşerler. Organik pazarlık. bırak müteaahit kendi kendine indirim yaptın. son yapılan rakamında altında fiyat ver iyi bir daire ve sorunsuz ise al geç. Konut ölmez. elinde ki para çok büyük meblağ değil hocam. Evin varsa işinde olur aşında. Çalışmasan bile evin varsa bi şekilde geçinirsin. 

Çok guzel açıklamışsın hocam teşekkür ederim. Birbirini andıran o kadar cok satılık ev var ki hocam anlatamam sana. Sahibindende 'da arıyorum genelde %99 u emlakçı. gidip gezmek gerekiyor ev için bende çalıştıgımdan dolayı internette bakıyorum. Ben mesaj yazıp fiyat teklifi yapsam da adam ev sahibi o fiyatı kabul etmez dedi birisi. Komple dümen ev sahibine söylememek için. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

merkez bankası 2019 yılı dolar kuru beklentisi 6.00 TL. merkez bankası hep aşırı derecede iyimser olmuştur. parayı direkt dolara ve dolar üzerinden faize yatırsan senede en az 30.000tl kalıyor ki bu kiradan fazla bir getiri demek zaten. ayda 2500 lira getiri kira ile beraber diğer tüm ev giderlerini de zaten karşılayacaktır. 

ayrıca dolar o kadar yükselince krizin derinleşeceği de ortada dolayısıyla faizler daha da yükselecek, ev fiyatları daha da düşecektir. dolayısıyla ev alırsan paran değer kaybedecektir. piyasada bu kadar nakit sıkıntısı varken şu an ev almak ciddi derecede yanlış bir karardır.

He is finding himself.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

dedeye sahip çıkalım. 

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek

Hocam ev al. Nakit para her zaman risktir. Çabuk biter. Sızıntının durumuna göre geç ya da erken biter. İyice araştır fırsat kolla fırsatını buldun mu güzel bir ev al. Evin olduktan sonra birikimini yavaş yavaş yaparsın zaten.

wikwik tarafından 23/Şub/19 22:08 tarihinde düzenlenmiştir

Bilgi Güçtür.
Toplam Hit: 7598 Toplam Mesaj: 66
ev yatırım tavsiyeleri dolar yatırım altın